Ниски нива на прогестерон

  • 9 707
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Pravilche: от Адамовото дърво билка ли трябва да търся или масло , за пръв път чувам за това... защото не съм се интересувала до сега, но доста неща пише из нета за него. А как се приема под формата на чай, хапче илио нещо друго.
Съжалявам за мнгогото въпроси

Адамово дърво има в Агнес и Циклодинон ...да не бъркам името. Simple Smile Трябва да погледна опаковката у дома.
Пие се по 1 хапче сутрин на гладно. При цикъл се спира - тогава нормално прогестерона е нисък.

Цикъла ми стана малко по-обилен. Не ме болят гърдите. Повлиява добре мастопатии и ПМС. Тъй като е противовес на естрогена се води и превенция против рак.

Ползвала съм хормонална спирала - кървих през цялото време и я махнах.  Peace

Но и принципно съм привърженичка на меки методи като лечение и не одобрявам драстичната намеса на лекарите. Смятам, че решават проблема за момента, а не мислят дългосрочно за здравето ни. Също така лекуват на паче/орган, а не холистично т.е. като цялостно състояние на организма и психиката Изписването на хормони от всякакъв вид си е риск ра зарвите на раково заболяване, ама натях не им пука ама хич.




Ето какво намерих аз, ако твоите са други, ще помоля за едно линкче за да знам какво да търся  Grinning
http://www.pharmalife.bg/product/4226/neychars-uey-viteks-plod-4 … -vitex-fruit.html

# 16
  • София
  • Мнения: 1 609
Да отговоря на въпросите към мен:

Да, ЦеТеБе без цинк и с удължено действия пия (цинкът си го пия отделно). Почивки не правя, пия си го всеки ден без оглед на цикъла.

# 17
  • Мнения: 27
Pravilche: от Адамовото дърво билка ли трябва да търся или масло , за пръв път чувам за това... защото не съм се интересувала до сега, но доста неща пише из нета за него. А как се приема под формата на чай, хапче илио нещо друго.
Съжалявам за мнгогото въпроси

Адамово дърво има в Агнес и Циклодинон ...да не бъркам името. Simple Smile Трябва да погледна опаковката у дома.
Пие се по 1 хапче сутрин на гладно. При цикъл се спира - тогава нормално прогестерона е нисък.

Цикъла ми стана малко по-обилен. Не ме болят гърдите. Повлиява добре мастопатии и ПМС. Тъй като е противовес на естрогена се води и превенция против рак.

Ползвала съм хормонална спирала - кървих през цялото време и я махнах.  Peace

Но и принципно съм привърженичка на меки методи като лечение и не одобрявам драстичната намеса на лекарите. Смятам, че решават проблема за момента, а не мислят дългосрочно за здравето ни. Също така лекуват на паче/орган, а не холистично т.е. като цялостно състояние на организма и психиката Изписването на хормони от всякакъв вид си е риск ра зарвите на раково заболяване, ама натях не им пука ама хич.




Ето какво намерих аз, ако твоите са други, ще помоля за едно линкче за да знам какво да търся  Grinning
http://www.pharmalife.bg/product/4226/neychars-uey-viteks-plod-4 … -vitex-fruit.html

На мен ендокриноложката ми предписа това - http://apteka.framar.bg/30003145/%D1%86%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%BE% … B0%D0%B1%D0%BB-30

Но не го препоръчвам. А Агнеса се чувствам по-добре  Peace Линка ти също е добър вариант си мисля.

# 18
  • Мнения: 27
Да отговоря на въпросите към мен:

Да, ЦеТеБе без цинк и с удължено действия пия (цинкът си го пия отделно). Почивки не правя, пия си го всеки ден без оглед на цикъла.

Благодаря ти!  Hug Ще пробвам.

# 19
  • Мнения: 34
Така порових се и намерих 2 препарата, които служат за повишаване на прогрестерона.
Агнес и Витекс.
Някой има ли наблюбения над тези два препарата и кой от тях е с по-засилено действие.
Моите нива са доста ниски и с вит.Ц мисля, че няма да се получи.
Апропо напоследък и Дуфастона не ми помага.

# 20
  • Мнения: 27
Е колко пъти да ти пиша за тоя Агнес?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 27
И двата препарата са ФИТОпрогестерон. И двата съдържат Адамово дърво. Самата му концентрация ще разбереш ако прочетеш листовките. За засилено действие на такъв препарат е трудно да се говори, но все пак аз съм по доволна от Агнеса, отколкото от Циклодинона. Те ще запълнят нуждите ти, но няма да излекуват причината, поради която ти не произвеждаш. Почвай витамин С-то за да помагаш по двата начина.

Аз си купих ЦеТеБе и днес съм първи ден с 2 сутрин на гладно, нали така се пият Адинка?

# 22
  • Мнения: 512
Фемикур Н,също е продукт съдържащ витекс.

# 23
  • Мнения: 8 962
От няколко години пия Агнес. Но в комбинация с Прим ойл /масло то вечерна иглика/.

Много съм доволна!  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 609
Pravilche, да, така ги пия. Но мисля, че няма голямо значение дали ще е на гладно Simple Smile

# 25
  • Мнения: 27
Pravilche, да, така ги пия. Но мисля, че няма голямо значение дали ще е на гладно Simple Smile

A де! Що реших, че трябва да е на гладно?  Crazy

# 26
  • Мнения: 8 962
АГНЕС се пие на гладно!  Peace

Аз също ще си взема ЦеТеБе щом казвате, че и от него има ефект!

От своя страна ви препоръчвам да добавите масло от вечерна иглика!

# 27
  • Мнения: 3
Здравеите правих иследвания и се оказа че имам нисък прогестерон 0,45 а трябвало да бъде 4,45 възможно ли е наистина от това да имам болки в яйчниците подут корем дори получавам някои път болка като прерязване в корема гърдите ми са станаха по големи имам задух понякога но редовна ченструация първо мислех че е бременноср генеколошката ме гшеда няколко пъти за два месеца като последния път и на чагарето каза че матката е с нормална големина и не съм бременна правих и тест отрицателен е дали е вазможно както казва тя всичко да е от прогестерона одбелязвам че преди 6месеца родих

# 28
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Сложи барем една запетайка, бе, една главна буква, освен тази в началото на изречението. Е#### неграмотността. И не ми се оправдавайте с телефона, защото и аз в момента боравя с него.
п.с. То  пък не само това било проблем...и правописа😲

# 29
  • Мнения: 3
Извинявам се ако става на вапрос за мен да имам и доста грешки няма да се оправдавам с телефон а защото съм с малко бебче и бързам да пиша защото постоянно плаче и е на раце не искам да се карам с никого моля само някои ако може да ми одговори на вапроса нищо повече извинявам се отново не съм тук за да се заядам

Общи условия

Активация на акаунт