Отговори
# 690
  • Мнения: 270
Аз се усехих, че не ми остава време много да го уча, а понякога по-скоро забравям  Embarassed свекърва ми го  пробва на боооц, аз му пея хей ръчички, но повече го тренирам да ходи, подпирайки се на колата  (за кръщенето му подариха кола на Little Tikes). Аз я бутам той върви след нея. Като се измори просто сяда, а не ми увисва в ръцете. Така се изморява, за да заспи по-добре после. След няколко падания в кошарата,  се е научил как да пада. Аз и не му треперя постоянно, оставям го свободно да се изправя подпирайки се на масата или табуретките, но винаги го наблюдавам.  Просто искам сам да се научи и така да разчита на собствените си сили, не на моите. Реално следвам препоръките на ортопеда за двигателното му развитие. Бяхме до един магазин за дървени играчки, исках да му взема нещо занимателно. Но всичко, което му подавах, отиваше към устата му и реших,  че още не е готов явно.

# 691
  • Мнения: 1 368
Много е интересно това за игрите да споделим. И аз търся идеи, ще се радвам да споделите, че се изчерпвам. Майка ми много се занимава с игри и развитие, идеи й идват постоянно, почти всички нови неща тя ги е правила или от нея съм видяла.
Аз наблягам на моториката и образователните. Всеки ден играем по много. Освен с играчките – играем с пръстите на ръцете ми, броя един по един и свивам после – много му е интересно. Всичко с пръсти и ръце. Броим неговите пръсти на краката и ръцете – гледа много сериозно и концентрирано. Рингове, едни чашки много са му интересни, книжки да разгръща, четем приказки, търси етикети, гризе всичко, което може и не може, животните как правят. Хей ръчички също, боц, буба лази, махане за здравей, от вчера сам си казва едно като „няма“ /много е сладък и постоянно го репетира – прави си двете ръце навън и си ги оглежда известно време така, а аз казвам „няма“, все едно нещо го няма/, уча го да пълзи /ама не му се пълзи май/, да хвърля предмети на различни места и по различни начини/да чува различен звук, движение/, с топка, да пипа различни материи и да драска. Късаме и мачкаме хартия. Когато го храня иска и той с лъжицата и го уча как да бръкне и да си сложи в устата.
С поглед не показва, името не си знае според мен, не съм пробвала мама/тати да видим дали ще ни погледне.

# 692
  • Мнения: 1 735
Их, какво затишие.
Това за хартията си е нож с две остриета. Племеникът ми късаше и ядеше хартия до преди 2месеца (1,5г.). Искам да науча Ния да не я мачка и къса. Виждала съм бебета, които не късат хартия, а само си разглеждат списания и брошурки. То си е до дете де, ама все пак. Аз работя с хартия и като си имам вкъщи работа да мога да си работя, а не да ме е страх, че ще къса наред. То белята бързо става, ама като няма интерес за късане,ще ми е една идея по-спокойно. Единственото, което й давам да къса на воля е листата на розите. Обожава да го прави, къса по няколко листенца и ги ръси, все едно е шаферка на сватба hahaha
Иначе от днес сме на детска кухня. Отвориха пункт на Хербебе и Вълшебник, вземам от пасираното им меню.
Да ви кажа, бясна съм на педиатъра, изписала ми е сероп за кашлица с мед. Разбирам ,че е лекарство и медът е преработен и може би не е опасен, но си е мед. Да не говорим, че и капките й за нос не се препоръчват за деца на нейната възраст. Изписа и други капки - урбазонови. Е не ги купих, взех й от черните капки и за 2 дни секретите намаляха много, спи си спокойно. Как ме е яд, че тъпчех детето с глупости, а не ги взех по-рано.

# 693
  • Мнения: X
Да, голямо затишие...
Аз с въпрос: Как къпете бебетата? Седнали или? Симона не мога вече да я накарам да стои легнала във ваната, а за момиченцата не знам дали е добре да са седнали  Rolling Eyes...освен това така ми е много трудно да й измия главата, но ако се опитаме да я сложим легнала, става, изправя се, пищи, дере се, просто къпането ни е много трудно от няколко дни...

# 694
  • Мнения: 1 735
Аз сядам Ния в коритото в банята и пускам водата и така я къпя, след това я вдигам да я изплакна с чиста вода. Мия косата през няколко дни, гледам да е през деня, че е дълга много и съхне бавно. Та лягам я на подложката, има малко мрънкане, но я залъгвам да гони струята на водата докато й сапунисам главата.  След това отново я сядам за да измием тялото. А набързо при смяната на памперса я мия направо, като я държа под чучура на душа. Защо да не е добре за момичетата да се къпят седнали?

# 695
  • Мнения: 3 196
Ние я къпем седнала, ще стане война ако трябва да е легнала. Тя си стои, а аз сапунисвам, обръщам по корем и мия гърба и дупето, после изполиваме главата, сапунисваме и така Simple Smile Обличането е истинско предизвикателство, а на слагането на памперс винаги плаче, защото не иска легнала. Принудих се да я мажа седнала, но памперс седнала или права ми е трудно да сложа. Единствено на повивалника кротива ..горе-долу.
На Дани оченцето пак се зачерви и бяхме на очен днес, изписаха ни капки Тобрадекс 4х1 капка в око за 5 дни, а аз до сега направих вече 2 курса, но по 2 дни, че като мине и спирам. Този път каза да слагам 5 дни и мехлем изписа пак Тобрадекс, но не го взех, че много ми се струва...Иначе всеки път е истинска борба със слагането на капки  Cry Плаче, стиска очи, аз отварям насила, абе много варварско  ooooh!

# 696
  • Мнения: 3 595
Миналите около два месеца и повече седнала в коритото. Тя си играе с играчки, аз я къпя. Главата ако не пожелае да се наведе леко назад я изплаквам най-нахално и безцеремонно, тя се е научила да стиска очи и поема дълбоко въздух и задържа, все едно ще плува под вода. Даже изглежда, че и е забавно. От около две седмици я къпем права  Rolling Eyes става, хваната за нашата вана, която е до коритото и си седи така и аз я къпя. Поне много удобно се получава за дупето. Стоя в бойна готовност да я хвана ако се плъзне или залитне, но досега не е ставало. Иначе и при нас лежането по гръб е абсурд, но на повивалника и е кеф да лежи, поне нямам проблем със смяната на памперса.

# 697
  • Мнения: X
И ние ще се къпем седнали, то се е видяло  Hug
А мислех, че не е хубаво за момичетата да са седнали във ваната, за да не влиза вода във влагалището...  Rolling Eyesно то май няма как по друг начин...

Skeeter, ха - ха, много забавно при вас  Laughing, особено това с плуването...като не иска легнала ще взема и аз така да изплаквам, ама да не глътне шампоан...не че вече не го е опивала  Laughing

ShikeR, дано бързо ви мине  Hug Много е неприятно слагането на каквито и да е лекарства и на тази възраст вече е много трудно  Sad

# 698
  • Мнения: 3 595
Много забавно не е, само сме на тръни да не залитне и да не успеем да я хванем ама ти я сложиш седнала, тя стане, ти пак седнала, тя пак стане. А коритото ако е в центъра на банята пак става, но се държи за него и стои реално наведена напред и още по-опасно да не тупне по глава извън коритото  ooooh! иначе четох някъде, че сапун се слага последно, точно, за да не стоят в мръсна вода. Аз я слагам в коритото, 2-3 мин игра, след това бързо сапунисване и изплакване.

# 699
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Калина как ще влезе вода във влагалището така - за какво са тогава малките срамни устни?! Shocked

# 700
  • Мнения: 1 368
И Б. не иска легнал – ни в корито, нито памперс като сменям, нито като преобличам. В банята го прилъгвам с играчки да легне, иначе си стои седнал.
Шикер, тече ли секрет от очето?
В разни сайтове бях гледала седалки за вана – да се къпят децата седнали. Нещо подобно
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/42066


# 701
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Брей,какво са измислили хората вече hahaha Ами явно всички дечица искат да се изправят в коритото на тази възраст.И при нас е предизвикателство да го задържим седнал,а лошото е,че слагаме ваничката му на стойка и така го къпем много на високо,дано не се случи да падне,че... ooooh! Смяната на памперс при нас си е направо като комедия,аз го гоня,увещавам,давам играчки,само и само да стои легнал.

Бяхте писали на какво учите мъниците.Аз му пея песнички,показвам движенията при "Хей ръчички",но той не е много впечатлен,не ми обръща много внимание,предпочита да се хване за някоя мебел и да се изправя.После тренира как да се върне обратно на земята - и тупва върху памперса и продължава с пълзене. hahaha Иначе много се кефи като му кажа "Боц" или "Дай пет"...тогава пляска с ръчичка.За махане на Здравей или Чао се мъча да го науча,но той не иска явно.Не показва с поглед къде са мама и тати.Вие много сте напреднали,браво Wink

Аз да ви питам,сега,в 9-тия месец какви храни мислите да въвеждате,какво ново е подходящо за мъниците? Например аз не съм давала още лук и се чудя дали трябва вече или не?

# 702
  • Мнения: 264
И ние се къпем седнали - ММ къпе Калина от както се е родила и се справят някак си.  Laughing Вече и при нас стана ужас сменянето на памперс.  ooooh!
Иначе на детската площадка много обича да ходим - голяма игра с другите деца - пързалки, люлки, докато ги обиколим всички минава около час някъде и после спи като бебе.  Party И ние се учим на "чао-чао", ставане-сядане, ходене, пеене, като чуе музика да играе, има си любими песни и я слагам в люлката, и на лаптопа си ги слуша, и т.н.

# 703
  • Мнения: 3 196
ivivkata123, няма секрет, само зачервено, все едно са й изморени очичките, но червеното се увеличава ако не го лекувам. Не е конюнктивит ако това имаш предвид.

Lovely, лукът е подходящ за въвеждане. Аз тези дни въведох зелен боб, лук, домат, сливи.
Остава ми като преоритет да въведа други видове месо - свинско, телешко, риба. Досега съм дала само пуешко, заешко и пилешко.

# 704
  • Мнения: X
Ми, mecani, не знам как...чела съм го някъде, все пак като е седнало детето...де да знам...по - скоро сапун да не влезе, не толкова за водата...
Но още тази вечер ще я изкъпем седнала, защото както казах е някакъв ужас и ми писна от пищене и дърпане!

И аз въведох същите храни като ShikeR + карфиол и грах. Лука още миналия месец го въведох. Дадох и пшеница. Тези дни мисля да дам ръжени и ечемичени ядки, също и просо, киноа, амарант, че изоставаме със зърнените. От месата мисля да дам телешко. Риба сигурно след 10 - ти месец.
Сега ще гледам да въведа повечко храни този месец, че в началото на другия ако се запишем на ДК да е яла почти всичко.
Пробвахме и бебешки кус - кус и за мое учудване яде, макар че и беше малко гъст. Грис също направих, но стана ужасно гъст и лепкав, май нещо аз не уцелих съотношението грис : вода...
От няколко дни пие мляко само сутрин и вечер и има 3 хранения с твърда храна и пак не пие вода  Sad най - много 100 - 130 мл. за цял ден с много зор!
Също така допиваме последната кутия 1 - ка и минаваме на 2 - ка мляко.

Общи условия

Активация на акаунт