Прогестерон.Не искам хормони.

  • 3 594
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, имам нисък Прогестерон и нямам менструация, ако не пия хормони. Някой може ли да ми каже натурална добавка или средство за покачване на нисък Прогестерон. Не искам да пия Противозачатъчни, нито Оргаметрил. Искам да си предизвикам цикъла без хормони. Благодаря на всеки откликнал.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Крем от див ямс.
В нета има рецепти как да си го направиш.
Или си купуваш готов.

# 2
  • Мнения: 46 488
Витекс.
Агнес.

Но често има причина да е нисък Прогестерона, по-скоро нея търсете и лекувайте, другото е временно решение.

# 3
  • Мнения: 17
Витекс.
Агнес.

Но често има причина да е нисък Прогестерона, по-скоро нея търсете и лекувайте, другото е временно решение.

Някъде бях чела че от Витекс се пълнее.

# 4
  • Мнения: 46 488
Няма такъв страничен ефект.
Пълнее се от нисък прогестерон, нормализирането му води до отслабване.

# 5
  • Мнения: 17
Няма такъв страничен ефект.
Пълнее се от нисък прогестерон, нормализирането му води до отслабване.

За причината и аз не знам каква е . Принципно имам хипофункция и Ир. Не знам каква роля играят те.

# 6
  • Мнения: 46 488
Свързано е всичко. И аз съм като теб Sad
Да са ти откривали кисти? Обикновено и ПКЯ ги придружава, оттам и липсата на цикъл.
Имаш ли излишни килограми? Уж като се регулират те и ИР-то, се оправя и цикъла...

# 7
  • Мнения: 11 822
Няма такъв страничен ефект.
Пълнее се от нисък прогестерон, нормализирането му води до отслабване.

За причината и аз не знам каква е . Принципно имам хипофункция и Ир. Не знам каква роля играят те.

Голяма роля имат  Peace . Ако овладеете добре и двете би трябвало да се понормализират нещата.

Иначе и аз бих препоръчала Агнес(Витекс) , както и вит.Е . Прочетете и за Шатавари , приятелки са го пили за различни проблеми , аз лично не съм, но всички са доволни.

# 8
  • Мнения: 17
Свързано е всичко. И аз съм като теб Sad
Да са ти откривали кисти? Обикновено и ПКЯ ги придружава, оттам и липсата на цикъл.
Имаш ли излишни килограми? Уж като се регулират те и ИР-то, се оправя и цикъла...


Нямам поликистоза каза гинеколога. Причината ми била в Инсулина. Така ми каза. 62 кг съм на ръст 158

# 9
  • Мнения: 46 488
А ИР как лекуваш?
И аз мисля като доктора ти, ако нормализираш инсулина, ще се оправи и цикъла Simple Smile

# 10
  • Мнения: 17
Ир със глюкофаж хр лекувам. Но за сега не мога да дам мнение как протича лечението, защото 2 седмици само го пия. Спазвам ниско вх диета но понякога си позволявам и бързи вх. Надявам се да не пречи

# 11
  • Мнения: 46 488
Пречат. Не само пречат, а направо разказват играта на инсулина.
Няма да стане с тях.

# 12
  • Мнения: 17
До 50 гр на ден ям но включват и бързи вх малко

# 13
  • Мнения: 46 488
Ако искаш да се оправиш ще трябва да ги спреш. Поне първите няколко месеца. След това по малко, но в никакъв случай всеки ден. Веднъж в седмицата евентуално.
Заповядай в темата за ИР:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1124179

# 14
  • Мнения: 215
Момичета, моля ви за съвет. ВЧера след покървяване ми изписаха утрогестан (пих дуфастон няколко дни но явно не помага), симптомите при мен са ужасни, постоянно ми се спи, повръща и ми е замаяно. Днес си пуснах кръвен тест ЧХГ за да видя дали нарастват стойностите, тъй като трябв да съм в 7 г.с., но плода отговаря на 5 или 6 г.с. (Съмняват се за късна овулация).  Преди 48 часа стойностите на ЧХГ са ми били 3357, а днес 5826.. няма двойно удвояване. Също така прогестерона ми е 168, т.е. Над горната граница, която е 141... трябва ли да се притеснявам? Вече ми е неудобно да звъня на АГ, защото май е през ден ...

Общи условия

Активация на акаунт