Страсти – градините в София, кампания 2016/2017

  • 54 723
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 714
Лозенец 4 свободни места  #Crazy hahaha доста късмет ще е нужен на синът ми  Tired
И ние сме в същото положение  Crossing Arms Да видим колко късмет ще има в Мики Маус- 36 деца за 3 места... Tired
Успех!  bouquet
Всички за там се надяваме  Peace Успех!
175 имат само 1 място, но ще го вземе детето с 9.2 точки. Учудващо само 38 деца се борят за 3 места, очаквах да са повече.
Отново ли сутринта ще обявят класирането?

# 586
  • Мнения: 14
Дали някои знае кога ще се теглят жребиите

# 587
  • Мнения: 14
Някои с инфо за 20 одз люляче как е протекло записването и дали директорката е зговорчива или отказва записвания

# 588
  • Мнения: 333
Лозенец 4 свободни места  #Crazy hahaha доста късмет ще е нужен на синът ми  Tired
И ние сме в същото положение  Crossing Arms Да видим колко късмет ще има в Мики Маус- 36 деца за 3 места... Tired
Успех!  bouquet
Всички за там се надяваме  Peace Успех!
175 имат само 1 място, но ще го вземе детето с 9.2 точки. Учудващо само 38 деца се борят за 3 места, очаквах да са повече.
Отново ли сутринта ще обявят класирането?


Аз се учудвам, че изобщо и три места има, очаквах да е едно или нито едно- както в Ралица или Майор Томпсън... Сигурно сутринта ще го обявят на страниците на градините, както и на първо класиране. Предполагам, че днес е жребият  Thinking

# 589
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Здравейте.казуса е следният-дете посещава втора яслена група в одз,кандидатсва за първа група в друго ДЗ .детето е прието и съответно е записано вече.в последствие майката се отказва.има ли вариант да при положение че вече са подадени документите към общината ,да бъде върнато в старата градина и там да продължи? Въпросът ми е относно спор.благодаря

# 590
  • Мнения: 14
Някои да знае резултатите от второ класиране

# 591
  • Мнения: 83
Някои да знае резултатите от второ класиране
До колкото знам ще излязат утре или по точно рано сутринта към 5:30 часа

# 592
  • София
  • Мнения: 4 142
Здравейте.казуса е следният-дете посещава втора яслена група в одз,кандидатсва за първа група в друго ДЗ .детето е прието и съответно е записано вече.в последствие майката се отказва.има ли вариант да при положение че вече са подадени документите към общината ,да бъде върнато в старата градина и там да продължи? Въпросът ми е относно спор.благодаря

Лакуна,

Ние сме 2 яслена и кандидатстваме за 1-ва градинска. Детето го приеха на първо класиране, но до септември си продължава в старата градина и нямат никакво право да Ви откажат посещение до септември, но как седи въпроса с документите не съм сигурна, но ако още на самото записване (в срока) майката е отишла и е отказала записване не би трябвало да има проблем.
А ако в последствие пак в този срок след записване е отписала детето не мисля, че трябва да има проблем. И другата директорка си има инфо (на текущото ДЗ) и вижда какво се случва с това дете. А и майката ако не е казала на текущата директорка, че детето ще се мести не мисля, че тя толкова бързо и без знанието на родителя ще пусне мястото.

# 593
  • Мнения: 9
Здравейте, някой има ли списък с класираните днес дечица в 63сдя Беборани в Сухата Река, набор 2015?

Последна редакция: пт, 27 май 2016, 22:12 от Ivandjelin

# 594
  • Мнения: 714
Аз се учудвам, че изобщо и три места има, очаквах да е едно или нито едно- както в Ралица или Майор Томпсън... Сигурно сутринта ще го обявят на страниците на градините, както и на първо класиране. Предполагам, че днес е жребият  Thinking
И вие сте права. Дано имаме късмет, защото не мисля че ще пуснат броики за трето класиране  Tired

# 595
  • София
  • Мнения: 427
Резултатите излезнаха и сме сред печелившите и сме класирани на второ желание  newsm44 newsm18 Tada bigdance2

Имам малък въпрос - вчера, като заключиха системата, детето ми беше в списъка на чакащи за градината, която е на 1во желание и от три свободни места, той беше на третото. Проверих за последно в страницата на ДЗ списъка на чакащи за второ класиране към 22:30 и пак беше вътре, но изведнъж тази сутрин като отворих, от никъде се появи едно момиче с повече точки  Thinking
Как е възможно това, нали системата беше заключена в 18:00  newsm78

И втори въпрос, какво ще рече
Цитат
6.   Удостоверение по чл.36, ал.3 от Закона за регистър БУЛСТАТ за вписани обстоятелства, издадена от Агенцията по вписванията, че местоизвършването на дейността на ........ като самоосигуряващо се лице е в район: Младост. Забележка: Справката се предоставя само в случаите, когато родителят/настойникът е регистриран в БУЛСТАТ като лице, упражняващо свободна професия или занаятчийска дейност.
Като собственик на фирма се водя самоосигуряващо се лице. Те сега какво ще ми искат - удостоверение или справка?

# 596
  • София
  • Мнения: 7 277
7no6ti, честито и браво за късмета!   bouquet

# 597
  • Мнения: 714
Отново не е приет   Tired

# 598
  • София
  • Мнения: 427
Направо ми е странно какви неща чета тук. Приети деца на 7 мо желание, влезли с точки под 8,1 Shocked В Младост няма никакви места за второто класиране. В няколко градини ако пуснат по 1-2...и съответно там се насочват масово децата с 8,2 и над това точки, които не са влезли на първото класиране. При това и те ще са на лотария. Това е някакво тежко безумие, а говорим само за първа яслена група. В този смисъл напълно разбирам защо някои родители прибягват до всякакви измами. Просто са притиснати от обстоятелствата. Ако не се вземат мерки за места това ще продължи. А много от градините имат огромни дворове, в които може да се достроят по още една сграда на няколко етажа и съответните площадки.

Наистина не мога да разбера за какво точно говориш. Места в Младост има, аз съм в Младост и за второ класиране не само, че има свободни места, ами в няколко градини има повече свободни места от подадените кандидатури. Аз кандидатствам за детска градина и там нещата са по-различни от яслите и поради факта, че има повече места, може да се влезне и с по-малко точки. Почти всички детски градини в Младост имат прием на второ класиране в яслени групи. Друг е вече въпроса за претенции за конкретни детски градини. Има такива, в които на първо класиране местата са запълнени с деца с почти максимални точки, но има и такива, които остават със свободни места дори за трето класиране, но в моя случай, кандидатствам за 1група в детска градина. Детето ми беше прието на първо класиране на седмо желание с 4.2 точки и то в Младост. Сега, заради преференциалните точки за второ  желание е с 6.2 и пак е вътре, отново в Младост (но далеч по- близо). Кандидатствали сме на всички възможни места, ако ще и далече да са. Живея в Младост 4, но с радост щях да си запиша детето още на първо класиране в детска градина, която е почти на 4ти километър, но не успяхме да си оправим документите. Сега ще сменям линии на метрото, за да стигна, понеже нямам книжка, камо ли кола, но пак съм щастлива, защото детето ми е прието. Може да не е в детската градина зад блока (една съседка се похвали как са си "уредили още лятото мястото" с директорката  Money Money Money и надали е единствената) а в другата близка ми предлагаха да изкарам ТЕЛК на детето  #Cussing out
Пак повтарям, без да имаме кой знае колко точки, понеже не сме излъгали по нито един показател, за разлика от много други, детето ни е прието и то в Младост в първа група детска градина. didiana, по-добре наистина погледни списъците със свободни места, защото ИМА и ако сте с над 8т. (съдейки по коментара ти), има на какво да се надявате.  bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet А най-вероятно ще има и новосформирани групи, т.к. ДЗ са на делегиран бюджет и се плаща, както казва баба ми: "на глава добитък".

Не искам да приемеш коментара ми като заяждане, защото той въобще няма такава цел. Искам само да кажа, че места има. Не знам къде точно се намираш в Младост, но ако не си в Младост 4, във всички други части на Младост има детски градини със свободни места  Hug

7no6ti, честито и браво за късмета!   bouquet
Много благодаря!  Hug Hug Hug

# 599
  • Мнения: 361
Здравейте. Приеха ни. Имам 2 въпроса. ММ го пращат командировка зад граница. Може ли на директорката да представя шофьорската му книжка или е задължително личната карта. Той там ползва само международния паспорт по принцип.
Втори въпрос. И двете трудови книжки ли да се снимат

Общи условия

Активация на акаунт