Отговори
# 570
  • Мнения: 361
Далия, аз няма да чета статиите, защото изпитвам ужас. Предстоят ни втори и трети прием на пентаксим пневмококовата. Чувствам се с извити ръце от здравната система. Ако можех да го гледам до училищна възраст никога не бих сложила всички ваксини.

# 571
  • Мнения: X
kinglis, какво против имаш спора за киселото мляко?  Thinking И изобщо за това, че обсъждаме как храним децата си? И защо смяташ, че всеки, който е "за" ваксините и намира някакъв смисъл в тях, нехае за здравето на детето си и го води "сякаш отиват на разходка", а всеки, който е "против" и рискува здравето не само на своето, но и на други деца е много отговорен и загрижен??

Спор в темата може да възникне, но не му е тук мястото, не мисля, че сме достатъчно компетентни да го водим. Сега, ако  някой се има за такъв, това е друг въпрос  Whistling

# 572
  • Мнения: 264
От няколко дни е доста напрегнато във форума  Thinking

Аз да кажа, че съм много доволна от детската кухня (не че някой ме пита, но да разведря малко). Калина си хапва всичко доволно.

И аз като останалите се принудих да пускам климатиците. Цялата се обрива в тези жеги. Зимата колко добре си ни беше, а сега...само въпроси - дали не е течение, дали не е студено, оф май й е топло, да й сложа ли чорапи...абе страшна работа.

Кисело мляко не съм давала, но обмислям да започвам вече. Всъщност не съм не поради някаква причина, а защото не знам кога да й го давам - между храненеията ли...ама така пък да не си развали яденето като й давам през 1-2 часа да хапва по нещо.  newsm78

 bouquet Hug

# 573
  • Мнения: 270
Аз пък не усетих да има спор между Skeeter и Bubbi, докато те не казаха. Просто четях с интерес две добре аргументирани сами за себе си мнения и се изненадах много от развитието на ситуацията.

Далия, не вярвам да разпалиш спор За или Против ваксините, защото тук повечето майки не се съмняват в ползата на ваксините и водят децата за ваксинация съвсем спокойно, сякаш отиват на разходка.

Тук спорът обикновено е дали да се дава кисело мляко или не.

Мен ме е яд, че допуснах да го инжектират в родилното, та чак го заведох и за втората хепатитна като навърши 1 месец.
Просто се застраховах, че не ми е това целта, защото темата е много деликатна и мненията винаги са на двата полюса.
И обикновено тук няма спор. Просто на моменти някой реагира на нещо, но като цяло тук винаги се държи добър и възпитан тон и става дискусия, не хокане, не каране. Затова и още чета и пиша редовно, иначе отдавна да бях напуснала.

kinglis, какво против имаш спора за киселото мляко?  Thinking И изобщо за това, че обсъждаме как храним децата си? И защо смяташ, че всеки, който е "за" ваксините и намира някакъв смисъл в тях, нехае за здравето на детето си и го води "сякаш отиват на разходка", а всеки, който е "против" и рискува здравето не само на своето, но и на други деца е много отговорен и загрижен??
Калина, не съм адвокат на кинглис и не мога да говоря от нейно име, но не смятам, че имаше това предвид.
Смятам, че не трябва да приемаме всичко директно срещу нас и да го караме малко по-спокойно  Peace

avonita, изпитваш ужас и не би сложила ваксини, защото някъде си чела нещо, или си чула (както и аз, както може би всяка майка  Peace ). В двете статии няма нищо страшно, просто две различни гледни точки, всяка със своите си аргументи, но мисля че няма да ти навреди и да те вкара в по-голям ужас. Ако се престрашиш, първо прочети на Магдалена Пашова, после другата. На мен ми олекна доста  Peace

# 574
  • Мнения: 3 595
Нищо лошо няма да има спор, споровете сами по себе си са нормално и дори хубаво нещо стига да са аргументирани, а не да завършат с размахано Ph.D. и иронична подигравка. Но пък това е нормално за анонимното интернет пространство, така че няма драма в крайна сметка.

За ваксините аз ще се въздържа да коментирам, защото наистина е най-взривоопасната тема. Имам близки от двата лагера и усърдно гледаме да не се питаме ваксинираме ли си децата и какво мислим. Но и двете статии бяха много интересни, благодаря Далия!

# 575
  • Мнения: 1 736
Мислех да подмина исказването за"разходката", но просто е прекалено крайно. Не мисля, че има такава майка, която не се притеснява от ваксините, просто сте забравили какво сме си говорили, защото повечето от нас са ги направили навреме. Не мисля,че аз, след като съм поставила ваксина, съм по-малко отговорна като родител, от тези, които не желаят да ги поставят. Всеки знае, че колкото и да са полезни, толкова могат и да навредят. Но айде да не се лъжем, не всички могат да си позволят да си гледат децата сами,без да ги пратят на ясля или градина, а за да ги пратиш- си длъжен да ги ваксинираш. Въпросът е дълъг за дискусия, наистина не искам да го подхващаме. Не мисля, че има родител, който се радва да му дупчат детето - просто системата го налага!  И да, на дневен ред е киселото мляко, яйцата, месото, след време може да е боб с наденица... всеки има избор дали да дава даден продукт, тук вече може да се дискутира, спори, да се караме дори. Simple Smile Въпросите, относно захранването, нещата, които даваме, сами ги решаваме, никой не ни връзва ръцете и да казва "ти си длъжен да дадеш броколи!".
Само да не излезе, че сравнявам броколи и пентаксим! Grinning  В единия случай имам волята да избирам, в другия- не. Това е същността на нещата. Simple Smile

# 576
  • Мнения: X
Далия, аз съм напълно спокойна  Wink
Просто и аз както Altaya не мога да подмина изказването за "разходката". Нищо лично не приемам защото дори не съм си казала мнението по темата за ваксините. Както изкарват майките, които поставят ваксини за едва ли не безотговорни, аз мога да кажа същото за тези, които не поставят и че те като част от обществото подлагат на риск здравето и на моето дете!

