Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 34

  • 71 956
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 168
Осцилококцинум - да. Аз само това пия като се наложи.
За Ефизол не знам.

# 16
  • Мнения: 2 726
От таблетките за гърло знам, че може прополки.

# 17
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Благодаря ви!  Hug

# 18
  • Мнения: 709
Здравейте. Имам един въпрос, който може да ви се стори глупав, но не съм наясно как стоят нещата. Тъй като ходя на ЖК на частно, тоест личния не ми е издавал такова направление, в такъв случай има ли право да ми издаде направление за раждане(хоспитализация... не съм сигурна как е правилно) накрая? Тоест, един вид не съм го уведомила ( ако така е по-ясно ). Надявам се да съм го обяснила добре.
Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 1 052
Здравейте. Имам един въпрос, който може да ви се стори глупав, но не съм наясно как стоят нещата. Тъй като ходя на ЖК на частно, тоест личния не ми е издавал такова направление, в такъв случай има ли право да ми издаде направление за раждане(хоспитализация... не съм сигурна как е правилно) накрая? Тоест, един вид не съм го уведомила ( ако така е по-ясно ). Надявам се да съм го обяснила добре.
Благодаря предварително!

Какво направление, бре?
Аз отидох и си родих само с картон...

# 20
  • Мнения: 10 874
Здравейте. Имам един въпрос, който може да ви се стори глупав, но не съм наясно как стоят нещата. Тъй като ходя на ЖК на частно, тоест личния не ми е издавал такова направление, в такъв случай има ли право да ми издаде направление за раждане(хоспитализация... не съм сигурна как е правилно) накрая? Тоест, един вид не съм го уведомила ( ако така е по-ясно ). Надявам се да съм го обяснила добре.
Благодаря предварително!
Гинекологът, който следи бременността ти, ще ти даде това направление. Но дори и без него, никой няма да те върне от родилното, така че няма за какво да се тревожиш. Peace

# 21
  • Мнения: 709
Здравейте. Имам един въпрос, който може да ви се стори глупав, но не съм наясно как стоят нещата. Тъй като ходя на ЖК на частно, тоест личния не ми е издавал такова направление, в такъв случай има ли право да ми издаде направление за раждане(хоспитализация... не съм сигурна как е правилно) накрая? Тоест, един вид не съм го уведомила ( ако така е по-ясно ). Надявам се да съм го обяснила добре.
Благодаря предварително!

Какво направление, бре?
Аз отидох и си родих само с картон...

Става въпрос за частна болница и от това, което изчетох останах с впечатление, че ми трябва направление от личния, защото там раждането може да мине по ЗК и се доплаща. Както казах, не съм наясно, затова питам.

# 22
  • Мнения: 1 932
Момичета, Ефизол става ли за бременни? А Осцилококцинум? Благодаря предварително!

На мен личния ми изписа Ефизол, но бях в 27г.с., не знам по-рано може ли да се взима.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 449
Осцилококцинум може. Зимата като ме хвана вируса пих и за три дни се оправих, заедно с чайчета с мед и компреси с ракия на гърлото.

# 24
  • Мнения: 358
Здравейте!
Бременна съм в 20 седмица и си правих изследвания (кръв и урина). Това, което ме притеснява е, че хемоглобина ми е понижен - 109 g/L при референтни стойности 115-160. На преглед съм на 26.05 и се чудя дали да звънна на лекарката ми преди това или да не я занимавам предварително..
Ако някой е имал такъв случей ще помоля за съвет. Благодаря!

# 25
  • Мнения: 1 052
Здравейте!
Бременна съм в 20 седмица и си правих изследвания (кръв и урина). Това, което ме притеснява е, че хемоглобина ми е понижен - 109 g/L при референтни стойности 115-160. На преглед съм на 26.05 и се чудя дали да звънна на лекарката ми преди това или да не я занимавам предварително..
Ако някой е имал такъв случей ще помоля за съвет. Благодаря!
Здравей! Далеч не е толкова много и страшно занижен Simple Smile Ще ти изпишат Феро-фолгама най-вероятно, за да си набавиш желязо. Нормално е при бременност хемоглобинът да е понижен, често срещано явление е.

# 26
  • Мнения: 358
Здравейте!
Бременна съм в 20 седмица и си правих изследвания (кръв и урина). Това, което ме притеснява е, че хемоглобина ми е понижен - 109 g/L при референтни стойности 115-160. На преглед съм на 26.05 и се чудя дали да звънна на лекарката ми преди това или да не я занимавам предварително..
Ако някой е имал такъв случей ще помоля за съвет. Благодаря!
Здравей! Далеч не е толкова много и страшно занижен Simple Smile Ще ти изпишат Феро-фолгама най-вероятно, за да си набавиш желязо. Нормално е при бременност хемоглобинът да е понижен, често срещано явление е.
Благодаря за бързия отговор.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 628

Днес ми изписа Феро- фолгамма, заради нисък хемоглобин, но в него има фолиева и се зачудих дали няма да ми дойде в повече в комбинация с Огестана, но докторката каза, че няма проблем. Някой друг комбинирал ли е две лекарства с фолиева?
При предишната ми бременност пих Ферото заедно с витамините Прегнакеър Омега+ (в които има фолиева), не съм имала никакви проблеми. Peace Иначе и преди, и сега пия Нутри-Маг (магнезий) по 1 хапче 3 пъти на ден. Но го приемам не заради контракции (така и не разбрах какво е това чудо Wink - преносих и се наложи да родя секцио бе никакви контракции и без разкритие). При първата бременност в 16 г.с. ми откриха слабо кръвоснабдяване на матката заради силно съпротивление на кръвоносните съдове, кръвоснабдяващи плода. И сега АГ ми ги изписа пак превантивно още от 13 г.с. докъм 38 г.с. Дано този път няма проблеми с бебето и всичко се развива нормално! Praynig Praynig Praynig

# 28
  • Мнения: 1 026
Момичета, Ефизол става ли за бременни? А Осцилококцинум? Благодаря предварително!
И двете стават, друг е въпросът дали имат ефект Peace През първите 6 месеца бях постоянно болна ио ми ги изписаха и двете, но нямаха никакъв ефект Thinking

# 29
  • Мнения: 48
Момичета, Ефизол става ли за бременни? А Осцилококцинум? Благодаря предварително!

Извинявайте, че се намесвам в темата, но да кажа какво знам:
Принципно хомеопатия става при бременни - осцилококцинумът е комбиниран хомеопатичен продукт, не специфичен - при настинка и грип. Пробвала съм и помага, ако се почне веднага. Подобен комбиниран продукт е Инфлуцид - малкия редовно с това го лекувам и доста добре му действа.

Ефизола си е традиционен продукт за гърло, като съдържа и вит С. Аз лично съм смукала ефизол, докато бях бременна - все пак лекарствения продукт тряба да има доста голяма концентрация в кръвта, за да окаже влияние връху бебето, а това трудно може да се постигне с локално приложение.
Според мен, ако ще се използва хомеопатия, то по добре и за гърло да се вземе хомеопатичен продукт. При нас действа добре ангин хиил таблелтките, за разлилка от тонзилотрена. Но при гърлобол има и доста монопрепарати, които са специфични вече за конкретния случай.
Дано да съм била полезна
Само да уточня предварилно, че искам само да споделя опита си в лекуването на настинка и гърлобол с хоеопатия, и не искам да правя реклама на определени лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт