АСТМА-тема 33

  • 80 804
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 863
Аз питах Вени дали е забелязала страничен ефект от лекарствата при нейното дете. Помислих, че нещо такова я е притеснило, освен факта, че трябва да дава лекарства дълго време. Чела съм за агресия, нервност и др. ефекти от Сингулера и подобни. При София също положението със зъбите е трагедия. И аз мисля, че е от Пулмикорта. Но от Сингулера не съм забелязала.

При нас от Сингулера имаше нервни изблици, за Пулмикорта бях чела, че след всяка инхалация трябва да се мият зъбите

# 706
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 352
Има проблем със зъбите.За 2месеца 4 пломби.
Но не мислех,че може да е от Ефирата.

# 707
  • Северозапада
  • Мнения: 5 495
Плакне се устата, защото гъбясват. Миехме зъби след всяка инхалация с Пулмикорт, но при моето дете явно не е било от полза. А при малката може би е имало и деминерализация, защото беше и с АБКМ.

# 708
  • София
  • Мнения: 6 204
Някой ползвал ли е т.нар. Солни стаи?
 bouquet

# 709
  • София
  • Мнения: 1 740
Записвам се майчета. След няколко бронхиални спазъма пулмоложка ни изписа терапия с Пулмикорт. Сина ми е на 2,5г и сега ще правим инхалации с Пулмикорт три месеца, като първите две седмици бяхме на две ампули дневно, а сега сме на една. Прецени, че е по-редно да пристъпим към лечение с Пулмикорт, защото има наследствен фактор. Още повече, че ходим на ясла и нещата взеха да се влошават и постоянно ни се налагаше и Вентолин. Един път и Урбазон ни биха. Аз правех такива пристъпи. Никога не са ме диагностицирали с астма, но реално пристъпите бяха такива. Колкото по-голяма ставах, толкова по-рядко се случваше, но винаги са били обвързани с разболяване. Последния ми беше, когато бях студентка 1-ви курс Simple Smile

Виждам, че сте обсъждали странични ефекти, ще се върна да чета, но много се притеснявам. Сина ми не е много старателен в миенето на зъбите, а с този Пулмикорт не знам направо, какво ще стане. Да не кажа, че само си изяжда пастата и не дава да му ги изтъркам, не знам какво да го правя, малък си е още. давам да пие нещо и мием лицето старателно, но забелязвам, че много взе да се чеше по лицето. Постоянно си го пипа нещо и това ме притеснява. Малко са му сухички бузите и затова реших да минавам лицето с мицеларна вода на Биодерма, а не да го мием и да слагам кремче. Не знам дали се чеше заради Пулмикорта или от по-честото миене му е изсъхнала кожата. Друго което се сещам, че правя е с физиологичен да му промия нослето след инхалация, че все пак и в носа влиза. Ако имате други съвети, моля споделете. Едва трета седмица от лечението сме и не знам как ще е след три месеца.....

# 710
  • Мнения: 643
На моя син не му понесе Пулмикорта. Точно по същия начин, веднага след инхалацията започваше едно жестоко чешане. Очите направо щеше да си извади и ни го спряха.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 740
Уффф кофти, ако се влоши чесането ще звъня на Пулмоложката.

Забравих за солните стой да пиша. Слд втория спазъм началото на октомври започнахме да ходим редовно. Отначало мислех че има много добър ефект, защото доста дълго нямахме дори хрема, но последните два месеца пак почнаха воднистите хреми след които правим спазъм, та или е било моментно или ефекта отшумя. Има едно детенце с което ходим и на него му се отрази страхотно. На тях лечение със сингулер не им е помогнала, но от както ходят на солната (някъде от когато и ние) не са се разболявали въобще, не само спазъм. Та бих препоръчала да опитате просто....ние сега поспряхме от както сме на терапията. Да видим как ще е...

# 712
  • Мнения: 863
Има ли солна стая в Пловдив?

# 713
  • Варна
  • Мнения: 290
Само да споделя че ние сме на Сингулер вече четвърти месец, като не мога да кажа че е спрял да боледува, напротив от края на Ноември все нещо има, но поне от Нова година не е правил онези ужасните пристъпи и дишането с корема и хлътването на ямката. Че като видех непрестанно кашлящ с ларингитен пристъп и дишащ с корем, знаете какво е чувството повечето сте минали през този път.
Според лекарката ефекта на Сингулера се появява след 2я месец, даже можело и по късно. Не зная всъшност дали трябва да намалеят боледуванията, или трябва да овладее спазмите само Сингулера.
Моля майките с опит да кажат. Ние нямаме терапия с Пулмикорт, но много често ( почти всеки месец последните три месеца) правим 10 дни лечение като се разболеем. Единия път бронхит, преди това ларингитни истории.

# 714
  • Мнения: 1 874
Сингулера не е имуностимулатор, че да намали боледуванията.Целта му е да предотвратява бронхиалните и ларингитните спазми по време на боледуване ( ако се отключват от инфекции ) или при алергии.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 178
Сингулера определено не е имуностимулатор, а по-скоро противоалертгично (потиска отделянето на едни клетки, които се свързват с алергии).
Но не знам защо ларингитните спазми се бъркат с астма. Аз доколкото знам, това са две различни състояния и лечението е различно.

Аз да питам, вие кога се престрашихте да пуснете детенце с астма само на екзкурзия/лагер за няколко дни?
При нас предстои едно такова ходене, а аз не знам дали да го обучавам сам да си взима профилактиката или просто да я спре за няколко дни? Детенце е на 8 години. Оотделно вече влизам в това годишно време, когато прави спазми...

# 716
  • Мнения: 1 874
Сингулера го изписват и при деца с чести ларингити и ларингитни спазми.На кварталното магазиначе при нас, детето на собствениците е било така с чести ларингити със задушаване и е било на терапия със Сингулер.От тях го знам.

# 717
  • Мнения: 1 502
Аз да питам, вие кога се престрашихте да пуснете детенце с астма само на екзкурзия/лагер за няколко дни?
При нас предстои едно такова ходене, а аз не знам дали да го обучавам сам да си взима профилактиката или просто да я спре за няколко дни? Детенце е на 8 години. Оотделно вече влизам в това годишно време, когато прави спазми...
Моят син е на 7 и бих го пуснала за 3-4 дена. Той е достатъчно самостоятелен, вече знае как да се инхалира сам с помпите и има добра преценка кога има нужда да го прави. От друга страна по всяко едно време, независимо къде е лагера, аз или баща му ще се отзовем на мига и ще отидем да го вземем, ако не се почувства добре. При мен проблемът е, че учителите са притеснени да вземат такова дете с тях, тъй като се очаква да му обръщат малко по-голямо внимание. При вас как стои този въпрос?

# 718
  • Мнения: 3 347

... Сина ми не е много старателен в миенето на зъбите, а с този Пулмикорт не знам направо, какво ще стане. Да не кажа, че само си изяжда пастата и не дава да му ги изтъркам, не знам какво да го правя, малък си е още. давам да пие нещо и мием лицето старателно, но забелязвам, че много взе да се чеше по лицето. Постоянно си го пипа нещо и това ме притеснява. Малко са му сухички бузите и затова реших да минавам лицето с мицеларна вода на Биодерма, а не да го мием и да слагам кремче. Не знам дали се чеше заради Пулмикорта или от по-честото миене му е изсъхнала кожата. Друго което се сещам, че правя е с физиологичен да му промия нослето след инхалация, че все пак и в носа влиза. Ако имате други съвети, моля споделете. Едва трета седмица от лечението сме и не знам как ще е след три месеца.....
Детенцето ти не е малко да си мие зъбките добре,ако сега не е момента да се научи кога?Измисли някакви хитрости-стимул ако си доволна,едновременно да си миете зъбите и той да те копира,има пясъчни часовничета за отчитане на времето за миене-ти си познаваш детенце и ще намериш подходящото решение.Повярвай,като порастне с този навик на претупване става по-трудно да го промени.И аз давах да пие течности,защото не умееше да се жабури.Не знам кое не сме правили правилно,на третата-четвъртата седмица дечко гъбяса,отвратителна седмица беше  ooooh!.
За мен лично миенето с вода и ползването на подходящо кремче е за предпочитане.
hmhm и аз се чудя-на няколко познати деца,които правят ларинго спазми им е поставена диагноза астма и ги лекуват като при астма  newsm78.При различни лекари ходят.Аз съм много страхлива майка,не знам кога ще имам смелост да го пусна за дни...дори при баба му на село не го пускам да нощува  Embarassed,но моя дечко няма пет още.
Галето говори с пулмолог,друг ако трябва,няма логика всеки месец така или иначе да е на Пулмикорт,а да не го изписват.Никой не говори за дълга терапия,на малкия и за 1 месец са го изписвали,с идеята да се спре серията.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 178
В случая не сме ги уведомили, че е с астма (няма да пътува с учители от училището). Знам, че не е редно, но хората имат погршна представа за астмата.
В училище учителките знаят, но въпреки това, когато вече спазъма е поотминал и е на училище, го пращали при сестрата, която била силно изненадана, че гърлото е спокойно..
Ще му сложа в чантата профилактиката, а и без това с таткото ще имаме готовност да реагираме. Надявам се да не направи спазъм...

 Мамекс, е те лекарите трябва да знаят:) Аз знам, че поставят диаггноза астма, за да може пулмикорта да се отпуска безплатно, понеже иначе касата не счита, че трябва да го плаща.

Общи условия

Активация на акаунт