Отговори
# 645
  • Мнения: 121
Здравейте мами.
Михаела-87 ...подкрепям те с леенето на куршум ( по принцип не разбирам много от тези работи ,но бебчо като беше на 2 месеца и си ходихме на БГ той не спираше да плаче да се буди с писък ..и баба му отиде да му лее куршум нямаш си напредстава колко се успокой дете нямаше плач нямаше нищо ..сега не знам дали просто не е имало нещо и му е минало или това наистона дейатва ,но определено нещо стана.)
Мамчета имам въпросче така де два
Първия колкото и невежо да прозяучи..онзи ден готвя пържоли с гъбки и се замислих кога може да се дават гъбки на малчовците
И втория дали знаете по време на кърмене дали може да се пие Алое вера ,че много спешно ми трябва нещо прочистващо ,но подходящо при кърмене  Hug

# 646
  • Мнения: X
Гъби - след 2 - 3 години най - рано  Naughty

Последна редакция: чт, 07 юли 2016, 09:48 от Анонимен

# 647
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
И втория дали знаете по време на кърмене дали може да се пие Алое вера ,че много спешно ми трябва нещо прочистващо ,но подходящо при кърмене  Hug
не може .. честно казано не се сещам да има някакъв вариант хем прочистващо, хем съвместимо с кърмене ..

# 648
  • Мнения: 264
Kalina. на нас ни отне поне две седмици, докато разбера дали й харесва кухнята  Grinning Докато минем през всички менюта и сега пак един път яде, и след това същото не го иска... Thinking имат си претенции вече. Сънливия период и ние го имахме. Не успях да разбера от какво беше, но няколко дни продължи и после всичко си беше както преди. Надявам се и при вас да е така.  Hug

# 649
  • Мнения: X
Момичета, питах в темата за бебета, но ще питам и тук: знаете ли кой контролира частните ДК в България?
Преди малко намерих мравка в десерта  Sick

Проблема е, че кухнята е регистрирана в Свищов и носят храната в Русе всеки ден. Тъй като не е общинска не знам къде мога да подам оплакване? В ХЕИ?  Rolling Eyes Но кое? Щото ако е това в Свищов няма как да стане...

# 650
  • Мнения: 1 368
И при нас нещо е раздразнителен периодът. Скок в растежа ли е, зъби ли е, не знам, но е мрънкащ, залепен за мен. Ако го вземе някой друг на ръце – плаче. Само мен търси. Играе си малко, после мрънка. Не мога за 5 мин. да се отделя. Събужда се с плач или писък доста често. Не е същото дете. Ходихме да му леят куршум, но няма промяна. Дано да му мине и да се успокои Praynig

# 651
  • Мнения: 264
ivivkata123 същите сме и ние  #Crazy  Peace

Kalina. ужас, направо нямам думи  Shocked

# 652
  • Мнения: 270
Привет на всички  bouquet
Днес за втори път от както се е родил малкия, го водих в Мол-а, като първия беше преди седмица. Бяхме с приятелка и разглеждахме намаленията в НМ и търсихме подарък за наборче на децата, което след седмица става на годинка (майка му ми беше шеф и малко след като тя ми каза, че е бременна, самата аз разбрах че чакаме дете, та се замислих кога двете с нея едва се разминавахме в офиса с големите си кореми, кога дойде първият рожден ден на детето й...  newsm78 ).  Малко се отплеснах, но се зачудих как има хора, които по цял ден не излизат от мол-овете. Ние за има няма два часа и двете ни заболяха главите, моето дете в началото спеше, а след това беше сравнително спокойно, но нейното не спря да реве и да мрънка и с такова облекчение си тръгнахме. А съм чувала, че има майки с деца, които "висят" там от сутрин до вечер  Shocked Дали при по-големите деца е по-различно, не знам. Но видях и доста малки бебета на по 2-3 месеца, мен лично ме беше много страх като толкова малък да го водя. То и сега ме е страх, защото въпреки че беше делничен ден по обяд, имаше доста хора и деца, кой киха, кой кашля, кой си мил ръцете, кой не.... Сега да не се засегне някой, просто си размишлявах и понеше дивчо спи, имам време да пиша тук  Wink

Минах и през Био магазина на Балев, останах доста разочарована. Ако си спомняте, преди бях писала за просо и амарант от ДМ и причината тогава да не ги купя, беше че на етикетите имаше подробна информация, включително че може да има следи от ядки и сусам и това ме спря. Днес разгледах и тези в магазина - на някои има само основния етикет, с производител, номер на партида и обща информация, но на други има залепени допълнителни етикети с подробна информация и познайте - и на тях пише "може да съдържа следи от ядки и сусам". Явно всички може да съдържат, но не всички са така коректни да го споменат. Смятам да си заложа на ДМ, защото до сега няма нещо, от което да не съм доволна! (конкретно говоря за бебешките стоки и БИО зърнените).

И последно, че стана много дълго - писахте преди време за естесвената слънцезащита и тези дни ми попадна статия на Маги Пашова. Не съм я чела до края, защото не ми остана време, но я запазих, за да ви споделя тук - http://www.magipashova.com/2016/07/slyncezashtita/
Направи ми само впечатление, че в направения от нея крем присъства и дискутирания тогава цинков оксид. Ако малкия не се събуди, ще прочета информацията, но мисля че го чувам да мърка....

Хубав ден от мен  bouquet bouquet bouquet

# 653
  • Мнения: X
Baby-G, и аз нямам думи  Sick
Днес говорих с няколко човека от персонала и накрая с управителката, която не беше особено впечатлена от случая. Можело да ме компенсират с безплатен десерт  Stop Нямало там мравки, не знаела от къде е попаднала...

