Ниски нива на прогестерон

  • 9 676
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мами,
преди няколко години ми поставиха диагноза "Поликистозни яйчници''.
След като си направих хормонални изследвания се оказа, че прогестеронът ми е доста нисък.
Изписаха ми хапчета и т.н, но аз изпитвам непоносимост към тях и страничните ефекти пречеха на работата ми.
Освен това се чувствах много зле, гинекологът ми ги смени, но всичко се повтори и се наложи да ги спра.
Естествено всяка жена с тази диагноза знае за какви неразположения ни подлага тя.

Въпросът ми е възможно ли е да регулирам този хормон с някакъв вид храна или билка.
Доста рових в нета, но информацията е на посоки и няма посочени конкретни билки или храни.

Моля, ако някой е успял по някакъв начин да се справи с този проблем без, фармацевтика да ми помогне.
Не отхвърлям и хомеопатията като вариант.

 bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравей, аз си реших проблема с прием на 1000 мг витамин C на ден. По предписание на гинеколога ми. После се разрових и прочетох, че наистина подпомага синтеза на прогестерон. Можеш да опиташ, но зависи колко ти е нисък. Моят беше в нормите, но в долната граница на нормата и ми създаваше проблеми. Успех!

# 2
  • Мнения: X
Прогесетрон се изследва 7 дена след доказана овулация, ако няма такава не е показателен, аз също съм с поликистозни яйчници, и да допълня това е съвкупност от симптоми и това не се лекува както например една настинка  ooooh!
Търси се причината за  липсата на овулация ако няма такава, лекува се  Confused
Но прогестерон не се изследва така и е безсмислено, никога не съм го изследвала  Peace

# 3
  • Мнения: 27
Фитопрогесетрон има в Адамовото дърво. Знам 2 препарата с него - Агнес и Циклодинон /тоя може и да го бъркам като название/. Пият се по 1 хапче сутрин на гладно. Минимален курс на лечение 6 месеца.

Мисля, че Форевър предлагаха някакъв гел, който се маже и чрез кожата се приема прогестерона му. Провери в някой сайт на доставчик.  Peace

Здравей, аз си реших проблема с прием на 1000 мг витамин C на ден. По предписание на гинеколога ми. После се разрових и прочетох, че наистина подпомага синтеза на прогестерон. Можеш да опиташ, но зависи колко ти е нисък. Моят беше в нормите, но в долната граница на нормата и ми създаваше проблеми. Успех!

Разкажи повече как и какъв витамин Ц приема. Колко време? Интересно и безобидно ми се вижда.

# 4
  • Мнения: 19 309
Фитоестрогените няма ли още повече да дисбалансират съотношението на естроген/прогестерон?

Ох, сори, прочела съм фитоестроген вместо фитопрогестерон.

# 5
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Много смело ги изписа тия препарати,Pravilche!!! Това, че на теб са оказали някакво влияние, нищо не означава за другите. Какво остава пък за пастата съдържаща прогестерон?!  #Crazy
Незнам на кой как му се вижда, но аз чистосърдечно предлагам такова хормонално самолечение да не придприемаш, Тодорова.  Бедна ти  фантазия как можеш да се объркаш за цял живот.  Rolling Eyes А това да даде отражение на някой орган, на кожата ти, на косата...мисля, че не е малко, нали?!!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 609
Pravilche, пия ЦеТеБе, по 2 капсули на ден. Пия ги едновременно, сутрин. Все още го приемам, започнах преди 3 месеца.

Друго какво - ами на мен наистина ми помогна, има подобрение, което се вижда на кръвни изследвания (правени както трябва след доказана овулация). Видимо също има - имах проблеми със състоянието на кожата, ноктите и косата - вече ги няма и тях. Но пак казвам, при мен проблемът беше малък. При по-сериозни състояния и други съпътстващи проблеми не знам дали би било достатъчно.

# 7
  • Мнения: 27
Нищо на никого изписвам. Момичето пита какво натурално има и и отговарям.

Да я пращаме ПАК на лекар няма много смисъл, щото те това си знаят това изписват - прогестеронов препарат, от който може да се скъсаш да повръщаш и да задържаш вода. Неговите ристове са над 40 пъти по-високи от Адамовото дърво примерно. Агнеса се изписва и на малки момичета  с  менструални проблеми в пубертета.

