Априлски мами 2016 - Тема 1

  • 38 311
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 712
Момичета, и на мен ми беше намаляла кърмата, вследствие на вирус и три дни с 38 температура. Бебето беше постоянно на гърда всяка вечер... едната вечер сука 1 час, а той дори като новороден не е сукал по повече от 20-30мин. Та така де, гърдите ми буквално се бяха смалили, но благодарение на бебо, нещата се оправиха. С това 'търсене' предлагането много бързо навакса  Laughing
Според мен са поправими нещата, въпрос на дни е, но въпросът е дали бебчетата ще имат търпение да сучат повече, а да хапват по-малко. Аз бях готова да дам АМ, мисълта, че може да не се наяжда, ме влудяваше. Но той пълнеше памперсите и после и кърмата се върна.

# 676
  • Мнения: 262
Аз съм ЗА кърменето и искам възможно най-дълго време да кърмя малката. Слагам я постоянно да суче - през час някъде като сме си вкъщи, дано да се оправят нещата. Определено на този етап остава гладна и затова вечер й давам АМ. Дори ЛЛ ми изписа хапчета миналата седмица - за кърма, но резултат още никакъв.

# 677
  • Мнения: 712
Пробвай да цедиш след хранене, особено вечер, за да има повече стимулация (дори и нищо да не изцеждаш). Нощното кърмене увеличава лактацията. Много вода, бебка на гърда и ще се оправите Simple Smile Много майки твърдят, че ако се хранят по-малко, кърмата им намалява... можеш да пробваш и да хапваш повече или по на често. Не съм консултант, но се надявам някои от тези неща да помогнат!

# 678
  • Мнения: 2 532
Може да пробваш и с повече диня. При мен има голям ефект. Особено вечер ако хапна повече, при по-дългата нощна пауза, гърдите ми се напрягат много Crazy
Иначе съм чела, че ядките също помагали - бадеми, орехи, овесени ядки също. Но лично аз не усещам разлика, когато ги консумирам.

# 679
  • Мнения: 3 331
Криси, а ти кърмиш ли го? Ако да, според мен се радва, че отново е на кърма и суче по-голямо количество, отколкото може да поеме. При нас има дни, в които връща постоянно. Има и такива, в които изкарва цял ден само! с една дрешка hahaha

# 680
  • Мнения: X
Аз вчера разговарях с консултант,понеже и аз давам добавка.Почти никога не изяжда всичко.Най-много 20-30 мл.,а в същото време предложа ли гърда,яде.Все си мисля,че е гладна,защото и не наддава много.Жената ме посъветва,така,както някой беше писал по-горе. Изцеждане след  всяко хранене.Може мъничко да е,но давало резултат.На мен ми е крайно неприятно ,защото след това зърната ми са страшно болезнени.

# 681
  • Мнения: 3 331
Ако детенцето не наддава, възможно е да не засуква правилно. Всъщност, това, че не наддава, не значи, че остава гладно. Важното е да пълни пелените и да изглежда видимо доволно и спокойно. Педиатрите понякога искат всички деца да наддават по табличка, но това е нереалистично за мен. А колкото повече се дава АМ, чайове и води, които пълнят корема без да добавят калории, толкова повече и кърмата ще намалее, защото бебето суче по-малко. Кърмата може да спре, ако (дано не се случва) жената заболеее от нещо много сериозно или изживее голям стрес, но в противен случай няма как да стане. Така че никакво АМ и повече кърмене. А най-много кърма се образува около 4 часа сутринта и нощното кърмене е много важно, въпреки че майките нямат търпение да го махнат по своя воля.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 844
Да споделя и аз за кърменето, според мен в момента в който започне да се дава добавка АМ постепенно се върви към отбиване. Казвам го от личен опит, с първото дете преди 11 години хранех на 3 часа, давах вода, чай, глюкоза, захраних със сокче на 3 месеца, въобще спазвах всичко, което ме съветваха педиатрите и естествено се стигна до дохранване с АМ и лека полека отбиване на 7-мия месец. Затова сега се водя само и единствено от нуждите на бебчето, изключително кърмени сме и дай боже да продължим така поне до годинка  Praynig
Чайчетата за кърмачки ми пълнят доста гърдите, ползвам на пакетчета на Биопрограма и един на TEEKANNE.
Криси браво на послушното ти бебче  Heart Eyes, аз моята пикла и за час не мога да си представя да я оставя, само мен си иска.

# 683
  • Мнения: 3 331
Да споделя и аз за кърменето, според мен в момента в който започне да се дава добавка АМ постепенно се върви към отбиване. Казвам го от личен опит, с първото дете преди 11 години хранех на 3 часа, давах вода, чай, глюкоза, захраних със сокче на 3 месеца, въобще спазвах всичко, което ме съветваха педиатрите и естествено се стигна до дохранване с АМ и лека полека отбиване на 7-мия месец.
Когато бях при гинеколожката ми, тя сподели същото от личен опит с първото й детенце. При второто не е слушала педиатри, а се е водила по детето и е кърмила над 2 год. Crazy Сподели също, че много от пациентките й не кърмят.

# 684
  • Мнения: 2 518
Криси, а ти кърмиш ли го? Ако да, според мен се радва, че отново е на кърма и суче по-голямо количество, отколкото може да поеме. При нас има дни, в които връща постоянно. Има и такива, в които изкарва цял ден само! с една дрешка hahaha
Не, не кърмя. Изцеждам по малко, но вече ми е трудно - сякаш имам бучки в гърдите. Слагам го да сучи, но вече не иска...

# 685
  • Мнения: 712
Мисля че наистина за няколко дни могат да си дойдат нещата на мястото. Повече цоцкане трябва. Grinning Но ако детето няма търпение да дърпа на празно, или плаче от глад... тогава какво?  Money
Иначе за храните-да, орехи, овесени ядки.. и запарка от семена на копър.
Мокрите памперси са най-важният индикатор. И аз мисля, че майката нрябва да слуша себе си и бебчето.

# 686
  • Мнения: 2 532
Ако няма търпение, пробваш с цедене. И малко да изцедиш,  дохранваш с него първо и после чак АМ.

# 687
  • Мнения: 3 331
Криси, важното е, че вече сте с бебчо Heart Eyes а бабите явно добре са го гледали.
Ние другата седмица ще слагаме вторите ваксини. Още от сега ги мисля. Много интересно ми е, че тук някои споделят, че при техните педиатри няма някои ваксини. Как при едни има, а при други-не? Thinking

# 688
  • Мнения: X
Криси, важното е, че вече сте с бебчо Heart Eyes а бабите явно добре са го гледали.
Ние другата седмица ще слагаме вторите ваксини. Още от сега ги мисля. Много интересно ми е, че тук някои споделят, че при техните педиатри няма някои ваксини. Как при едни има, а при други-не? Thinking
И ние другата седмица ще слагаме ваксина. Дано всичко мине добре,че на другия ден пътуваме. Всеки път съм притеснена преди ваксина и като чета, повечето сме така.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 844
И ние другата седмица ще слагаме ваксини, още не сме въпреки, че днес става на 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт