Дневникът 71 - Да отслабнем всички заедно!

  • 73 498
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • тук и там
  • Мнения: 11 648
z.2012-точно аз не би трябвало да споделям размислите си по темата,защото също съм във търсене на моят режим и системно не спазвам този който уж съм си избрала.Споделям размисли на хора,които се занимават професионално със изготвянето на тренировъчни програми и хранителни режими и чета и споделям техни мнения..Аз знам какво и как  да правя,но нещо не ми достига воля да го направя.Между другото,на края на статията която споделих по-нагоре,има едно мнение на дама-която пита цял живот ли трябва да кара на пилешко филе и овес,и отговорът не е този който ми би ми харесал,но има логика във него.Аз съм съгласна,че трябва да намерим режим за себе си,който да ни пасва.Когато бях във Белгия,фаст 5 размърда нещата-едно хранене вечер със семейството беше  идеално за мен,по цял ден заета и нямах много време да мисля за храна и т.н.Тук,във БГ се промениха обстоятелствата и не ми е удобен този режим-ММ не е със нас и семейните вечери отпаднаха,през деня децата са при бабите доста време и вечер са си в къщи и не ми е удобно тогава да се храня,защото просто няма как и т.н...мисълта ми е,че се промениха обстоятелствата,следва да променя и нагодя и режима си.За сега мога да кажа,че Фаст 5/2 не е като че ли за мен.Изкарвам два дни на по 500 калории,но за сметка на това преяждам през останалите дни-включително  и най-вече със бързи въглехидрати.ВМ НвХ и палеото са добри режими ,ако ти пасват и можеш да си на тях-върни се на тях,аз не мога да издържа просто на такъв тип хранене,не че не искам. Wink Но внимавай със калориите и какво точно ядеш и как реагира тялото то-аз по едно време бях на една салата,за която Зизу се чудеше не е ли твърде калорична-е,не беше-в смисъл че не преминавах дневният си лимит от калории,но въпреки всичко не свалях от нея.Замених я със друга и нещата започнаха да се подобряват. Ето нещо по темата- http://www.yulisgym.com/greshki-visokomazninna-dieta/
"Не вярвайте на Мечо Пух" Wink Peace
И аз съм във чуденка как се изгарят 3000 калории-без ирония, наистина ми е любопитно.Айде смятаме базов метаболизъм  2000 калории да речем,но следващите 1000 със какво се изгарят? newsm78Защото аз тренирам,но повече от 300- 400 калории едва ли горя със тренировка...

Последна редакция: вт, 28 юни 2016, 11:29 от Kaisia

# 706
  • Мнения: 301
Аз използвам гривна, която ми измерва калориите през денонощието. За съжаление базовите (пoне моите) са около 1,400 - това е ако прекарам целия ден в леглото. Останалите до 3,000 става с движение, но всичко зависи от това какво е телосложение. Вчера например съм изгорила 3,300 калории, което са 3ч активност - 17км бързо вървене и 30мин тичане.
Пробвала съм различни диети, но няма как да кажа 'повече няма да ям въглехидрати' или че ще се откажа от някоя храна завинаги. Затова си мисля, че броенето на калории е ключът към моето отслабване - мога и шоколад да ям, но знам че един шоколад е равен на 2кг диня и си преценям, която ще изям днес.
Чета доста последно време за калориите и попаднах на информация, че ако изяждаме 100 калории повече отколкото изразходваме на ден в рамките на една година, това са 5 качени килограма  Rolling Eyes

# 707
  • тук и там
  • Мнения: 11 648
Ясно,със много висока двигателна активност ги гориш значи PeaceИначе аз 5 килограма и за месец мога да кача,ако се поотпусна малко повече Confused

# 708
  • Мнения: 301
Kaisia, факт - и аз мога да ги кача  Mr. Green виж да ги сваля ми е много трудно. А колко лесно мога да изям 3000 калории в рамките на един ден не е истина просто... Аз съм активна сега, понеже времето е хубаво и съм се мотивирала да сваля ненужните килограми.
Силно ме притеснява и това, че съм чела как тялото прави всичко възможно да си пази запасите...

# 709
  • Мнения: 1 498
Аха, и аз мога да кача бързо кг., особено с предишния начин на хранене  Simple Smile
Ето сега 3,5 кг. останаха и после трябва да измисля, как да не си върна сваленото  Peace

# 710
# 711
  • Варна
  • Мнения: 36 748
Момичета, тези от вас, които лунуват, бихте ли ми казали кога е следващият път?

# 712
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
СЛАВЕЙЧЕ,извинявай за тъпия въпрос ама как се горят 1400кал. в леглото???То ако ставаше толкова лесно,досега всички щяхме да сме супер финнички. Grinning

# 713
  • Мнения: X
Z.2012, ще споделям менюта. Няма проблем.
HighSpeed, вече тече фазата от вчера 21:19. Следващата фаза е 4. юли  14:02

Не е лошо да се следят калории и макронутриенти. Но има и повече от това. Иначе затлъстяването нямаше да е световен проблем. А и в същото време процент от пълните са недохранени, поради липса на вещества в храната им. Мен това броене и следене ме напряга и спрях, а и не мисля, че е много точно.  Grinning

# 714
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз използвам гривна, която ми измерва калориите през денонощието. За съжаление базовите (пoне моите) са около 1,400 - това е ако прекарам целия ден в леглото. Останалите до 3,000 става с движение, но всичко зависи от това какво е телосложение. Вчера например съм изгорила 3,300 калории, което са 3ч активност - 17км бързо вървене и 30мин тичане.
Пробвала съм различни диети, но няма как да кажа 'повече няма да ям въглехидрати' или че ще се откажа от някоя храна завинаги.
Затова си мисля, че броенето на калории е ключът към моето отслабване - мога и шоколад да ям, но знам че един шоколад е равен на 2кг диня и си преценям, която ще изям днес.
И разликата между шоколада и динята:
шоколада провокира производството на ензими, превръщащи захарта в мазнини и ги складира в мастните клетки
динята задейства обратния процес, т.е. изгаряне на телесни мазнини

"Храната не е само източник на енергия и калории.Тя е информация.Съдържа "инструкции", които упражняват ефект върху всяка биологична функция в тялото ни.Тя е онова, което контролира всичко, повлиява експресията на гените, определя кои от тях да се активират, за да предизвикат или предотвратят развитието на някое заболяване, оказва въздействие на всички нива върху хормони, биохимия на мозъка, имунна система, чревна флора и метаболизъм.
Въглехидратите повлияват обменните процеси в посока на натрупване (анаболизъм), докато мазнините действат в посока изгаряне на мастите (катаболизъм)."

С което не призовавам да ядете мазнини, ако това не е вашата диета.    Grinning
Само исках да кажа, че никак не е едно и също по отношение на лесното отслабване дали ядем шокалад или диня.

Аз и идея си нямам колко калории изяждам, ям, когато съм гладна и докато се нахраня.Но гледам храната ми да е качествена и необработена.

# 715
  • Мнения: 301
СЛАВЕЙЧЕ,извинявай за тъпия въпрос ама как се горят 1400кал. в леглото???То ако ставаше толкова лесно,досега всички щяхме да сме супер финнички. Grinning

iv.elina, калориите са всъщност енергия. Тази енергия се използва от организма да съществува. Всяка една функция в организма се осъществява благодарение на енергия - дишане, обработване на храната, кръвообръщението. Организмът гори енергия (калории) дори и докато спи.

Love!, съгласна съм - шоколадът и динята нямат същия ефект върху тялото. Но приемаме храна не само, за да съществуваме и поддържаме организма си. Голяма част от храната, която поглъщаме е свързана с желанието ни да хапнем определен продукт (аз му викам лакомия  Grinning ) , а не с нуждата на организма ни от определен елемент.

# 716
  • Мнения: 3 743
За сега мога да кажа,че Фаст 5/2 не е като че ли за мен.Изкарвам два дни на по 500 калории,но за сметка на това преяждам през останалите дни-включително  и най-вече със бързи въглехидрати.ВМ НвХ и палеото са добри режими ,ако ти пасват и можеш да си на тях-върни се на тях,аз не мога да издържа просто на такъв тип хранене,не че не искам. Wink

+1 за мен Peace

Скрит текст:
При мен овулацията свърши и усещам как се задава ПМС Tired

# 717
  • Мнения: 679
Момичета, затрупана съм с работа и няма да мога да направя следващата тема. Виждам, че 50-та страница наближава, така че която от вас има време и желание - нека се заеме Simple Smile

Аз съм на диетата "От утре" Sad Чакам да придобия воля...

# 718
  • Мнения: X
Съгласна съм с Love всяка храна отключва различен отговор от организма.

Свежина, аз ще я пусна новата тема. Недей много да чакаш.  Laughing  Hug

Меню:
Скрит текст:
З: яйца, масло, маслини, кашкавал, краставица, кафе с много малко ПМ
О: дробчета с лук на фурна, поръсени с кашкавал, фасул, морков
СЗ: орехи, чисто кафе
В: огретен тиквички с млечен сос
Т: цяло тяло /21 Day Fix Dirty 30/
В: около 3 литра
Д: магнезий, цинк, калций

Последна редакция: вт, 28 юни 2016, 20:34 от Анонимен

# 719
  • Мнения: 15 746
Здравейте момичета
Има ли лунуващи днес?
Аз устисквам за сега - само айрянчета, кафе с мляко, чай и мнооого вода. Надявам се да отводня малко, че в последно време нещо хич не мога да изкарам тази вода и това си е. От жегата ли е се чудя  Rolling Eyes
От утре мисля да започна да отскачам от време на време до залата само за кардио, пък да видим дали ще се поразмърдат нещата

Скрит текст:
Аз използвам гривна, която ми измерва калориите през денонощието. За съжаление базовите (пoне моите) са около 1,400 - това е ако прекарам целия ден в леглото. Останалите до 3,000 става с движение, но всичко зависи от това какво е телосложение. Вчера например съм изгорила 3,300 калории, което са 3ч активност - 17км бързо вървене и 30мин тичане.
Пробвала съм различни диети, но няма как да кажа 'повече няма да ям въглехидрати' или че ще се откажа от някоя храна завинаги.
Затова си мисля, че броенето на калории е ключът към моето отслабване - мога и шоколад да ям, но знам че един шоколад е равен на 2кг диня и си преценям, която ще изям днес.
И разликата между шоколада и динята:
шоколада провокира производството на ензими, превръщащи захарта в мазнини и ги складира в мастните клетки
динята задейства обратния процес, т.е. изгаряне на телесни мазнини

Напълно подкрепям това мнение. При мен примерно нещата стоят така - ако изям един шоколад, то всяко количество вода, което приема го задържам и на следващия ден съм подута и винаги на + с килограмите. Ако хапна диня, обаче се започва сериозно отводняване. Та според мен не само калориите, а и самия състав на храната е много важен  Peace

Славейче - добре дошла и от мен  Hug

Момичета, тези от вас, които лунуват, бихте ли ми казали кога е следващият път?

Ето тук пише всичко за диетата

http://beauty.fashion.bg/article/11863/32/Lunna-dieta-2016

Общи условия

Активация на акаунт