Страсти – градините в София, кампания 2016/2017

  • 54 733
  • 749
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 330
ММ отиде да пусне заявление за отказ от записване, но все пак е 16:12, дано да успее. Ако не  - да разбирам, че ще отнемат точки за поредност на желание за всяко следващо класиране, или няма да отнемат нищо, защото в момента сме на 7мо желание?

Пуснахме ООД с мъжа ми (на 16.05) и всички документи са редовни и актът за раждане ще излезне, а всичко останало е налице. Не би трябвало да имаме никакви проблеми с документи.
Нищо няма да Ви отнемат. Щом желанието е 7-мо, само ще можете да подновите желанията си минути по-рано от 17. Дължа бира на мъжа Ви. И аз не съм сигурен дали ще може да кандидатствате за същото ДЗ тази кампания.

# 571
  • Мнения: 108
точно тук е тънкия момент Simple Smile дори да направиш отказ при директора, ако той не отбележи в системата, че отказа е от родител се изпада в хипотезата, че изобщо не си се явил.  Това как директорът е отразил отказа, родителят разбира в профила на детето (а мисля, че и съобщение изпращаха) с инфо в секция "История в ИСОДЗ"  "•....... ЦДГ , възрастова група 2012 класирано през ИСОДЗ, на ...........г., Отказано записване на ............... г."

Тази игра я играх миналата година и три часа преди да изтече срока за записването щяхме да се хванем гуша за гуша с една директорка, която иначе се разтапя от любезност, опитвайки се да ме убеди, че нямало значение дали била отразила или не отказа ми.

# 572
  • Мнения: 330
Цитат
Получихме информация, че записването Ви е отказано поради следната причина:
Отказ от родители

подадено заявление  от родителите с вх.№ 495 /27.05.2016

 jumpuu Успял е, отдъхнах си
Само ако може, кажете дали можете да кандидатствате за същото ДЗ, т.к. може да има в бъдеще и други родители, които се интересуват.

# 573
  • София
  • Мнения: 6 215
Анчето, говорим за 7-мо място. Няма никакво значение дали има отказ или не.

# 574
  • Мнения: 27
Здравейте,
Имам следното питане...
Детето е прието и записано по 2-ро желание на 1 во класиране и сега кандидатства отново в градината където му е било 1 вото желание на 2-ро класиране.
Ако бъде прието сега на 2-ро класиране по това 1-во желание, задължени ли са родителите да го презапишат в евентуалната нова детска градина или могат, ако решат да си го оставят в градината от 1-во класиране?
И преди да са започнали критиките обяснявам, че причината да има колебание при влизане длаи детето да се запише по 1-во желание, не е в това, че родителите не знаят какво искат, а че целта е детето да е в една група (градина) със съседското дете и воденето, прибирането и адаптацията на двете заедно ще е по лесна.
Мерси!

# 575
  • София
  • Мнения: 6 215
Ако бъде прието сега на 2-ро класиране по това 1-во желание, задължени ли са родителите да го презапишат в евентуалната нова детска градина или могат, ако решат да си го оставят в градината от 1-во класиране?
Не са длъжни да го местят. Може да си остане, там където вече е записано.

# 576
  • Мнения: 851
Направо ми е странно какви неща чета тук. Приети деца на 7 мо желание, влезли с точки под 8,1 Shocked В Младост няма никакви места за второто класиране. В няколко градини ако пуснат по 1-2...и съответно там се насочват масово децата с 8,2 и над това точки, които не са влезли на първото класиране. При това и те ще са на лотария. Това е някакво тежко безумие, а говорим само за първа яслена група. В този смисъл напълно разбирам защо някои родители прибягват до всякакви измами. Просто са притиснати от обстоятелствата. Ако не се вземат мерки за места това ще продължи. А много от градините имат огромни дворове, в които може да се достроят по още една сграда на няколко етажа и съответните площадки.

# 577
  • Мнения: 330
Стана 17 ч и кусур. Местата на незаписалите са вече преместени към свободните.

# 578
  • Мнения: 108
Mrs Jan   bouquet 

desiderio  няма кой да ги задължи да го преместят.

Успех на всички, очакащи второто класиране и си отваряйте очите за размествания в последните минути  Peace

# 579
  • София
  • Мнения: 4 143
Дааа има раздвиждане
В нашата градина положението е следното:

Списък чакащи за 3 места
           Кандидат                          Точки  Бонус т. / желание
1. Лилия Станимирова Атанасова   8.2   3т. / (1-во желание)
2. Рамона Васкова Алексеева   8.2   3т. / (1-во желание)
3. Илия Петров Анев   8.1   3т. / (1-во желание)
4. Марина Николаева Раданска   8.1   3т. / (1-во желание)
5. Анна Светлозарова Чалъкова   7.2   2т. / (2-ро желание)
6. Елена Кирил Николова   7.1   3т. / (1-во желание)
7. Максим Христов Спасов   7.1   3т. / (1-во желание)

Тук за 3 места колко човека ще се борят? Имат ли шанс тези с 7.1 да влезнат или по скоро 8.2 и 8.1
Питам за една приятелка.

# 580
  • София
  • Мнения: 480
Тук за 3 места колко човека ще се борят? Имат ли шанс тези с 7.1 да влезнат или по скоро 8.2 и 8.1
Питам за една приятелка.
1 и 2 влизат, 3 и 4 отиват на жребии за третото място. 5, 6 и 7 отпадат.

# 581
  • София
  • Мнения: 4 143
Тук за 3 места колко човека ще се борят? Имат ли шанс тези с 7.1 да влезнат или по скоро 8.2 и 8.1
Питам за една приятелка.
1 и 2 влизат, 3 и 4 отиват на жребии за третото място. 5, 6 и 7 отпадат.

Мерсии.

# 582
  • Мнения: 714
Лозенец 4 свободни места  #Crazy hahaha доста късмет ще е нужен на синът ми  Tired

# 583
  • София
  • Мнения: 427
Цитат
Получихме информация, че записването Ви е отказано поради следната причина:
Отказ от родители

подадено заявление  от родителите с вх.№ 495 /27.05.2016

 jumpuu Успял е, отдъхнах си
Само ако може, кажете дали можете да кандидатствате за същото ДЗ, т.к. може да има в бъдеще и други родители, които се интересуват.

Да, може да се кандидатства за същата градина. Пуснах документи и сега стискам палци още няколко минути.

# 584
  • Мнения: 333
Лозенец 4 свободни места  #Crazy hahaha доста късмет ще е нужен на синът ми  Tired
И ние сме в същото положение  Crossing Arms Да видим колко късмет ще има в Мики Маус- 36 деца за 3 места... Tired
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт