Отговори
# 90
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Не съм съгласна,че от зеленчуците,преминали термична обработка няма полза.Вярно е,че витамин Ц изчезва,но те не съдържат само него! Съдържат и много други полезни вещества и минерали.Значи какво остава в бурканчето/купичката накрая,да не би да е някакъв боклук,който само да засища? Не съм съгласна Naughty

# 91
  • Мнения: 3 199
Аз обаче нямах предвид, че готовите пюрета са боклуци, а че ни правят на будали от гледна точка не цената. Аз с една ябълка, която ще ми излезе около 50 стотинки, ще направя две пюрета. Да, мити са, белени, стерилизирани, взимаш и даваш на детето, не го отричам, но 1,60лв в най-добрия случай за 80гр пюре ми идва в повече. Уважавам мнението на всеки, който е решил да дава готови пюрета и съм далеч от мисълта, че са боклуци  Peace

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 21:36 от ShikeR

# 92
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Shiker,нямах предвид теб Hug

От плодове и зеленчуци извън сезона и то сварени ползата не е особено голяма, освен насищане.


Последна редакция: пт, 13 май 2016, 21:32 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 93
  • Мнения: 3 199
Знам, знам, аз да уточня ако съм разбрана погрешно, че ме споменаха Grinning
Мен си ме притесняват тези факти, че ни пробутват боклуци за толкова пари, дето вика Шикер, правят ни на будали.

# 94
  • Мнения: 1 368
Буби, близо 2 седмици захранвам. Първата храна 7 дни, втората 5, сега по 3-4 дни ще въвеждам.
Ние продължаваме да имаме проблем с акането. Дали заради 2-3 дни почти не яде пюре. Едва по няколко лъжички. След писъци, рев и ужасно напъване се изака. Не знам обаче с какво да продължавам захранването. Всичко предстоящо запича. Дала съм тиква и пащърнак. Днес започнах сладък картоф. Смесен с пащърнак не го хареса, дадох го чист. Предстои морков, картоф, тиквичка. Кашите не знам какво ще е положението. Рано е за плод да разхлаби, а не може само тиква да яде. Как ще я караме не знам ooooh!. Дано да мине с прехода от кърма на твърди храни, но детето се измъчи и захранването не върви. Днес давам лактулоза. Идеи какво да правя?  newsm78

# 95
  • Мнения: 396
Ivivkata 123, ти всъщност отскоро захранваш, така че нормално е да си въвела само два зеленчука. Иначе само на кърма ли сте? Опита ли пробиотик? Може да правиш масаж на коремчето, леко, по посока на часовниковата стрелка и притискане на свити крачета към коремчето. Пък и бебето не е вече толкова малко, може да въведеш разхлабващо плодово пюре, като най-безобиден начин за регулиране. Иначе знам, че лактулозата е безобидна и може да се ползва и продължително време.
Пие ли вода след пюрето? Водата също е важна, Мария получи запек при захранването, отказваше пиенето на всякаква вода, докато  не започнах да слагам по малко захар - педиатрите казват 5 % разтвор - 5 гр на 100 мл, аз слагам 5 гр. на 150 мл, но така поне пие.

# 96
  • Мнения: 1 368
Буби, само на кърма. Пробиотик давам от първите дни. Масаж и гимнастика постоянно. Вода отказва, чай също. В чудо се виждам.

# 97
  • Мнения: 396
Постепенно ще пропие вода, като започне да хапва повече пюре, въпреки че моите и двете деца също отказваха вода - Алекс пропи след 1,4-5 месеца, през лятото, беше много топло. Мария също отказваше вода, въпреки че много бързо заместихме хранене и хапва доста - по около 200 гр. на хранене, докато не се предадох и не сложих захар във водата - започна да пие по около 150 мл за денонощие т.е . имала е нужда от вода.

# 98
  • Italia
  • Мнения: 705
Здравейте мами!
Тия дни около мен само проблеми. Цикълът ми мина и замина,намаля още от вчера,днес почти спря...но не това ми беше проблема..
Нали ви казах,че след профилактичните изследвания на Йоана се видя,че има повишени тромбоцити. Вчера ги повторихме и пак бяха така-550. Педиатъра започна едно гадаене(болна ли е,яде ли,весела ли е,) от което аз истински се притесних. От резултатите вчера излезе също повишени левкоцити-при норма до 10,на нея бяха 10,04.. бях в тотална паника. Детето не е болно,няма нещо,което да издава болест...в интернет четох(за което много съжалявам) страшни ужасии..днес,пак пуснахме,но в друга лаборатория,резултата на тромбоцитите е 440,а на левкоцитите 10,05. Само,че по мое желание пуснахме и утайка-в нормата си е-5. Лекарката в лабораторията ми каза,че резултатите са напълно нормални за бебенце,че референтните стойности за бебета и възрасни са различни. Ако имаше някакъв възпалителен процес,по утайката щеше да се разбере,аз поне така мисля. Сега изчаквам ръчнотот броене на тромбоцитите да стане към обяд,и ще ги отнеса пак на педиатъра. Вчера ходих и при частната педиатърка,която ми каза,че по принцип стойности на тромбоцитите до 500 при бебета са в норма. Съжалявам,че и двете ПКК останаха при другия доктор и не можах да й ги покажа. Сега тези ги преснимах и в понеделник ще й ги отнеса...уфф...наоплаках ви се,но от вчера не зная къде се намирам,все ви идват страшни мисли в главата,от което започвам да плача  Sad

