Априлски мами 2016 - Тема 1

  • 38 250
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 118
Karina,всичко ще бъде наред!Скоро бебе Борис ще бъде при вас и ще се гушкате!Важното е да сте силна !

# 31
  • Мнения: 118
Момичета как обличате бебоците при разходка на вън?Моето котенце го претоплих май  ....от няколко дни сме с пъпчици по лицето!Ще сменяме памперсите-минаваме на 3ка-впиват му се ластиците по коремчето и по краченцата!Днес сме на консултация да видим какво ще ни кажат!!!

# 32
  • Мнения: 2 516
Ние го изкарваме с една жилетка и отдолу гащеризончето.Завиваме го с пелена.

# 33
  • Мнения: 79
Здравейте и от нас, записвам се в новата темичка.
Карина, честита радост, бързо оздравяване на бебо, скоро ще се гушкате!

За излизането аз го повивал в позлатена пеленка и ако се наложи слагам още една отгоре.
Ние имаме сополки, хрипти му носа много.
За килограмите, не ми се говори, много е зле положението, но няма как да почна диета или да пия нещо, искам да си задържа колкото може кърмата, тя и без това не му стига, но колкото мога да го кърмя! Така  сега съм с 10 кг. надолу, но остават най трудните кила, по талията и ханша, корема не ме притеснява, аз никога не съм била слаба.

# 34
  • Мнения: 3 331
Сноуче, и аз не искам да си мълчим след всяка подобна ситуация в болницата. Като цяло останах доволна от отношението, като изключа д-р Демирев в Окръжна болница, който беше груб. Преди да родя дори мислех да проуча къде да подам жалба при грубо отношение в болницата-на толкова истории се бях начела тук от мамите... Така и не проучих и досега не знам... До подаване на жалба не се стигна, доволна съм много от персонала. Щях да се чувствам унижена, ако наред с подмиването на дупето след секцио, тръбичката отзад за предизвикване на газове и т.н. търпях и лошо отношение ooooh!
Обличам малкия само с гащеризонче, рядко завивам отгоре. Опъпчил се е целия от жегите, тези дни ще му купувам дрешки за по-топло време.
Аз днес съм притеснена - Максим кашля и грухти - тези неща си ги имаше и преди, но сега кашлянето се случва по-често. От вчера връща и мляко, примесено с много слюнка Thinking

# 35
  • Мнения: 94
И нашето момче хърка докато суче.
Мами, днес почти не е спал. Яде по малко и после отказва, цял ден плаче. Няма.температура, но съм много притеснена. Мисля да ходя до някой спешен кабинет, такова чудо не е било. Случвало ли ви се е нещо подобно?

Зравей Jane,

не знам дали вярваш в подобни неща, но е възможно да са уроки. Миналата седмица на нас ни се случи същото. Първо мислех, че са по-силни колики, но не бяха. Детето се спука да плаче цял ден. Не искаше да яде и не се успокояваше по никакъв начин. Накрая татко й и изми челцето със светена вода. После се обадихме и на един негов колега, който има баба, която бае за уроки. 10 минути след като и пребая детето заспа спокойно все едно нищо не е било.

# 36
  • Мнения: 3 331
Къде се прави изследване на секрет от уши, нос и гърло на бебета? При специалист или в лаборатории като Писанец? Иска ми се преди ваксините другия месец да пусна едно изследване на Максим заради грухтенето, кашлянето и кихането - четох, че може да са стафилококи, които борехме миналия месец с Тобрадекс, но съм чувала, че са много упорити.

# 37
  • Мнения: 2 379
Жалба може да се подаде до директора на лечебното заведение, свободен стил, описва се инцидента, хубаво е да се посочи времето и мястото, конкретна ситуация ако има. Ако има и други жалби и оплаквания към съответното лице си има вътрешен ред, не винаги "прикриват случая". Понякога това чакат ако някой от персонала гази лука, но нямат доказателства!
Секретите може в лаборатория да се вземат и изследват, може личния лекар на бебето да ги взема и да се занесат където родители желаят.
Тези дни попаднах на следната информация, но доколко е вярно всеки да се прецени Wink:
Бирата ( бирената мая) помагала против колики....е биричката е за майките....Плюнченето в 1те месеци, може да е свързано с връщането и/или повръщането, което може да предизвика киселини.
 Не съм много по религиозните неща и макар,че с баща му сме кръстени сме решили да оставаим Тервел сам да реши иска ли и в какво иска да вярва....но ми е интересно, че на 40я ден християнските бебета се водили на църква за молитва. Някой знае ли подробности?
Вчера бяхме на народен събор Пловдив, купих на Тервел много готино боди с народни шивици( щампа). Хвана  ни голямата буря.....ама той като пич малко преди да завали се наяде от гърда, напълни памперса и на големия дъжд спа като къпан под дъждобрана, докато аз се чудех къде да се скрия хаххахах. И дес пак ни валя дъжд....добре, че на него му е кеф Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 379
Къде се прави изследване на секрет от уши, нос и гърло на бебета? При специалист или в лаборатории като Писанец? Иска ми се преди ваксините другия месец да пусна едно изследване на Максим заради грухтенето, кашлянето и кихането - четох, че може да са стафилококи, които борехме миналия месец с Тобрадекс, но съм чувала, че са много упорити.
Изолираха ли му ги Стафилококите или ти си имала инфекция и профилактично сте го лекували?
Аз на последните изследвания преди да родя, от секрета ми изолираха стафилококи, нямах време да мина пълния курс лечение, за да се изследвам на ново и в болницата профилактично Тервел беше на АБ. Но няма до ден днешен нито сополи, нито гурли, нито секрети, нито гнойни пъпки......

# 39
  • Мнения: 3 331
От болницата го изписаха със стафилококи. При първия преглед педиатърката каза, че зелените сополки и грухтенето са от стафилококите. Каза, че не е необходимо изследване, защото зелените сополки говорят достатъчно. Тя имаше доста пациенти тогава и ни претупа. Сега няма зелени сополи, но ми се иска преди ваксината следващия месец да съм сигурна, че е здрав (поне видимо да изглежда здрав, а сега киха, кашля...).
Току-що записах час при специалист УНГ, предполагам той ще вземе секрети за изследване.

# 40
  • Мнения: 2 516
Спомням си, че още като приготвяхме багажите за болницата, някои мами бяха купили от памперсите на ДМ. Може ли да споделите мнение? Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 331
Много съм доволна! Пропускали са рядко, но знам, че не може без това, особено при момченца.

# 42
  • Мнения: 94
Не съм много по религиозните неща и макар,че с баща му сме кръстени сме решили да оставаим Тервел сам да реши иска ли и в какво иска да вярва....но ми е интересно, че на 40я ден християнските бебета се водили на църква за молитва. Някой знае ли подробности?

Точно на 40-я ден се ходи на църква с питка и мед. Чете се молитва за майката и бебето. Поне в нашата църква беше така. Около 10-15 мин. е молитвата.

# 43
  • Мнения: 2 379

[/quote]

Точно на 40-я ден се ходи на църква с питка и мед. Чете се молитва за майката и бебето. Поне в нашата църква беше така. Около 10-15 мин. е молитвата.

[/quote]
Благодаря, но наистина пропуснахме. Ама може поне да влезем в някоя църква, докато се разхождаме:)
И аз съм с  Babylove и съм много доволна! И крем за подсичане техен и мокри кърпи, лосион за тяло, гел за измиване, олио, чай за кърмачки също... Simple SmileИ цените са много добри! Онзи ден купих и Бебелан мокри кърпи, също ми харесват.

# 44
  • Мнения: 2 516
Значи определено ще ги пробвам и аз Simple Smile Днес пазарувах от там и ми предложиха да си направя карта за отстъпки на бебешки стоки и ми подариха различни мостри за мен и бебето. Има и сапунче на тяхната марка - много хубаво мирише Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт