За и против аборта

  • 26 715
  • 272
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 54 954
Е тя по повод на ембрионите.
Пък нали и аз повдигнах въпроса за редукцията, което си е пак аборт.
Защо в едни случаи може и не се смята за убийство, а в други не.

# 256
  • Мнения: X
Да започна да вървя по улиците с метла пред себе си?  Flutter
Аз мога да услужа, имам една летяща. С нея се придвижвам.  Mr. Green
Nataka, много мило да ни осведомиш, че има различни методи за контрацепция. Никога не бихме се досетили. А аз ще те осведомя, че забременях след употреба на презерватив (по време на акта, а не преди него, както ти ни посъветва), който се скъса. Моментално глътнах и Ескапел, но въпреки тези мерки забременях. Но няма да те осведомя дали съм родила или съм направила аборт, защото, както каза преди няколко страници една съфорумка, решението какво да се случи с моето тяло е изключително и само мое.

# 257
  • София
  • Мнения: 24 839
За депутатите съм склонна да се съглася. Ако те решат да забранят аборта по избор, допускам за много възможно въобще да не се съобразя със закона в този случай. Бих се съобразила с моето мнение и с мнението на лекар. С бащата – по вероятно не. Почти няма вероятност да родя, след като съм решила, че не го искам.
Този номер със забраната вече беше прилаган по времето на соца и не помогна.
Много жени останаха бездетни, други умряха, пробвайки какви ли не начини да се избавят от нежеланата бременност.

# 258
  • Мнения: 3 031
И ще има повече зарязани деца, разбира се.

# 259
  • София
  • Мнения: 29 045
Да започна да вървя по улиците с метла пред себе си?  Flutter
Аз мога да услужа, имам една летяща. С нея се придвижвам.  Mr. Green
...
Само ако е Нимбус 2000 (такава ли беше на Хари Потър?)  Party

Ясно ми е, че една забрана на абортите по избор не би довела до нищо добро.

# 260
  • Мнения: 7 690
Друго намирам за интересно - как някои потребителки тук сочат с показалката и крещят "Убийци!", а в друга тема са много ларж по въпроса за аборта и първи негови защитнички   Laughing Фурнаджийски лопати.

# 261
  • Мнения: 3 031
Антигона, коя е темата? Че имам много свободно време Simple Smile

# 262
  • Мнения: 7 690
Ти си писала там, предполагам ще се досетиш. "Баща неизвестен".

# 263
  • Мнения: 6 900
Целта не е да се насажда вина, а да се обясни, че абортът е нещо лошо, че е възпрепятстване на вече заченат живот и че ние нямаме право да решим кой да живее и кой не.
И днес има много начини за предпазване от нежелана бременност, така че тези терзания и проблеми могат да се избегнат успешно. В днешно време по-сложно и тежко е положението със създаването на повече ембриони при инвитро процедурите и дилемата какво да се прави с излишните след успешна процедура. Затова двойки с морално-религиозни съображения трудно възприемат инвитро процедурите. Все пак и там има начини - лека стимулация, при която се създават малко яйцеклетки и ембриони, инвитро на естествен цикъл, подобряване на методите при размразяване на яйцеклетки и т.н.

Вярващите християни могат ли да използват контрацептиви.... това не е ли в противоречие с "Да бъде волята ти."

# 264
  • Мнения: 402
Аз съм -за медицински аборт по желание и заради двамата участвали в акта и заради детето.Факт, че се случва бременност и с прием на контрацептиви и без.Когато забременее една жена обикновено обсъжда това с партньора си и тогава взима окончателното решение как ще постъпи.Тук вече ще коментирам как аз бих постъпила.Ако мъжът откаже ембриона да се превърне в дете, не бих го принуждавала, нито молила.Според обстоятелствата и възможностите ми/не според убежденията ми/, щях да реша дали да поема сама отговорността, да стана майка или не.Последствията не са маловажни, защото ще бъдат за двамата участвали в акта и ембрионът, ако го превърна в дете.

Ако това се случи с дъщеря ми, пак същото бих и казала с добавката какви биха били евентуалните последствия и при аборт, и при раждане.Изборът ще бъде неин.

Последна редакция: сб, 21 май 2016, 09:55 от catarina

# 265
  • Мнения: 14 654
Вярващите християни, каквито ги познавам в съвремието, са едни от най-гнусните и лъжливи същества, които са избрали да следват религиозните повели, просто защото ги мързи да мислят. Уповават се на канони от Никейския събор и не отчитат развитието на обществото и науката, всъщност те не вярват в Бог, а вярват във възмездието, наказанието и проповядват неща, които съвсем не звучат адекватно на 21-ви век. Нужно им е някой ясно да отсече кое е грях и кое не е, защото иначе става сложно за разсъждение. Особено съжалявам децата им, защото колкото са благи, говорейки с другите, толкова са строги с децата си, стараейки се да ги направят добри християни, докато всъщност ги правят аутсайдери за посмешище на съучениците им.

# 266
  • Мнения: 402
Ох, отивам да махна кавичките на "за"-то.

# 267
  • Мнения: 402
Вярващите християни, каквито ги познавам в съвремието, са едни от най-гнусните и лъжливи същества, които са избрали да следват религиозните повели, просто защото ги мързи да мислят. Уповават се на канони от Никейския събор и не отчитат развитието на обществото и науката, всъщност те не вярват в Бог, а вярват във възмездието, наказанието и проповядват неща, които съвсем не звучат адекватно на 21-ви век. Нужно им е някой ясно да отсече кое е грях и кое не е, защото иначе става сложно за разсъждение. Особено съжалявам децата им, защото колкото са благи, говорейки с другите, толкова са строги с децата си, стараейки се да ги направят добри християни, докато всъщност ги правят аутсайдери за посмешище на съучениците им.

Напълно съм съгласна с теб.+1000

# 268
  • София
  • Мнения: 24 839
Вярващите християни могат ли да използват контрацептиви.... това не е ли в противоречие с "Да бъде волята ти."
То и съжителството без брак е в противоречие, ама на кого му пука?

# 269
  • Мнения: 6 122
Вярващите християни, каквито ги познавам в съвремието, са едни от най-гнусните и лъжливи същества, които са избрали да следват религиозните повели, просто защото ги мързи да мислят. Уповават се на канони от Никейския събор и не отчитат развитието на обществото и науката, всъщност те не вярват в Бог, а вярват във възмездието, наказанието и проповядват неща, които съвсем не звучат адекватно на 21-ви век. Нужно им е някой ясно да отсече кое е грях и кое не е, защото иначе става сложно за разсъждение. Особено съжалявам децата им, защото колкото са благи, говорейки с другите, толкова са строги с децата си, стараейки се да ги направят добри християни, докато всъщност ги правят аутсайдери за посмешище на съучениците им.

Напълно подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт