"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 22

  • 58 001
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 7 645
Мъж, който има две деца от предишен брак, който не иска дете от новия брак не знам как би склонил, той просто е наясно с всичко  Wink
Аз си мислих, че случая е друг - млади сте и той не е сигурен, което е повеч от 70% от случаите.

# 526
  • Мнения: 1 924
Не е в тази тема мястото за дискусия , но все пак... хората като се женят или събират да живеят заедно би следвало да са обсъдили основните неща, като искат ли деца, колко броя , религия, местожителство , някакви общи ценности. Така малко изнудване се получава. Само чрез разговори ще си изясните приоритетите и очакванията за живота ви.
Не би ми било приятно аз да не съм готова, а мъжа ми уж случайно да се изпусне и да се окажа бременна.

# 527
  • Мнения: 46
Brayda какво ще рече "некачествена овулация"? Съжалявам ако въпросът ми не е за тази тема, но видях че си го споменала...

# 528
  • Мнения: 6 386
Мила Брайда, съвсем наясно съм че без медицинска помощ не бих могла да открия всички проблеми, и искрено се надявам скоро да имам възможност да се консултирам със специалист. Но това скоро за съжаление може да се проточи и няколко месеца и просто не мога да си седя така и да чакам. Мисля да започна утрогестана от 19ти ден на цикъла за 10 дена. Така ще го удължа малко и при евентуална бременност кръвния ще може да я засече със сигурност. Стискам палци и при тебе всичко да се нареди и скоро да се похвалиш с 2 прекрасни чертички Hug

# 529
  • England
  • Мнения: 216
Момичета, записах си час за утре за лекар. Нямам си на идея дали ще ме прати на кръвен но се надявам поне на ехограф да хвърли един поглед и да знам какво се случва. Трябва да споделя, че съм много притеснена. На половина страх на половина очакване... Май параноясвам... Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 7 645
mimkiki - пусни 2 кръвни през 48ч за да видиш дали се удвоява ЧХГ, по чертичките не можеш да си правиш чак толкова фатални предположения.

По въпроса с качествена О - ами понякога яйцеклетката която се отделя, не е годна за оплождане. Понякога пък яйцеклетката не се отделя, а фоликула става на киста или претърпява обратно развитие и се смалява.

geizer - дано схемата да помогне и скоро да имаш и ти 2 чертички. А като дойде този момент и ги видиш, консултирай се да вдигнеш дозата утрогестан, защото принципно 2 пъти по 1 и проблем с прогестерона и наличието на бременност може да е малко, но е достатъчно докато се установи бременност Simple Smile

# 531
  • Мнения: 6 386
Чакам след няколко дена да ми дойде, така че резултат ще има чак след около месец. Непременно ще пиша момичета. А дотогава ще попрочитам постовете ви и ще се радвам заедно с вас на положителните тестчета  Grinning

# 532
  • England
  • Мнения: 216
Момичета пак съм аз. Ходих на лекар тази сутрин. Отново направих тест - отрицателен е. Лекарката ме погледна на ехограф, каза, че матката е празна и понеже ще пътувам ми даде час за 8.07 да видим какво има. Изказа мнение, че може да ми дойде и докато сме извън моя град но ми изписа и Duphaston.

# 533
  • София
  • Мнения: 7 645
ако ще приеш дуфастон, след края на курса ще ти дойде
лигавицата как е, т.е. колко е дебела?
ако имаш снимчица там пише

# 534
  • England
  • Мнения: 216
ако ще приеш дуфастон, след края на курса ще ти дойде
лигавицата как е, т.е. колко е дебела?
ако имаш снимчица там пише

Нямам никаква снимка. Понеже ще пътуваме до Девин каза, че най много да ми дойде там. Матката била празна и евентуална бременност ако има дали е желана. Всичко на всичко това беше, плюс дуфастона и да ида на 08.07 на преглед. Не знам какво да мисля. В не прав текст ми каза да си карам работата.

# 535
  • София
  • Мнения: 7 645
e ако беше дала инфо за лигавицата - тънка, дебела, презряла, недостатъчно дебела и т.н.т., щеше да знаеш много повече дали и кога ще ти дойде.
И в крайна сметка дуфастона за какво ти го изписа?

# 536
  • England
  • Мнения: 216
Останах с впечатлението, че е за всеки случай дуфастона. Понеже аз имам един спонтанен аборт и и казах. Каза че всичко е нормално. Нищо друго. И се чудя да го пия ли тоя дуфастон. С два отрицателни теста съм. Болят ме яйчниците и гърдите. Лошото е, че в понеделник ще пътуваме... Мисля да изчакам до понеделник и ако не ми дойде до тогава да търся второ мнение. Като цяло аз съм с два дена закъснение и каза, че е рано да се види. Но пък каза че и матката е празна... Направо незнам какво да правя само това мисля. Имам час за 08.07 за да видим има ли нещо.

# 537
  • София
  • Мнения: 7 645
хах матката била празна...
ами то е нормално ако не се е видяло бебе матката да е празна...

То за всеки случай дуфастона - хубаво, но сигурно го е предписала за 10 дни, ами ако има нещо наистина и после рязко го спреш, това за всеки случай може да изиграе лоша шега.
Според мен целия проблем е, че не ти е обяснила както трябва и ти не си я питала нищо. Лекарите могат да преценят по лигавицата дали цикъла ще дойде скоро или не, термин празна матка няма.

# 538
  • England
  • Мнения: 216
хах матката била празна...
ами то е нормално ако не се е видяло бебе матката да е празна...

То за всеки случай дуфастона - хубаво, но сигурно го е предписала за 10 дни, ами ако има нещо наистина и после рязко го спреш, това за всеки случай може да изиграе лоша шега.
Според мен целия проблем е, че не ти е обяснила както трябва и ти не си я питала нищо. Лекарите могат да преценят по лигавицата дали цикъла ще дойде скоро или не, термин празна матка няма.
Съгласна съм с теб. Аз толкова неща исках да я питам че в един момент просто забих. Предписано ми е по 2 таблетки и то защото имам един спонтанен. В упътването Прочетох че намалява риск от аборт. Но като цяло мисля да не го пия и да се консултирам с друг лекар.

# 539
  • София
  • Мнения: 7 645
то няма проблем и да го пиеш, ако е за 10 дни все в някои от тях ще разбереш по един или др начин дали си бременна или не. Просто ако си, не трябва да го спираш

Общи условия

Активация на акаунт