Отговори
# 660
  • Мнения: 121
Тук пак сигурно ще отнеса бая критика,но не искам да ме разберете погрешно
Като се родят бебетата тук нямат и още час вече 50 човека са го гушкали мачкали нацелували ...още в родилното като те свалят в стая ( 30 мин след раждането) можеш да имаш посетители както и човек да спи при теб( това беше много гадно като съседката по легло имаше свиждания до 11 ч вечерно време и аз неспокойно да кърмя да се изкъпя,че те нямат час спане,почивка,свиждания и т.н)...като те изпишат на 3 ден първа ти работа е да идеш на кафе ,а вечерта на бар ...не пропускаш фиеста( празник) няма значение ,че детето няма и седмица...с две думи караш по старому с само с 5 днесвно бебе ..е аз на бар не отидох,но на кафе да и разходки...времето беше хубаво и не виждах причини да не излезнем...Преди бях до 40 дена детето на вън не абсурт ,но тук покрай тях не се стърпях и не съжелявам

# 661
  • Мнения: 270
Аз също на 10-тия ден го изведох и зимата на -10 градуса излизах, но не сред толкова хора на затворено пространство, където светлините са изкуствени,  въздухът не е чист (не че този на булевардите е по-чист, но аз и тях избягвах), от всеки магазин различни миризми... Едно е да изведеш новородено бебе навън, в парк или пред блока, съвсем друго е да го заведеш в Мол, поне за мен е така!  Peace

# 662
  • Мнения: X
МОЛ-а го избягвах зимата заради струпването на много хора в затворено пространство и вероятността от вируси докато детето е съвсем малко. От няколко месеца насам вече не се притеснявам и сме ходили в следните ситуации - когато вали дъжд или когато е голяма жега и не става за разходка навън. Тогава - с колата и в МОЛ - а. Все е някакво разнообразие, защото тук примерно е имало 3 - 4 последователни дни, в които не спира да вали и аз и детето откачаме вкъщи. Също сме ходили и ако трябва да купим нещо от магазин, който само там го има. Бебе под 3 месеца обаче не бих завела там нито лятото, нито зимата.

Аз на МОЛ-овете вече не се чудя толкова, а на новородените бебета НАВЪН при 30+ градуса, които виждам ежедневно  Confused Аз се притеснявам за Симона, хем е на 9 месеца и докато бързам да се приберем към 11:00 - 11:30 те си стоят по пейките....и в 15:00 часа пак...а тук в Русе е наистина мнооого горещо...

tupunger4eee, това, което разказваш за болницата и мачкането и целуването на новородено е просто ужасно!

# 663
  • Мнения: 121

tupunger4eee, това, което разказваш за болницата и мачкането и целуването на новородено е просто ужасно!
[/quote]
Наистина е ужасно стаята е малка с две легла ...аз казах,че не искам посетители бях с много трудно раждане и исках малкото време което имам да си почивам ,но не ...по цял ден тази женица посетители .и понеже ни преглеждаха всеки ден в стаята а знаете колко се кърви след раждане и се збръквах как да влезна да се измия и да оставя детето на капак на всичко имах толкова много кърма,че буквално си течеше като чешма и пак немога да се измия спокойно ...и все чаках ММ да дойде да се оправя спокойно... И никой никаква забележка,и понеже бебка на жената постояннноо плачеше моя само като мръднеше дори да не плаче ме будеха да го взимам ,че ако се размрънка ,ще им събуда принцесата и нпак ,ще плаче ..а аз даже и казах малко да се съобразява и тя моя да не мрънка ама иначе по цел ден тя да си приказва е не става ..толкова много исках да ме изпишат,че като ми казаха ,че ще стоя още един ден толкова много плаках

# 664
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Привет и от мен  Hug
Отдавна не съм се разписвала, но то все е едно и също.
Тъпунгерче, това което разказваш е просто невероятно в отрицателния смисъл на думата. Зълва ми ражда в частна клиника в Плевен, където посещенията са били в стаята с бебето и майката, за мен дори това е недопустимо, камо ли това, което ти описваш. В държавната болница където раждах аз свижданията бяха отвън пред отделението, ММ видя бебето когато се роди и после чак на изписването, а децата - чак на изписването, изключително много се държи на стерилността спрямо бебетата, дори  правиха забележки на майките, които слагаха бебетата на своите легла, защото те (майките) излизат навън, сядат по разни пейки, после сядат или лягат на леглата си и не бива да слагат там бебетата. По принцип не съм от майките, които пазят много децата си от всичко, но поне в първите дни на бебето трябва да се внимава.
Както казах при нас няма кой знае колко ново - в жегите почти не излизаме през деня, чак в късния следобед. Вече категорично вкарах в менюто на Тео супите, а към пюретата почнах да прибавям червен пипер, за да заприличва на манджичка. Има 4 хранения с твърда храна - закуска, обяд, след.закуска и вечеря. Вода не пие повече от 50мл., добре че го кърмя при всеки удобен начин, защото иначе много бих се притеснила с това непиене на вода.
Това е от нас - хубав ден  Hug

# 665
  • Мнения: 264
roxanna как заменихте вечерята? Какво даваш за вечеря и кърмиш ли преди да заспи? Питам те, защото и аз съм обмисляла да заменя вечерята, но как ще заспи без мляко newsm78 та тя с него се унася и след това бързо заспива  Rolling Eyes Или да я нахраня и все пак да й дам малко АМ, колкото да заспи...

