Отговори
# 210
  • Мнения: 3 595
За мазнината да добавя - тук казват малко повече - 8-10 грама мазнина на порция пюре от около 200 грама. Ако в купешките има по-малко (което е често) трябва да се добави малко. Също примерно на Холе имах едно купено пюре (пиле и зеленчуци), в него нямаше мазнина и си пишеше даже на бурканчето отзад да се добави преди сервиране. Така че е добра идея да се провери отзад на пюрето има ли мазнина  Peace

Иначе на мен честно казано ми се струва много бавно това въвеждане по капки, нов продукт се въвежда за около 3 дни директно на лъжички, мазнината количествено е много по-малко, та не виждам смисъл за себе си поне така бавно да се въвежда. Както писах горе аз за три дни достигнат 8 грама.

# 211
  • Мнения: 3 199
О, да, и аз не въвеждах по хапки  Peace

# 212
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
С цел избягване на запичащи се оказва, че предимно сладки неща съм въвела и не ми харесва – тиква, пащърнак /той само не е/ сладък картоф, тиквички, круша.
ако махнеш средната част, пащърнака СЪЩО е сладък .. от всички зеленчуци, които съм въвел, единствените, които не сладнят са броколи, грах и обикновен картоф Peace

аз като захранвах с масло слагах колкото грахово зърно  на 190гр. .. Сега когато въведох вече попарата, там пак слагам толкова, но пък в пюрето на обяд не поставям нищо .. Евентуално може да почна да капвам по малко зехтин /имам домашен/, но това по-нататък .. Сега други неща са ми на дневен ред за въвеждане ..

# 213
  • Мнения: X
Извеждате ли децата по къс ръкав вече навън? И какво им обувате на крачетата?
При нас днес е 26 градуса и направо ми е жал да й сложа дълга блуза, въпреки това й облякох възможно най - тъничката, че подухва, но още не смея по къс ръкав, рано ли е?  Rolling Eyes

# 214
  • Мнения: 264
Къс ръкав - и аз още не смея.

Момичета тази нощ Калина вдигна 38.1 температура. Дадох й панадол и АМ за да я приспя и сутринта в 8 пак й дадох панадол. Има и кашлица, но като цяло е жизнена - играе, смее се. Следобяд сме при педи да видим какво ще каже. Направо място не мога да си намеря - много съм страхлива.  newsm45 Извинявайте, че се оплаквам, но не знам какво да правя

# 215
  • Мнения: X
Къс ръкав - и аз още не смея.

Момичета тази нощ Калина вдигна 38.1 температура. Дадох й панадол и АМ за да я приспя и сутринта в 8 пак й дадох панадол. Има и кашлица, но като цяло е жизнена - играе, смее се. Следобяд сме при педи да видим какво ще каже. Направо място не мога да си намеря - много съм страхлива.  newsm45 Извинявайте, че се оплаквам, но не знам какво да правя

Сигурно е някое вирусче, дано да мине бързо и без проблеми!
Ще си позволя да ти дам един съвет (какво бих направила аз): ако температурата е до 38,5 по - добре не давай понижаващи средства, ще се оправи по - бързо!
Аз на Симона й сложих само един куул пач на челото при 38 т. защото я подръжаше вече цял ден и съответно беше кисела, та да я освежи малко, добре й подейства  Peace
Пиши след прегледа  Hug

# 216
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Baby-G предлагам ти да се успокоиш - все пак ако на всяка настинка изпадаш в истерия, пази боже при нещо много сериозно, как ще реагираш?! ти трябва да си стегната и организирана, за да можеш да помогнеш на лекаря с възможно най-много информация, която той ще поиска от теб - все пак ти си майката, ти си тази, която ще ги знае тези неща, най-добре .. не искам да се дразниш от думите ми, казвам ти го от опит ..

# 217
  • Мнения: 3 199
Да пази Господ! Аз каквато съм паника  ooooh! Baby-G, сигурно е някой вирус, а и това време ту топло, ту студено, ту подухва...Бързо оздравяване  spoko

Аз й запрятам ръкавите, но скоро май ще слагам къс ръкав. Обаче се чудя дали може с блузка с дълъг ръкав, а не с боди, дали няма да пречи, че не е опасана newsm78

# 218
  • Мнения: 270
Шикер, ти и преди май си поствала статията,  но като не ми е било на дневен ред и съм я пропускала. Е, сега я прочетох. Четох си пак и книгата на Маги Пашова. Смятам да се доверя на интуицията си и да постъпя по следния начин - от следващия месец, т.е. навършени 7 и започнат 8-ми, ще въведа глутен и ще си кърмя (дай Боже да нямам проблеми), а от 9-ти ще започна да давам и АМ, за да мога бавно и без излишен натиск до сватбата да съм го отбила, когато ще е на 11. Това за кърменето и глутена не знам колко има връзка, но няма и да чета повече, защото става като схемите за захранване - колкото деца, толкова и схеми  newsm78
Искам освен овесените каши, аз да си правя и сухарите за попарата след време, искам да избегна стабилизаторите и маята в готовите хлебни изделия. Някой правил ли си е домашни сухари? Само вода и брашно? Квас? Приемам идеи  Simple Smile

И нещо off topic - вече започвам да се чувствам гузно. Хванах се често да ползвам козметиката на малкия. Айде за мицеларната вода е приемливо, кремът против студ и вятър се справя чудесно със сухата кожа на ръцете ми, днес му ползвах слънцезащитния крем, че излязох без да си сложа и не ми се връщаше, а одеве си измих лицето с измивния гел...... Ми много хубаво мирише пък, и няма сълзи  Joy

# 219
  • Мнения: 264
Днес сме по-добре. Няма Т вече, изписаха ни хомеопатични хапчета и има ефект. Остана кашлицата да се изчисти. Гърлото й е било пълно със сополи - ларингит. Вирус, който някой й го е лепнал на нея.
Благодаря ви момичета!  Hug
Да ви почерпя, че вчера навършихме 8 месеца

mecani сега осъзнавам, че изобщо не съм стегната и организирана за каквато се мислех.  ooooh!
Kalina. на 6 часа сме на панадол, защото много бързо се преминавало към бронхит. И аз го знам това, че не се дава нищо, но не го изпълних. Просто се уплаших много Rolling Eyes
ShikeR ох каква паника само - цял ден не бях яла нищичко и само си мисля да се оправи по-бързо. Но много е лошо така, вече трябва да съм по стегната  Hug

# 220
  • Мнения: 361
Baby-G, радвам се, че сте по-добре. Напълно те разбирам и сз съм голяма паника.                               Далия, и аз ползвам козметиката на малкия от време на време.  Вчера се намазах със слънцезащитния крем. Размазва се трудно и бебето не ме изтърпвва да го намажа.Ще взема за малчо спрей.Аз ще се възползвам от сегашния крем.                           Вчера взех сладки картофи от Метро, но се чудя дали да ги ползвам за пюре, че не са био.Вие от къде купувате сладки картофи?                                 Ще захранвам с месо- пуешко. Взех на Сънвал по 80 гр бурканче с 40% пувшко.По колко да добавям към зеленчуковото пюре, всеки ден или през ден?                                     И още един въпрос-като съм въвела царевична каша, трябва ли да въвеждам царевица в пюренце?                    Извинявам се за многото въпроси и хубав ден на всички Simple Smile

# 221
  • Мнения: 3 595
Сладките картофи са сравнително малко замърсени и не е нужно да са био, но задължително трябва да се белят. Ако са био може да не се белят (е за бебе се белят винаги де, така че това няма значение в случая).

# 222
  • Мнения: 143
Мами, аз да попитам и да се похваля...на 4 месеца му излязоха долните две зъбчета, а сега му избиват горните две наведнъж. Няма спане, както и от седмица яденето почти го няма, много е трудоемко и бавно и много като времетраене, но това, което забелязах е друго. На горната челюст, където му излизат зъбките има оформени "кръгове", като сфери и зъбчетата са оформени вътре... двата предни почти са пробили венеца, но гледам, че всъщност са му оформени и останалите четири, отстрани на тях. Възможно ли е да са му тръгнали 4 newsm78 Да има и още 2 подготвени?! Мен ми се струва доста невероятно #Crazy

Относно късото ръкавче - вчера бяхме цяяяяял ден по лятно гащеризонче, тип пижамка. Беше много топло, той дори беше и без чорапки, но при положение, че количката беше на слънце и съответно малко го оставих да се понапече. Имам предвид само крачетата... Иначе обърна ли количката на сянка, мятам пелената отгоре му. Като цяло се ориентирам дали се поти по вратлето и дали са му топли крачетата и ръчичките. Също ако му е топло, зачервява бузаците Embarassed Сутринта, когато беше по-хладно още, беше с блузка с дълъг ръкав, но тънка и къси гащета с чорапки, но под къси имам предвид, че му стигаха под коляното . Хем не искам да го навличам, хем ме е страх да не го простудя, но напоследък не се притеснявам толкова много от разсъбличането Peace

П.С.: Само ние в целия парк  бяхме толкова разсъблечени (даже се замислих дали да не му въна блузката обратно Hug

# 223
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Още в топлите дни на април сложих къс ръкав на Тео, вчера пак беше така облечен.
Честит 24-ти май!!!

# 224
  • Мнения: 3 595
Искам освен овесените каши, аз да си правя и сухарите за попарата след време, искам да избегна стабилизаторите и маята в готовите хлебни изделия. Някой правил ли си е домашни сухари?

Далия, за това ровя с дни вече. Бях в книжарница, гледах книги с рецепти за бебета и малки деца - е, това немците са странен народ. Вечерята ако не е филия намазана с нещо дори и в тези книги е просто абсолютно изключение. Ама Bubbi беше права, че те това си вечерят по принцип, аз какво очаквам. Отделно разни вурстове още в рецепти за 11-12 месечни - не, мерси. Аз ли не попаднах на читави книги не знам. Онлайн също не намирам засега рецепта, редовно пише нещо от сорта на "сухарите от магазините са хубави и обогатени с витамини, най-добре вземете тях"  ooooh! Та ако намериш сподели моля те!  Hug

Къс ръкав слагам тези дни, просто голяма жега стана тук 27-29 градуса (за нас си е жега). Мила се поти толкова много, накрая и сложих гащеризонче с къс ръкав и къс крачол, само отдолу и сложих боди без ръкави предимно да и поема потта, но и за да не е съвсем голичка, че и аз се притеснявах, че ще и е малко облеклото. Даже тези дни я оставям в чувалчето за сън да спи по боди с къс ръкав и панталонки от пижама. Иначе и аз един път само си намазах носа с нейния слънцезащитен крем, че направо е златен  #Crazy Четох четох за и против кремовете и химиите в тях и накрая по дадения списък за подходящи слънцезащитни за бебе без излични химии нямаше май крем под 20 евро за миниатюрна опаковка. В някакъв момент мисля да спра да чета за всичко онлайн, защото все някак излиза, че едва ли не само най-скъпото на пазара няма да ми навреди на детето  Close

Честит 24-ти май на всички!

Последна редакция: вт, 24 май 2016, 12:05 от Skeeter

Общи условия

Активация на акаунт