Априлски мами 2016 - Тема 1

  • 38 254
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 324
Честита темичка и от мен Simple Smile
Аз също бях качила 20... Но освен на дупето незнам къде се бяха лепнали... нямам и идея сега колко съм... Не се меря обикновено, нито се тревожа много за външния си вид, честно казано Simple Smile
Бебо днес от 6и 30 ме съсипа... няма сън ,няма покой... Добре, че тати помага та накрая поспах плюс един час.
Сега най-накрая се кротна - ще видим докога!
През това време ме чака пране и какво ли още не - мама си тръгна вчера и някак не е същото...  Shocked
Исках да се включа в списъка, но дали - при условие, че родих през май, дали не се вписвам при майските мами?!  Thinking

# 16
  • Мнения: 356
На нас също ни предписаха вит. Д по 2 капки на Джеймисън.
Не нося колани за стягане, мисля да си взема само стягащо бельо и от време на време да го използвам, но като цяло мисля, че си трябват тренировки.
Бях споменала по-рано...остават ми 8кг да сваля, а не се ограничавам от храната, защото се притеснявам да не ми намалее кърмата.  Иначе и на мен ми се тренира, само че нямам идея кога да започна. Какво ще кажат мамите, които са родили секцио?

# 17
  • Мнения: 233
На нас също ни предписаха вит. Д по 2 капки на Джеймисън.
Не нося колани за стягане, мисля да си взема само стягащо бельо и от време на време да го използвам, но като цяло мисля, че си трябват тренировки.
Бях споменала по-рано...остават ми 8кг да сваля, а не се ограничавам от храната, защото се притеснявам да не ми намалее кърмата.  Иначе и на мен ми се тренира, само че нямам идея кога да започна. Какво ще кажат мамите, които са родили секцио?
На мен ми казаха да изчакам пет-шест месеца преди да почна коремни преси и в началото да не се пресилвам 😩

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Хоп,и аз в новата темичка  Heart Eyes
Аз с предната операция започнах след 4 месец.Иска си пазене,обаче,че в началото имах болки.Така,че не се пресилвайте  Peace.

# 19
  • Мнения: 76
Супер е новата тема, да ни е честита Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 516
С новата тема официално не сме от чакащите мами, а от настоящите такива Simple Smile)
Дано само хубави неща да си споделяме тук Simple Smile)

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
И аз качих 20кг по време на бременността и до сега съм свалила 10кг. Коремът ми се прибра, но е мек и има мазнинки за изгаряне. Купих си стягащо бельо няколко дни след раждането ( http://www.minimod.bg/78634/%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8 … D0%B6%D0%BE%D0%B2 ) и го свалям само когато си лягам. Пробвах се да правя йога и упраженения от видеа в youtube, но са ми трудни, а и честно казано нямам сили  Thinking

# 22
  • Мнения: 3 331
Вашите бебчета "хъркат" ли докато сучат? Също така кашля понякога, чак се притесних да не е настинал. Вчера беше много горещо, изпотих се, хапнах един сладолед и днес ме боли гърлото. Дано и той да не е изстинал. Чудя се как да го обличам вече - слагам му сано едно гащеризонче, но често ръчичките му са топли, та чак влажни.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
моето хърка през нощта.Чак се чудя дали от носа ги издава тези звуци  newsm78,защото в момента,в който го сложа на гърдата започва да си суче нормално и от носа не се чува нищо.В началото си мислех,че въздуха му е сух,пробвах какво ли не,но не ми се получават нещата.На някой друг да му  се е случвало?

# 24
  • Мнения: 712
И нашето момче хърка докато суче.
Мами, днес почти не е спал. Яде по малко и после отказва, цял ден плаче. Няма.температура, но съм много притеснена. Мисля да ходя до някой спешен кабинет, такова чудо не е било. Случвало ли ви се е нещо подобно?

# 25
  • Мнения: 1 256
Милинда, честито бебче! Да ви е живо и здраво и много да ви радва!
Момичета съжалявам, че чак сега се включвам след толкова дълго време, но имахме доста проблеми.
Родих на 04.05 момченце Борис 2900, 50 см. чрез секцио. За съжаление обаче след раждането бебчо се влоши. Преместиха го в друга болница. Дори не успях да го видя.
Май трябваше да ме срежат по-рано.
Някои казват, че съм преносила защото водите би бяха зелени. При излизането бебчо нагълтал от тези води. Липсвал му е кислород и е имал инфекция, която аз съм му предала.
Вече 12 дни е в болницата, но вече е по-добре. Само се моля да няма никакви последствия след всичко това което му се случи. С нетърпение чакам да го изпишат и да се гушкаме.

# 26
  • Мнения: 2 379
Карина, всичко ще е наред! Мисли положително ! Дават ли ти да го видиш поне там, където е?  Скоро ще си е при теб и ще наваксате с прегръдките!!!! Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 08:46 от Harista

# 27
  • Мнения: 96
Карина Искрено ти съчувствам, само през какво си преминала ....
И Деан като се роди беше погълнал води и не изплака веднага , нима ми за няма и Мин какво ли не пре главата ...
Скоро ще гушкаш малкия Борис ! Малките човечета само на вид изглеждат крехки ,  те са истински бойци !
Щом го гушнеш ще забравиш всичко лошо през което си минала !

# 28
  • Мнения: 712
Карина, и нашето момче беше с инфекция и на два антибиотика, също и на кислород. Само се изреждаха лекари да ме питат имало ли ми е нещо по време на бременността, понеже аз съм му предала инфекцията. Имах чувството, че минавам през ада, така че мога да си представя какво ти е. Всичко ще е наред много скоро.

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 09:17 от Jane.happy

# 29
  • София
  • Мнения: 324
Karina, Честит Борис! Не се тревожи, много чест случай е това с поглъщането на водите, много майчета около мен бяха с такива случаи, някои от бебчетата бяха и на системи, но се случват тези неща, и преминават. По-лошото е, че БГ лекарите едва ли не изкарват майките виновни в 99 % от случаите...  #2gunfire /а когато това не е вярно, си е направо подсъдимо, мен ако питате... лошото е, че не можем да докажем кога е вярно и кога не! и все пак има различни начини да обясниш на една майка подобна ситуация без да й вменяваш вина!/.
Около мен беше пълно с такива изказвания, а и мен се опитаха да ме изкарат, че едва ли не съм повлияла на бебчо, защото родих болна, с много лоша кашлица; на бебчо му нямаше нищо, аз бях с маска през цялото време, но на третия ден, когато уж трябваше да си ходя, съвсем инцидентно разбрах ,че бебчо е на антибиотик от ден първи, без никой да ми е казал??? Побеснях! Бил с високи левкоцити??? Оправданието - ами трябвало е аз да искам сведения.... Ето това говорих за БГ болниците... И да ви кажа - на всяка втора майка го причиняват това... Седяхме 7 дни в болницата като само се опитваха да ме стресират. Мен ако питате всичко това е част от някаква схема.
 Само си мисля докога ще мълчим, защото всеки иска да забрави след подобни неща, обаче аз все още съм много възмутена и мисля, че трябва майките да се обединим и по някакъв начин да се иска сметка за подобно поведение....! Не може така без съгласието и информираността на майката! Знам, че има още много подобни случаи!

Общи условия

Активация на акаунт