# 666
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
roxanna как заменихте вечерята? Какво даваш за вечеря и кърмиш ли преди да заспи? Питам те, защото и аз съм обмисляла да заменя вечерята, но как ще заспи без мляко newsm78 та тя с него се унася и след това бързо заспива  Rolling Eyes Или да я нахраня и все пак да й дам малко АМ, колкото да заспи...
кърмя след това - т.е. първо е вечерята, 30 мин. след това е банята и после кърмене за приспиване. Реших да давам нещо по-солидно за вечеря, защото се буди много често вечер, не че това помогна, явно топлото време му пречи много. Единствено снощи е спал без да се събуди, но съм сигурна че няколко вечери ще са спокойни и после пак ще започне да се буди.

# 667
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Рокси и при нас е същото - давам плод с каша за вечеря, половин час след туй се къпем и цицинг за лека нощ .. в добрите дни се буди към 4 или 6 сутринта, в лошите почва от 1 и така през час .. вИсИлбЪ дет' се вика Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 668
  • Мнения: 270
Рокси и при нас е същото - давам плод с каша за вечеря, половин час след туй се къпем и цицинг за лека нощ .. в добрите дни се буди към 4 или 6 сутринта, в лошите почва от 1 и така през час .. вИсИлбЪ дет' се вика Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Цицинг  Joy Joy Joy Joy Joy
Аз му казвам "жокер цица", но не смеех да споделя, че ми е малко... не обичам да говоря и пиша така, обаче цицинг-а ми вдъхна кураж  Joy Joy Joy

# 669
  • Мнения: 3 595
И при нас е така - вечеря млечна каша, след половин час баня и след банята преди лягане кърмене. Вечерята беше второто (не съвсем) заместено хранене и по никакъв начин не подобри съня  Tired

# 670
  • Мнения: X
Baby-G, благодаря за подробния отговор!  Hug
Аз минах преди малко през нашата общинска ДК, но тук грамажите са по - малки: супа - 50 гр. основно - 150 гр. и десерт - 100 гр. но останах приятно изненадана от менюто - имаше заешко, пуешко, риба, десертите бяха с овесени ядки и др. зърнени. Питах жената с какво мляко готвят - прясно или адаптирано, а тя ми каза, че до 1 годинка било сухо мляко. Сега това как да го разбирам, не знам. Но слагали само в десерта. Но детето трябва да е навършило 10 месеца.

Аз вечеря не давам, само АМ яде. Мисля, че не се будят от глад така или иначе и затова не бързам с вечерята...

# 671
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Аз вечеря не давам, само АМ яде. Мисля, че не се будят от глад така или иначе и затова не бързам с вечерята...
както изглежда тези от нас, които дават и вечеря, май всички кърмим. Предположих, че може по-бързо да преработва кърмата, но изглежда наистина поне при нас честото будене не е от глад.
Иначе държавните кухни масово намалиха грамажите, не за друго, ами защото много майки, включително и аз съм давала не наведнъж всички храни, а напр. за закуска - крема, за обяд - манджата или пюрето и за  вечеря - супата. Сега с тези редуцирани количества - трите неща стигат точно за едно хранене. Даже при нас искат подпис на декларация, с която казваш, че ще дадеш всичко до няколко часа. (поне така беше преди 2г.)

# 672
  • Мнения: 3 595
Мила се буди от глад определено. Аз кърмя два пъти нощем - към 1-2 и към 5, а се буди понякога по 4-5 пъти. Винаги пробваме да я приспим без кърмене, но ясно си показва, когато иска. Тоест мисля, че определено е глад. Даже последната седмица примерно в 5 кърменето няколко пъти го пропуска, заспива с погалване или полюшване, но едно кърмене направо си изисква. Казваха ми да увеличавам количеството каша за вечеря, но не искам, давам и около 180 грама, ако е още гладна има кърма след това.

# 673
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Skeeter, то и аз кърмя на всяко будене, но той и да не е гладен винаги суче, т.е. предполагам че си утолява жаждата така, а така ми и най-лесно да го приспя.

# 674
  • Мнения: X
Да, трябваше да напиша, че Симона не се буди от глад, аз как съм се изказала все едно знам всички бебета от какво се будят  Mr. Green  Hug...или по - скоро, че не се будят само от глад, а понякога причините са други. Иначе и тя ако е хубаво разбудена не заспива без мляко, но то е защото не е яла 6 - 7 часа и се усеща, че е гладна. Но при положение, че менюто й всеки ден е едно и също като тип храна и като калории, мисля че
щом може 3 нощи да спи по 12 часа без да яде, а на четвъртата да се събуди и да иска да яде, не е от глад...всяка вечер изпива по точно 200 мл. мляко преди да заспи...
А при някои бебета може би е просто навик....

Общи условия

Активация на акаунт