Сега се чудя да подавам ли жалба или да не се занимавам с глупости, тъй като просто няма как с детето в тези жеги да обикалям по институции и да разнасям въпросния десерт...а пък много ми се иска да им направят една проверка...

След месец като стане на 10 месеца ще пробвам държавната как е, дано там да няма такива изцепки.
А при вас храната добре ли е пасирана или има някакви парченца?
Също така сигурна ли си, че готвят с прясно мляко, защото моя близа, която преди 2 години е работила в ДК ми каза, че са длъжни да използват АМ...и какви са количествата на порциите?
Извинявай за многото въпроси, то сиг. и във всеки град е различно, но чувам противоречиви мнения и да добия представа  Hug

# 654
  • Мнения: 270
Калина, в Пловдив в нашия квартал има само едно място, на което правят млечна и безмлечна кухня. Т.е. едно и също готвено, но млякото за млечната е прясно, а за безмлечната е адаптирано, но има кисело и в двете. Когато си даваш купоните, казваш млечна или безмлечна. Утре мога да попитам приятелките ми, които вече са на кухня, какви са грамажите, но нещо 290 ми се върти в главата  newsm78 Те си носят бурканчетата, стъклени, и от кухнята им ги пълнят, мисля, че един черпак им беше дозата, но колко точно грама е.... Храната е пасирана, но има парченца, виждат се и зелените подправки.
Аз на твое място бих си потърсила правата, но разбирам какво е да обикаляш с дете в жегите...

# 655
  • Мнения: X
Далия, и аз не искам да им се разминава. За себе си компенсация не очаквам, но просто бебета се хранят от това място...аз днес видях буболечката защото аз ям десерта, а той беше светъл на цвят и не много пасиран...но ако беше в друга храна или ако е напълно пасирана няма как да го забележиш  Sick Не знам, надявам се, че в държавните кухни има по - строг контрол.
Иначе мислях да звъня на БАБХ, но едно, че те се водят в друг град, а и в нашата да отида ще трябва сигурно да пускам жалби, да пиша обяснения, няма на кого да оставя детето за да ходя да се разправям. Имат вариант да пуснеш жалба он лайн, ама не знам колко ще ми обърнат внимание така. Той десерта си е отворен вече и реално може и аз да съм сложила мравката, няма как да докажа...

Тъпо ми е, защото разчитах на тази кухня, понеже предлага доставка до дома и сега за лятото (а и не само) щеше да ми е добър вариант... Tired

# 656
  • Мнения: 3 595
Калина - най-лесното, което можеш да направиш е да им намериш страницата във фейсбук или ако имат някъде сайт и да напишеш коментар и сложиш снимка. Или дори само тук в БГ мама да пуснеш тема с името на кухнята и снимка и вероятността да им намалее клиентелата е огромна, по-вероятно последствията ще са по-големи, отколкото ако тръгнеш по легален път да си търсиш правата...

# 657
  • Мнения: X
Skeeter, права си и аз си го мислех това, но сайт нямат  Confused, а във фб коментарите могат да се скриват...остава ми варианта тук във форума. Ще пиша по русенските теми, то има тема и за самата кухня, но няма особено много коментари, все пак ще пиша и там. Естествено ще разказвам и на познати, пък дано има ефект. В смисъл хората да спрат да ги ползват, не те да се поправят. За тях сякаш това е нормално и не е станало кой знае какво...но и една глобичка щеше да им дойде заслужено  Twisted Evil

# 658
  • Мнения: 264
Kalina. супата си е супа, там няма никакви парченца, основното - не всеки път е гладко пасирано, а десерта си е кремче, но когато е мляко с ориз изобщо не е пасирано и за моя изненада нямахме проблем с яденето, мляко с грис също е имала и го харесва...Аз ги попитах и ми казаха, че готвят с прясно мляко. Супа - 100 гр., основно 160 гр., десерт - 150 гр. Всеки път ги меря и в повечето случай грамажа надвишава написаното.  Peace Подкрепям съвета на Skeeter, който ти е дала за тема тук във форума.  Hug

# 659
  • Мнения: 1 736
Лелеее, това с кухнята е ужасно. Разбирам, че в България няма наказания, ама пък май и морал няма. Не ги притеснява, че готвят за бебета  #Cussing out Аз не мисля, че е инцидентно - инцидент е да намериш мушица някаква, долетяла от някъде, но паяци или мравки, не дай си боже хлебарки, не е инцидентно. Те мравките си обитават сигурно самата кухня.Трудно ще падне случайно от някъде си...  Нямам думи направо #Cussing out
Моловете: ами ние сме от малък град и нашите молове не са същински молове, по скоро от типа ГУМ-ове. Още бях бременна и веднъж след лекции, разхождайки си из софийски мол, видях бебче,според мен на няма и седмица. Да, лятно време беше, но вътре има климатици. Видях го и си казах, че ако е топло, когато родя, няма да чакам 40дни да го изведа. Та тази среща ми вдъхваше кураж. Не, че толерирам майката, да го заведе на МОЛа, но ги има всякакви щури хора.
Ния също е много неспокойна, все още е болна, странното е, че от мах 120гр.АМ на хранене, вече пие по 60,рядко 90гр. Посред нощ отказва мляко, но иска пие вода. За тази седмица съм хвърлила цяла голяма кутия АМ, заради нея.Но пък твърдата храна си я хапва. newsm78 Напипвам зъбчето отдолу, но не е сигурно кога ще пробие.
Малко дълго се получи, но нищо Simple Smile лека и спокойна вечер от нас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт