Сладкарничка за книги - тема 63

  • 54 984
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 318
Леле, Мариет, страхотна е!  bouquet Party Супер, честито!  Party

# 691
  • Мнения: 5 405
Мариет, честита баня най-накрая! И повече да не те сполитат отрицателни емоции и случки!  Hug
Как са ръката, кръста? Утре на лекар, нали?!

Скрит текст:
Аз пък умрях от страх предните два дни с тия случки в Турция...систъра ми нали е там..  Cry много се притесних, те бяха и на път, викам сега да не ги спрат някъде, изпраща ми разни записи от радио и ТВ, посред нощите чатове с техни приятели как хвърляли бомби от самолетите близо до тях (в Истанбул)... Сбогувания разни... Баси света! Тя е в Измир. Ужас.. не можах да спя, сутринта на работа бях като парцал.  Tired Confused

Забравих да се похваля, че си имам Две луни от Ели!  Heart Eyes И с посвещение даже.  Heart Eyes Прочетох първия разказ, втори започнах, доспа ми се, ама не е от разказа, от мен е. Grinning  Харесват ми за сега, но съм мнооого в началото. Simple Smile))

Утре и ние ще гледаме Ледена епоха.  Crazy Чудих се дали да запазя места за Търсенето на Дори, ама май него ще го гледаме на компа, но знае ли се.. Grinning Аз съм фенка и на Немо, тъй че не се знае. Grinning

Последна редакция: нд, 17 юли 2016, 16:09 от Merry.

# 692
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!

 Аз вече "познавам" банята на Мариетка, но все пак да кажа - много е хубава, стилна и елегантна и съм сигурна, че къпането в нея ще е ритуал. Радвам се, че най-после нямаш нашественици майстори в дома си, Мариети! Сега почивай спокойно и заслужено.  Hug

Мери, не искам да си представя какво ти е било и ти е сега в главата, с какви мисли заспиват родителите ти и близките на тези, които имат свои в Истанбул. То вече остана ли спокойно и защитено място. Нито на почивка да отидеш, нито на кратка екскурзия някъде. Не се знае кога и къде ще ти се случи лошо. Бог да ни пази!  Praynig

 
Здравейте! Не знам дали питането ми е за темата,но ми хареса заглавието ,пък и съм книголюбител.Търся книгата "Студеният дом" от Чарлз Дикенс.Той ми е любим писател,но тази книга не можах да я намеря. newsm78



 Пип, аз не съм чувала тази книга. Напълно непознато е това заглавие за мен. Търси ли в книжен пазар, в OLX? А може и тук в литературния подфорум в темата за размяна на книги да попиташ. Дори и да не намериш за какво да размениш, винаги могат да се обсъдят и други варианти.  Wink Дано си я намериш!

 Досега чистих едната тераса. Днес най-после махнаха скелето, което беше пред нея. То такава мръсотия и прах, каменно брашно, парчета от керемиди, камъчета. Цветята ми са опрашени, но това не е драма, къпах ги, мих  терасата. И имам цветя от Мариета, които май до едно са се хванали.  Heart Eyes Най-вече ме радват китайските рози, свежи и зелени са, дано да ги опазя.
 
 А при нас не поваля. Така ми се искаше да прероси поне, да разхлади. Само един ветрец повява, и така силно припича. Време за море, мечтая го. Дори не съм намерила мястото, на което ще почиваме. И даже съм в колебание - планина ли да е с басеин, или море.

Мери, и при нас от понеделник ще дават Ледена епоха. Синът ми иска да ходи да го гледа. Май ще го пратя още утре с приятели.

 Хубава и спокойна вечер, момичета!  Hug

# 693
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето ме. Мери, вчера като разбрах точно за вас си помислих. Господи, какво става, накъде отива този свят...дано всички ваши близки са живи и издрави и по-далече от този ад Praynig...
Нели, чистиш, а hahaha, и аз Hug. Днес последно до обяд и приключих, край.
Лакътя ми...преди малко ревах като магаре. Ходих да видя тати и на тръгване така го изтрещях в стената ooooh!...утре осъмвам пред кабинета, не става така, а и ме притеснява, че е леко по-топъл от другия...все глупости значи. Оцветява ми се, а не мога да се подпра на масата Tired...