Просто такива пренебрежителни изказвания за "майките тук" ми идват в повече.
Все пак добре, че някои пишем тук, за да има материал за четене и коментиране, че и кусури да му намират на това, което обсъждаме и за което спорим  Stop

Ами на който не му харесва да подеме друга тема за обсъждане по - интересна от "киселото мляко". Аз казах, че не се чувствам компетентна по въпроса трябва ли да се поставят ваксини или не, не ми е в специалността да взимам такива решения. Не мисля, че нещата са толкова прости за да имам еднозначно мнение по темата. Но...естествено има хора, които от всичко разбират... Wink

# 577
  • Мнения: 57
Аз пък да попитам отново за "хапването"  baby_neutral :
- череши необелени давате ли?;
- сливи плод давал ли е някой и как, както и кайсии и нектарини;

# 578
  • Мнения: 1 368
Череши не съм давала изобщо, май ги изпуснах. Ще търся тия дни. В тази връзка помня, че казвахте, че стават като сок. Вие как ги дадохте. Сливи дадох, защото Б. ака трудно и давам основно разхлабващи храни. Тия дни ще дам и кайсии, и нектарини.

# 579
  • Мнения: 121
Здравейте мами
Първо благодаря за хубавите пожелания. ..Да ви се връщат двойно  Hug
Да се намешам и аз с ваксините ...аз лично слагам ваксини на детето за добро за лошо не знам то ще си проличи ...всеки си има мнение и възгледи за каквото и да било тъй ,че само можем да обменяме мнения ,а все сам да си прецени кое е най-доброто за детето и държа да подчертая ,че тук също играе много важна роля майчиния инстинкт ,усещаш кое е правилно за твоето дете.
И да ви кажа сега една новина която прочетох и ви казвам,че изпаднах в нервна криза буквално
Някаква майка от Стара Загора мажела обилно бебето до 3 месечна въраст със сол ,някаква баба и казала,че така се предпазвало детето от заболявания ...и след време детето започнала да получава рани и тя упорито го маже със сол защото си мислела ,че е болно сега лекарите се борят за живота на това дете ( Бог да го пази и помогне)  Вие можете ли да си представите как ще сложите на инфектирани рани на 3 месечно бебе сол ..откачам само като пиша ми иде да я удоша тая жена..
Ами като четох коментари от долу ,че и други си мазали децата пък нищо им нямало съвсем се ядосах
На тази нежна кожа да сложиш и втриваш сол  #2gunfire #Cussing out
Аман честно от бабини девити ..
За мен в 21 век с толкова напреднала  да мажеш детвто аъс сол
Добре разбирам. Не искаш да мажеш детето с химии еми намери нещо натурално
Мали бясна съм ,като майка сега съм буквално способна да ида и да и ярътна 5 шамара  #Cussing out

# 580
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Череши дадох на пюре - махнах костилките, сварих за 15тина минути в малко водичка, блендирах ги и ги минах през цедка за всеки случай .. После давах с ябълка в съотношение 1:10  в полза на ябълката Peace

# 581
  • Мнения: 1 736
Череши и сливи само белени. Сливи въведох направо пресни, а не както повечето - на пюре. Пъпеш също съм давала, не се хареса особено. Предстои динята. Кайсии и праскови не съм дала, забравих да попитам педиатъра дали може вече да дам  ooooh! (нали при Ния сме по-внимателни с някои продукти). Днес си набрах смокини и се чудех и за тях, нищо не съм чула, кога се въвеждат...предполагам след годинката, ама знам ли и аз newsm78
Други плодове май няма за сега, които да се дават пресни newsm78

# 582
  • Мнения: 121
Аз пък да попитам отново за "хапването"  baby_neutral :
- череши необелени давате ли?;
- сливи плод давал ли е някой и как, както и кайсии и нектарини;
Череши давах направо с обелката на парченца ,но държа да подчертая ,че той е на твърда храна от доста време ..както и нектарина и праскова ( белена) все още не съм дала кайсии ( много зелени ми се виждат още) слива не съм ( тук целогодишно ги продават зелени и твърди а като си оставя да узреят имат отвратителен вкус

# 583
  • Мнения: 57
Свекито имат дръвчета и сливи и череши са страхотни, а вчера ММ купи уникални кайсии, та затова и се засилих да давам пресни плодове Simple Smile
Благодаря за бързите отговори, от утре започва голямото Белене на плод чета  chef Laughing Спокойна вечер на всички  Simple Smile

# 584
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Череши,кайсии и нектарини аз също съм дала вече сурови и обелени.

А коментирането на темата за киселото мляко и нещата,които описаха Скийтър и Буби на мен ми бяха много интересни и полезни.Нали затова е форума,всеки да изкаже своето мнение и тези,които четат да решат кое е най-доброто за тях.

Но изказването за ваксинирането и разходката наистина беше извън добрия тон.Не обичам конфликтите и затова няма да отговоря по никакъв начин.

Тук сме се събрали майки,които искат да са информирани,които четат,интересуват се и споделят с другите майки и мисля,че тук няма място за подмятания и заяждания относно нечий избор да ваксинира или не детето си.

Общи условия

Активация на акаунт