На момичето му трябва прогестерон и лекарят и го потвърждава, не и понасят хормоните и търси заместител - изброила съм и варианти. 

# 8
  • Мнения: 27
Pravilche, пия ЦеТеБе, по 2 капсули на ден. Пия ги едновременно, сутрин. Все още го приемам, започнах преди 3 месеца.

Друго какво - ами на мен наистина ми помогна, има подобрение, което се вижда на кръвни изследвания (правени както трябва след доказана овулация). Видимо също има - имах проблеми със състоянието на кожата, ноктите и косата - вече ги няма и тях. Но пак казвам, при мен проблемът беше малък. При по-сериозни състояния и други съпътстващи проблеми не знам дали би било достатъчно.

ЦеТеБе без Цинк и с удължено действие ли приемаш?
Нали знаеш как се разбира, кога ти е в повече витамин Ц-то?

# 9
  • Мнения: 34
Добре, това за вит.Ц и Адамовото дърво звучи, по-малко дразнещо от вси1чки хормонални таблети, които съм пила.
Мисля да опитам и двете.
А за хормонална спирала какво ще кажете, гинеколага ми твърди, че също ще повлияе на хормона.
Някоя от вас ползвала ли е такава?
Притеснява ме да не се върнат страничните ефекти от таблетите и при спиралата



Pravilche: от Адамовото дърво билка ли трябва да търся или масло , за пръв път чувам за това... защото не съм се интересувала до сега, но доста неща пише из нета за него. А как се приема под формата на чай, хапче илио нещо друго.
Съжалявам за мнгогото въпроси

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 12:33 от Тодорова(старша)

# 10
  • Мнения: X
Хормоналната спирала е много по добър вариант, а и Форума НЕ Е ЛЕКАР!

# 11
  • Мнения: 34
Хормоналната спирала е много по добър вариант, а и Форума НЕ Е ЛЕКАР!




И баба ми не е, но излекува кашлицата на дъщеря ми, която лекарите не можаха.
Нищо лично, търся съвет от изпитали на гърба си моите проблеми.

# 12
  • Мнения: 20 173
пия ЦеТеБе, по 2 капсули на ден. Пия ги едновременно, сутрин. Все още го приемам, започнах преди 3 месеца.

Друго какво - ами на мен наистина ми помогна, има подобрение, което се вижда на кръвни изследвания (правени както трябва след доказана овулация). Видимо също има - имах проблеми със състоянието на кожата, ноктите и косата - вече ги няма и тях. Но пак казвам, при мен проблемът беше малък. При по-сериозни състояния и други съпътстващи проблеми не знам дали би било достатъчно.
Нон стоп ли го пиеш, правиш ли почивка около цикъла?

Последна редакция: сб, 14 май 2016, 12:36 от Lemy

# 13
  • Мнения: 27
Pravilche: от Адамовото дърво билка ли трябва да търся или масло , за пръв път чувам за това... защото не съм се интересувала до сега, но доста неща пише из нета за него. А как се приема под формата на чай, хапче илио нещо друго.
Съжалявам за мнгогото въпроси

Адамово дърво има в Агнес и Циклодинон ...да не бъркам името. Simple Smile Трябва да погледна опаковката у дома.
Пие се по 1 хапче сутрин на гладно. При цикъл се спира - тогава нормално прогестерона е нисък.

Цикъла ми стана малко по-обилен. Не ме болят гърдите. Повлиява добре мастопатии и ПМС. Тъй като е противовес на естрогена се води и превенция против рак.

Ползвала съм хормонална спирала - кървих през цялото време и я махнах.  Peace

Но и принципно съм привърженичка на меки методи като лечение и не одобрявам драстичната намеса на лекарите. Смятам, че решават проблема за момента, а не мислят дългосрочно за здравето ни. Също така лекуват на паче/орган, а не холистично т.е. като цялостно състояние на организма и психиката Изписването на хормони от всякакъв вид си е риск ра зарвите на раково заболяване, ама натях не им пука ама хич.

# 14
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Витекс/Агнес/Адамово дърво.

Общи условия

Активация на акаунт