# 694
  • На високо
  • Мнения: 825
Добър вечер, момичета!
Мери, и аз за твоята сестричка си мислех в нощта на преврата Praynig.
Дано всичките ни близки и приятели са защитени и добре сега и в бъдеще!
Но е факт, че вече наистина няма сигурно място Confused. Светът става все по-изтерзан и объркан.
Не ми се говори по тази тема Sad.
Мариетка, банята е прекрасна! Чудна! А ти иди непременно на лекар!
Нели, как така ви пропусна дъждът и захлаждането!
Тук и порой ни се изсипа, и температурите паданаха с десетина градуса.
Утре баща ми е на пореден преглед за очите при едно светило в Пловдив. Едва ли ще научи нещо обнадеждаващо, но винаги е добре да има и второ мнение. Много му е трудно, а сме безпомощни.
Аз пък май съм се сдобила с някакво възпаление на лицевия нерв. Физиономията ми не се е изкривила засега Mr. Green, но скулата много ме боли и окото ми играе периодично. Откъде ме сполетя това чудо не е ясно.
Пожелавам ви спокойна нова седмица! Hug

Последна редакция: нд, 17 юли 2016, 20:12 от Авлига

# 695
  • Кърджали
  • Мнения: 10 382
Мери, сигурно си била ужасно притеснена за сестра ти...  Hug
Авлигче, дано мине бързо.
Мариетко, банята си е заслужавала цялото чакане.
Тук не валя. Нямам и надежда да завали. Чувствам се сварена. Ама другия месец отивам на хладно...
Чета нещо лежерно, разведряващо.

# 696
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте, момичета!

 Идвам да ви пожелая хубава седмица, добри случки и хубавини да има край вас.

Авлига, дано край теб да се случват неща, които ти носят успокоение!  Hug Не мога да го кажа по друг начин.  Hug

 Моят първи ден от седмицата започна с ходене по институции. Кадастър, после геодезисти, и темподобни. И скоро няма да свърши. И всичко е пари, пари. Вземат ги сякаш са носни кърпи и ги вадим ей така, безпроблемно от джоба си. Където влезеш, трябва да кихаш на мига. Но трябва.

 Приятен и слънчев ден!  bouquet

# 697
  • Мнения: 1 737
Здравейте, момичета! Тука съм, чета ви, а сега и пиша най-сетне.

Мариетка, честита баня! Много е стилна и елегантна! Дано днес са по-добре болежките ти и вземи мерки и за тях!

Ех, Авлига, дано и при теб бързо отшуми това състояние на нерва. Ех, значи, все трябва да има по нещо, да не ни е скучно.

Много страшни неща стават, и в Ница и в Турция. Не отива на добре този свят. Какво ли ни чака? Добре, че не знаем.

Маришка, как си? В София май се е разхладило, дано е по-поносимо времето за теб!  Hug

Лени, добре са те окуражили момичетата! Никакво отказване! Само напред!

Ние почивахме в Белчин, на планински хлад и минерални басейни. Толкова добре на чуждо място не съм спала никъде досега. Просто разкош.

А тази нощ вкъщи се будих сто пъти от разни шантави сънища. Добре поне, че не ги помня.

Нели, прочетох "Жената-жерав". Мисля, че разбрах много малка част от книгата. Тя има толкова много вложени послания, история, че наистина трябва да се чете може би от хора с повече житейски опит. Но ме заплени и хареса.

Пожелавам ви спокоен и прохладен ден!  Hug Hug

# 698
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Знаех си аз, че никъде не трябваше да ходя - от 9 до 13:45 - егати чакането - да ме погледне ортопедът за 5 минути ooooh!! Няма счупено/това си го знаех/, много силен удар / това също го знаех/, оток /и това/. Хубавото е, че отокът е върху ставата, а не вътре в нея. Мазило, аулин за болката и нон стоп компреси. А, и никакво натоварване  Whistling

Да си потуша яда от чакането си купих нови кърпи за банята - в любимото ми жабешко-сигнално-неоново зелено Crazy. Сега ги пера, че нямам търпение...та така. Другия понеделник ще си топнем краченцата в моренцето, юпиииии Party!

Ели, това Белчин където е Цари Мали град ли? Хареса ни много като хосихме преди 2 години, но само крепостта успяхме да разгледаме.
Нели, ай да се свършва ходенето по мъките...

# 699
  • Мнения: 1 765
Ауууу,Мариет, много е хубава...и с питата, разкош- ние се родихме с нея, как съм се къпала на малкото душче преди не знам Mr. Green
Аз днес ходих на БЧК, отметнах го и от утре по задачки, ще видим кога ще ми звъннат да карам Whistling
На детето РД мина, веселба беше, разочарована съм от тортата, някакво момиче я правило, не майсторката, ама си плащам цялата цена. Да не говорим, че трябваше да обеснявам на детето защо е различна от тази на снимката ooooh! а понеже се и хвалих с кексчетата, вторите не станаха, не стана крема/ май от евтиния шоколад/ но и без крем се изядоха Joy
Така ви завиждам за морето, ние чак след 3 седмици, сега се чудя дали да не се качим до езерата в събота, че все се каня newsm78
Имаме ли си другарче от Смолян Whistling

