Отговори
# 525
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Не грешиш - на бебетата се дава пълномаслено мляко и прясно, и кисело Peace

# 526
  • Мнения: X
Да, знам, че трябва да е пълномаслено, но бях чела тук, че някои педиатри препоръчвали да се дава 2%, за да не се натоварвало коремчето (явно за да се преработи по - лесно, а не за да се предпази от алергия), нямам представа дали е вярно. Аз сега давам много малко - вчера една лъжичка, днес - две. После със сигурност ще мина на 3,6 %.

# 527
  • Мнения: 121
Здравейте мами
Първо да ви почерпя ,че днес остарявам с 1 година  party023
За киселото мляко толкова много мнения от доктори ,че вече съвсем се обърках,на мен педи още на 7 месеца ми каза да дам мляко на данон за бебе ми че то е обезмаслено ..и обяснението на педи защо е да давам обезмаслено е ,че е масленото е трудно смилаемо и се започва с това и при въпроса ,за алергията категорично  каза няма такова нещо като алергия от к.мляко,но аз няма как да повярвам като от мн мн мн одавна знам за алергий от мляко най-вече прясно ....или просто паак нещо не съм разбрала правилно  newsm78
Еми аз пробвам да му дам чисто с бисквити,плодове,серялеси еми не иска една лъжица изплюта на земята и това е ...ее  Tired

# 528
  • Мнения: 3 199
Благодаря ви, момичета, за сега сме добре, снощи последно имаше температура, днес няма и дано повече не вдига  Praynig
Честит рожден ден, Тъпунгерче  newsm59 Бъди жива и здрава, и много щастлива!
Кисело мляко давам по 3 супени лъжици с връх, слагам и малко кафява захар. Повече и да й направя, няма да изяде. Изкарвам на стайна температура за 15-тина минути и давам. Иначе нашето кисело мляко майка го прави като купува домашно прясно мляко.
Десерти не съм правила до сега, нещо не ме е хванала музата, все бързам и все едни и същи неща бъркам. А не е лошо да почна да правя, затова ще ми е интересно някой да сподели. За домашни бисквитки, също  Hug

# 529
  • Мнения: 1 736
Тъпунгерче, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много щастлива! Simple Smile
Аз не съм привърженик на марката Данон, особено за кисело мляко. Зная, че гаранция за хубаво кисело мляко е, това дали от него може да се подхване и направи домашно. От Данон не става нищо, месец отворено- не скисва.
Бисквитки не съм правила до сега(освен едни коледни курабийки, но те не стават за бебета).  Давам на Ния бисквитки на Бебевита, много обича да си чеше венците с тях, а днес си гризкаше като голям човек. Почти цяла бисквитка си изяде след кашата. Дадох й пъпеш, не го хареса- е не харесва плодове това дете и това е;(

# 530
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Честит рожден ден,tupunger4e bouquet

Шикерче,много се радвам,че Дани няма температура вече!

Ние вкъщи вече от 4-5 дни пускаме климатика....няма такъв кеф Praynig На 26 грасуса е и това ни е спасението,защото малкия е мнооого кисел като му е топло.Отделно през нощта ми е по-спокойно така,защото Т в стаята е постоянна и малкия не се изпотява.Ние тези дни бяхме кисели и по друга причина - излизат ни и горните две зъбчета.Защо така все по две ги изкарва Thinking newsm78

Роксана,вие на какъв басейн водите Тео?В смисъл обикновен,с плитък детски басейн или някакъв минерален?Питам,защото и ние обмисляме в почивните дни да отскочим...

И аз искам да попитам за кашите - търсих инстантни от ръж и ечемик,но нито една марка не предлага.Тези,които сте давали вече - вие ли си ги направихте?
А вече всички ли въведохте овеса?Аз все нещо изоставам от групата..

И искам да задам още един въпрос(последен,обещавам Laughing) - инстантните млечни каши,които не са с АМ,а с обикновено сухо мляко подходящи ли са за бебетата ? Аз защо си мисля,че трябваше да се дават след годинката,това сухо мляко не е ли все едно прясно мляко ?Наистина не разбирам как е направено и затова питам Crazy

# 531
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
LoVeLy Wife, на домашен  Grinning, първо на съвсем малък, а вече и на големия  /3,60м. е в диаметър и 76см дълбочина /не е пълен в целия си к апацитет/. Има пояс с гащички и си щъка с него из басейна все едно е с проходилката.

# 532
  • Мнения: 1 368
Лавли, аз не съм весела овес Hug. Всъщност никакви каши не съм /безглутенови и глутенови/. И аз не намерих каши от ръж и ечемик. Приготвила съм си овес и спелта. Пък ръж и ечемик не знам. Най-вероятно ръж ще въведа с ръжени ядки, но ечемикът ме затруднява. Ако някой може да помогне как и откъде  newsm78 Нали съм по-назад от вас и не мога да запомня, когато пишете. Вие ли си ги правихте тия каши - ръжени и ечемичени?

# 533
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
На Блевит има комбинирани кали с овес, ръж и ечемик ..

# 534
  • Мнения: 3 199
Всичките каши сама си ги правя, но последно време не й се хапват май, омръзнаха ли й и исках да купя инстантни на Слънчо пак, но взех безмлечна. Много се чудих и аз на тези с мляко  newsm78

# 535
  • Мнения: 396
Добро утро,
при нас започна да става все по-топло също. Засега се понася, ама има прогноза за доста сериозно затопляне.
Млечните каши, които давам са с преходно мляко, но мисля, че бебетата са вече големи и могат да ядат и такива с нормално сухо, още повече, че повечето сте давали вече кисело мляко, така че организма е запознат с кравия белтък.
По принцип не е задължително да се дават всички зърнени култури, достатъчно е да се даде нещо по-ниско глутеново и после глутен. Аз лично дадох овес, после спелта и после пшеница. Самостоятелни ръжени или ечемичени инстантни каши не съм срещала. Ръжта въведох с ...ръжен хляб, направен само от ръжено брашно и квас. Мария много обича да гризка корички. На бисквитите не е фен, може би защото по-принцип не обича сладко.
Тъпунгерче, честит рожден ден на патерици! Да си жива и здрава, както и любимите ти хора! bouquet

# 536
  • Мнения: 3 199
Лелеее, това дете снощи такъв номер ни извъртя, дето досега не сме имали проблеми  ooooh! Излязохме с приятели и я взехме с нас, към 21часа заспа в количката, прибрахме се към 22часа и я сложихме в кошарата да продължи да спи. След час припрънка, дадох й бибата, но след 10 минути пак се събуди и я гледам, нашата седнала в кошарата. Аз я слагам легнала, тя сяда. И груба грешка от моя страна - взех я на ръце и тя се ококори. Като се започна една игра, едно пълзене, викане, усмивки....в 23:30  Shocked Мъча я да спи, тя се инати, извива, иска игра...ММ нали много разбира - гладна била - в 00часа  ooooh! Направи й мляко, тя изпи 30мл и неще повече  #2gunfire Взех я в хола, играхме до 1часа и заспахме  Crossing Arms Нещо се обърка детето ама ни побърка. Сега ви черпя едно кафе - за мен двойно  morning

# 537
  • Мнения: 3 595
Шикерче, добре дошла в клуба! Мила всяка нощ по поне два пъти се събужда, сяда си и реве, защото и се спи. А като започнем да я слагаме да ляга си мисли, че е игра и започва да се смее. През деня със спането същата работа, само през деня няма спално чувалче и допълнително се изправя. Вече съм толкова изтощена, последните седмици спя по 4-5 часа максимум на ден  Tired

# 538
  • Мнения: 361
Аз си мечтая за 4-5 часа сън на денонощие. Снощи заспах към 23,00 и след час и половина смених баща му, защото е на работа все пак. Та от 00,30 заспах чак към 4,30 до 5,00.Малкия се буди през 30 мин в най-добрия случай и аз докато се унеса, той започва да мрънка и трябва да го люлея. Значи 2 часа съм спала общо. Искам да се гръмна  Sad

# 539
  • Мнения: X
tupunger4eee, честит рожден ден със закъснение!  Grinning

Аз ръж и ечемик не мисля да въвеждам засега. Иначе мисля, че и на ХИП има някаква каша, която ги съдържа, но е смесена с няколко зърнени култури. По-нататък може да дам ръжени ядки или да купя брашно или да си направим ръжен хляб. Ечемик не се сещам къде ще яде...
От глутена съм дала само овес и съм си взела брашно от спелта, другия месец ще я въведа и нея. После пшеница.

Според мен е рано за каши с обикновено сухо мляко.

И Симона се разбужда напоследък, при нас е много топло и не знам дали е от това или от това, че се върти. Обръща се по корем и мрънка цяла нощ. Като я върна обратно се разбужда и трябва да яде... Sad

avonita  Hug

Общи условия

Активация на акаунт