# 99
  • Мнения: 1 736
Здравейте,мами! Simple Smile
Аз мисля, че и  двата вида пюре(купено или домашно) имат своите плюсове и минуси. И съм правила, и съм купувала- купуваните се харесват повече. Е няма да си мъча детето да го тъпча с моите гозби като не ги харесва Grinning То ММ не се оплаква от готварските ми умения, но е сигурно, за да не ме обиди. Но на Ния не й пука и си казва милата кое й харесва.
Ровейки се в търсене на информация за въвеждане на млечните,попаднах на статия, в която се споменаваше, че въпреки че доматите са силен алерген, минали термична обработка са разрешени- тяхното алергизиращо действие било смекчено. Говоря по спомен, но връзката беше с хистамина. Ще потърся въпросната статия. Аз ги въведох вече с пюре от пиле и зеленчуци.
Съгласна съм с mecani за въвеждането на алергените по време на бременността. Докато бях бременна се тъпчех с ягоди и праскови, смокини,малини и още куп други храни към които имам алергия, е тогава нямаше и помен от някаква реакция. Но сега е различно...всичко си е пак по старому:(
Честити месечинки на бебоците и ние днес имаме празник-Ния навършва 7месеца Party

# 100
  • Мнения: 3 595
Елен - много съжалявам, че имаш такива тревоги! Но не чети в интернет, само до лошо може да доведе. Така вече няколко пъти слагах на Мила ужасни диагнози, а нищо и нямаше. От опит знам, че и най-малката пъпчица в Гугъл може да излезе едва ли не смъртна присъда. Щом засега в лабораторията и педиатърката са спокойни и казват, че е нормално опитай се и ти да се успокоиш  Hug

Ние пътуваме и Мила отказва да яде купени пюрета. До 70-80 грама и край. Налага се да кърмя, за да се наяде. Обикновено вкъщи яде около 200 грама. Дано свикне тези няколко дни и яде повече, не, че не мога да кърмя след това, обаче ми се иска по-лесно да се нагажда към ситуяцията. Но както съм казвала те и на мен не са ми вкусни, какво се чудя на детето. Което пък показва колко са различни дечицата, важното е да са нахранени, пък с какво вече май в крайна сметка те си избират  Grinning

# 101
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Здравейте мами!
Тия дни около мен само проблеми. Цикълът ми мина и замина,намаля още от вчера,днес почти спря...но не това ми беше проблема..
Нали ви казах,че след профилактичните изследвания на Йоана се видя,че има повишени тромбоцити. Вчера ги повторихме и пак бяха така-550. Педиатъра започна едно гадаене(болна ли е,яде ли,весела ли е,) от което аз истински се притесних. От резултатите вчера излезе също повишени левкоцити-при норма до 10,на нея бяха 10,04.. бях в тотална паника. Детето не е болно,няма нещо,което да издава болест...в интернет четох(за което много съжалявам) страшни ужасии..днес,пак пуснахме,но в друга лаборатория,резултата на тромбоцитите е 440,а на левкоцитите 10,05. Само,че по мое желание пуснахме и утайка-в нормата си е-5. Лекарката в лабораторията ми каза,че резултатите са напълно нормални за бебенце,че референтните стойности за бебета и възрасни са различни. Ако имаше някакъв възпалителен процес,по утайката щеше да се разбере,аз поне така мисля. Сега изчаквам ръчнотот броене на тромбоцитите да стане към обяд,и ще ги отнеса пак на педиатъра. Вчера ходих и при частната педиатърка,която ми каза,че по принцип стойности на тромбоцитите до 500 при бебета са в норма. Съжалявам,че и двете ПКК останаха при другия доктор и не можах да й ги покажа. Сега тези ги преснимах и в понеделник ще й ги отнеса...уфф...наоплаках ви се,но от вчера не зная къде се намирам,все ви идват страшни мисли в главата,от което започвам да плача  Sad
Елен,на нас левкоцитите ни са 10,11  #Crazy #Crazy
А педи каза,че всичко е наред!Сега се притесних.

# 102
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Ако имаше някакъв възпалителен процес,по утайката щеше да се разбере,аз поне така мисля.
дали има възпаление или не, ще покаже само ако пуснеш CRP .. Според мен трябва да вземеш да се успокоиш .. Нищо в резултатите на детето няма притеснително според мен .. Напълно нормални ми се струват, още повече, че от лабораториите дават референтни стойности за възрастни, а не за бебета, при което резултатите изглеждат понякога ужасяващо без всъщност да има проблем ..

п.с. ако на детето му растат зъби, щеше да е по-притеснително, ако левкоцитите са в норма, отколкото ако не са Peace

# 103
  • Italia
  • Мнения: 705
Момичета диференциалното броене е готово и резултатите са добри. Отдъхнах си малко  ooooh! и според педиатъра нещата сега изглеждат добре, когато попитах за левкоцитите той ми отвърна-да не забравяме,че е бебе на 7 месеца!  Shocked #2gunfire а вчера пееше друга песен,само ми изкара акъла. Честно ви казвам дано никога не застига мойто бебе и едно от нещата,които мислех за нея вчера  Tired за мое успокоение в понеделник ще отнеса изследванията на частната педиатърка,че на нея й имам най голямо доверие!
Благодаря на вас, голяма сте ми подкрепа в такива моменти  bouquet

# 104
  • Мнения: 3 199
Радвам се, че си се успокоила  Hug Наистина е тъпо, че реф. стойности са за възрастни, а ние се мъчим да ги разгадаем и понякога правим от мухата слон. Ама той и педиатъра ви е за бой  Laughing bouquet

Общи условия

Активация на акаунт