# 700
  • София
  • Мнения: 3 318
Добро утро, деца  bouquet
Идвам да сложа кафе с млечице  Heart Eyes

едно такова объркано ми е напоследък, не мога да се организирам за нищо. Като някаква адаптация още ме гони от спирането на работата насам... Та не е лесно и това, да си господар на времето и ангажиментите си  hahaha
Вчера вечер се разхождах, едва се удържах в една книжарница, ноооо... да се похваля, че излязох от там само с книга за Гушко  Crazy Как го направих това??! Вероятно в общия хаос на лоша адаптация  hahaha
Хубав ден ви пожелавам  Heart Eyes

# 701
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Добро утро, деца  bouquet

 Като някаква адаптация още ме гони от спирането на работата насам... Та не е лесно и това, да си господар на времето и ангажиментите си  hahaha


 Мдааааа, точно като при мен.  Peace Тъкмо свикнеш и трябва да отвикнеш.  Laughing

 Като свеж полъх е включването ти, Маришко. Като глас в пустиня си.  Hug

 И от мен пожелание за хубав ден!  bouquet

# 702
  • Мнения: 5 405
Мариш, ние пък вчера не можахме да се въздържим в една Сиела в мола. Grinning Взех си "Изтръгнати от корен" и "Капан за пепеляшка".Авторите не ги помня, но и двете ми изглеждат много интересни.   Mr. Green
Взимам си от твойто кафенце, същото мисля да пия.  Hug Или май по-скоро не. Продължава да ме боли главата отзад, накрая ще си взема апарат за кръвно. Въпросът е от какво го вдигам... Има ли значение, че съм в МЦ (към края е, но все пак), ако искам да си правя изследвания за щитовидната жлеза и кръвната захар?

# 703
  • Мнения: 1 198
 Peace

Мариет, банята е раз-кош-на!!!!  Crazy Дзен, спокойствие, релакс и кеф!!! Ей това да ви е, постоянно!  Crazy Hug Heart Eyes Heart Eyes
Аз на лекар за такива неща не бих ходила.... безполезни са в това отношение ...  Naughty

Мери, прегръдки за теб. Всичко със сестра ти е окей, надявам се!  Hug Hug
А твоята глава направо съм без думи ... как може още да боли, всичко каквото можа изследва ...  ooooh! newsm78

Нямам какво да кажа за събитията по света. Бясна съм, ядосана съм, криво ми е, че живея на планета, в която хората искат да се унищожават взаимно .....  по всякакви начини .....  ooooh! Crossing Arms

Авлига, съчувствам искрено на баща ти, а и на вас ... трудно е и за двете страни по неизброими причини, но трябва да намерите сила в себе си и да откриете положителното ... винаги има нещо!
А с твоя лицев нерв какво става?  Hug

Нел, какви институции посред лято, я да си стягаш куфарите за море или за планина ....  Crazy Heart Eyes

У нас пък сме наченали ремонт на стаята, в момента е само по под и стени ... ще боядисваме, а после ще оправяме паркета ... .така били казали от паркетната фирма, че било правилно, макар че мен ме е страх, че целия прах от цикленето ще се полепи по свежо боядисаната стена ...  ooooh!
Иначе, днес купихме боята, цветът ще е ето този -
Скрит текст:
а сега стаята ми е ярко оранжева  Heart Eyes.... Ще бъде голяма промяна, но много ми харесва това синьо ...  Heart Eyes
През изминалата седмица не можах да се наспя изобщо и сега вече изтощението си казва думата, днес въобще не бях на център ..  #Crazy За щастие след утрешната първа смяна съм четири дни почивка (в която може би ще се наложи да боядисвам  Rolling Eyes ) и ще мога поне малко да отдъхна ...  Peace

Пожелавам ви хубави сънища и лека нощ!  Hug  bouquet

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 13 621
Добър вечер от мен
Мери, дано повече никога нямаш притеснение за сестра си в подобни ситуции, а и всяка една от нас да няма такива притеснения...светът вече е страшно и опасно място, хората се превръщаме бавно, но сигурно в изроди.

Мариет, аз съм изпуснала някъде банята ти, но да ти е честита....и нали знаеш, не сте я сефтосали докато не врътнеш една пералня в нея  Grinning Whistling Hug И вземи се поспри вече и почини активно  Peace

Бъбли, приятно синьо, спалнята я реших в това зелено, стана прекрасна
Скрит текст:
...като цяло залагам за всяко нещо цветове различни от бялото, да видим накрая каква дъга ще се получи  Crazy

Книгата ми върви бавно и в съчетание с липсата на време я влача повече от половин месец  ooooh!

Морето ми ще е след 15.08, дано времето е хубаво, търся си плажна чанта /по-точно си намерих, но другата седмица ще ходя до Димитровград да видя дали и там ги има, че в Пловдив много са им набузили цените/
Спокойна нощ от мен!

Общи условия

Активация на акаунт