Какво да направим за покрива и то бързо?

  • 4 346
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 493
Апартаментът на свекъра ми е в ужасно състояние. Последен етаж и таванът тече на 4 места!
Няма да говоря за човека, нито как се е стигнало до тук, въпросът е че ние /аз и мъжа ми/ се заемаме оттук нататък.
Та въпросът ми е какво да предприемем точно?
Да говорим с домоуправителя?
Ама той докато свика събрание, събере пари, да намери фирма ...
Или ние да намерим фирма и после да накараме входа да поеме част от разходите?
Обаче как?
Да ги заплашим/заведем дело /това пак отнема много време/?
Или се ходи в Общината?
Не знам.

# 1
  • Мнения: 2 681
Ако апартамента е на дядото - няма смисъл от ходене в Общината.
Говорете с домоуправителя за спешно събрание и на него предложете оферти за ремонта.
Ако вземат решение - касиера на блока да започне веднага събиране на сумата от съседите.
Ако в блока има общински имоти - за тях ще трябва фактура от ремонтната фирма и Общината ще плати нещо.
Ако някой съсед откаже да плаща - трябва да поемете неговата част и после да се съдите.
Колкото и  дълго да е  -  не сте благотворително дружество.
Покривът е общ, на всички имоти в сградата и се плаща от тях.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 493
Да собствен е и май повечето са собственици.

# 3
  • Мнения: 4 500
Много неприятно  Confused Наши приятели бяха в такова жилище на последен етаж до преди 15 дни. Тече яко покрива, но съседите нехаеха  Confused Нямаше как да съберат сумата за ремонта, тъй като никой не пожела да даде пари. Правиха ремонт голям преди няколко години на жилището, но от тези течове, кухнята и хола са в окаяно състояние. По ред причини вече не живеят в този апартамент.
Да се съберат от входа, да се проучат оферти за ремонти и да се съберат пари - друг вариант няма. Общината няма какво да направи.

# 4
  • Мнения: 4 401
Хубаво си отваряйте очите кой наемате. Има много измамени.
Правете си договор със задържане на последното плащане ако има проблеми.
Не съм навътре, защото не се занимавах лично, но  единия ни ап ,два пъти се прави покрива.
Първия път си бяха оставили ръцете, но го разбрахме чак есента като започнаха дъждовете.
Втория път взеха друга фирма ,която много съвестно си бе свършила работата, но вече се бяха опарили и и задържаха определен процент до дъждовно време.
При нас по стечение на обстоятелствата касиер и домоуправител са на последния ет . един до друг.С парите проблеми не е имало,но доплащането беше много символично по 35 лв на ап към дохода от  наем на общ имот в сутерена( в центъра е).Имало е и заделени в касата на блока.

Последна редакция: сб, 14 май 2016, 10:40 от mamamari

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 241
То не е ли задължително в общата каса да има събрана сума точно за такива непредвидени обстоятелства. Помня, че ние събирахме някакви пари навремето, извън ежемесечните вноски.

# 6
  • Мнения: 25 739
1.Незабавно информиране на домоуправителя. Той няма право да откаже неотложен ремонт./по закон/
2.Общо събрание на ЕС трябва да се свика в срок до месец след като сте подали сигнал./пак по закон/
Ако домоуправителя откаже да организира ремонта, можете да подадете жалба, глобите са в размер до 1000лева за домоуправителя. (не знам дали ги глобяват, но за сплашване става+ закона принтиран си носете)
3.Следва- избирате фирма за ремонта. Задължително фирма която дава гаранция за покрива, ако пак протече да идват и да си оправят мизериите.
4.И последно, покривът не е собственост на вашия свекър, той е обща етажна собственост. Няма не искам, всички в блока са длъжни да си платят.Не бързайте вие да го оправяте, може да не ви дадат парите после, ако не е решено на ОС.
Това на теория, на практика всичко става много бавно и тегаво, добре е поне, че има закон на ваша страна.

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Тъй като в нашия вход сме същите олигофрени...с един съсед се качвахме на покрива и правихме кръпки с битумни ленти и разтопен асфалт. Поне е някакво временно решение, което обаче е с тенденция да остане вечното и единствено решение. Другият номер е да оставите теча да стигне до долните етажи и гадничко да го подсилите, за да се активират повече собственици и да инициират ремонт на покрива Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 38 493
Ще говорим с домоуправителя.
Иначе брат ми ми каза, че имало някакъв течен полимер, който се пръска от фирма и е евтин горе-долу.
Пак временно решение, ама като за момента, става.

# 9
  • Мнения: 7
Здравейте, аз се занимавам с ремонт на покриви.Печеля клиентите си с възможността за разсрочено плащане.След изпълнението 40% от договорената сума остава при клиента докато покрива не "срещне" първата зима.Христо - 0876820995

# 10
  • Мнения: 25 739
Колко време гаранция давате?

# 11
  • Мнения: 7
Доколкото разбирам от дискусията се касае за  покрив със съществуваща битумна хидроизолация.Ако изпълнението е с оптималния вариант качество/цена а именно воалит(битумна хидроизолация) усилен  с полиестерна мрежа мога да гарантирам за 18 год.(колкото дава производителя) с изключение на непредвидими природни сили и бедствия и подобни от битов характер (например вандализъм,пожар и .т.н.).Възможно е като цяло покрива да е компрометиран само на няколко места, дори само на едно мясти и въпреки това да тече от 4 различни места(както във Вашия случай).Всеки един  стар покрив е строго индивидуален и трябва да бъде "диагностициран" от опитно око.Предлагам Ви безплатно посещение в удобно за Вас и за мен време,безплатна "диагноза" и евентуално изготвяне на подробна оферта.Това е, което може да се направи от разтояние за един покрив.

Поздрави,Христо Кирилов 0876820995

# 12
  • София
  • Мнения: 38 493
Благодаря, ще ви имам предвид.

Блокът е бяла панелка, ако има значение. Апартаментът е среден, от три.

# 13
  • Мнения: 25 739
Уведомихте ли вече етажната собственост?

# 14
  • София
  • Мнения: 38 493
Не, по празниците ще ги търсим вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт