Боледуване на децата ни - тема 40

  • 57 540
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 795
Бързо минава.Много е заразна.Протича с висока темп. и афти в гърлото.Като усложнение след нея може да се получи бронхит ако има кашлица.Аааа и задна хрема прави.
Офталмосептонекс са капки за очи.Мукосептонекс са за нос.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 494
Бързо минава.Много е заразна.Протича с висока темп. и афти в гърлото.Като усложнение след нея може да се получи бронхит ако има кашлица.Аааа и задна хрема прави.
Офталмосептонекс са капки за очи.Мукосептонекс са за нос.

Благодаря, Уми.
Няма никаква температура. Само кашлица и хрема. ЛЛ каза, че има малки мехурчета в гърлото, но не особено много като количество. Може би сме хванали ангината в съвсем начален етап.
Да, за очи са тези капки, но ЛЛ тях изписа, та тях взех  Rolling Eyes. Но пък сополите наистина видимо намаляват.
Щом е заразна, няма да я пускам тази седмица. Хем за нея по-добре, да не получи усложнения, хем за останалите деца в градината.
С тази гледачка направо се преродих, и успокоих. Така или иначе, ще я ползваме (дано да е по-рядко), та да свиква.

# 17
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Лисе,благодаря за новата тема.
Да се оправят всички болни.
Фер,такива са мъжете.Не отиват на лекар на време и после сума и пари за лекарства дават.
Пипи,ако нямат Т и не са отпаднали може да си ги пускаш на ДГ според мен с тази бактерия.
Яни,и ние сме попадали на такива лекари.
Моето днеска пак имаше Т 37,5 и си я поддържа.Не сме му давали нищо за нея,но и сама не изчезва.Аз бях на работа и след обяд с баба си ходиха при педи пак.Кашлицата според нея била лаеща.Пуснала и секрети пак и кръвна картина,за да види защо поддържа тая Т и откъде тая кашлица.Сменила АБ с Аугументин,но аз казах на баба му да не купува,че няма да го дам докато не видя резултата от МБ.
Лисе,на мен днеска ми звъняха от ДГ да ме питат кой 2 месеца щял да почива.Юли нямало да работят цялата градина и задължително тогава,но да съм си изберяла още юни или август.Е,ама тия хора не знам не мислят ли дали на мен ще ми дадат 2 месеца отпуска да го гледам.Направо съм бясна.
Да не би да сме си отглеждали нещо пак.Така,че утре ще го водя за кръв и секрети.

# 18
  • Мнения: 2 196
Е,Дани,нали имаш човек вече да го гледа,не се тревожи...Я виж мен-пет години му стоя вкъщи и го раздавам бавачка,ама една похвална дума не чух от ММ,сякаш ми е много добре така!Ама и обстоятелствата са такива,че просто нямам идея до кога ще е така...

# 19
  • София
  • Мнения: 7 277
Яни, как е тази сутрин - кашля ли?

Лис, мерси за темичката. bouquet

# 20
  • Мнения: 2 196
Яни, как е тази сутрин - кашля ли?

Лис, мерси за темичката. bouquet

Да!Има и събран секрет явно от през нощта и звучи много тютюнджийска,но през деня ще я видим каква е...През нощта не е кашлял,спа си спокойно.Струва ми се,че носа му ще сополяса,ама и това ще видим...

# 21
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Яни,има,ама и баба му си има работа и се ядосва.Никой не е длъжен да ми го гледа 2 месеца.
Ние след малко заминаваме на изследвания.Днеска не кашля почти,но сутринта пак имаше 37.5.Сега сякаш няма и е жизнен.

# 22
  • Мнения: 21 279
Бързо оздравяване на всички болни.

За ДГ не знам ,моята май няма да ходи лятото.

# 23
  • Мнения: 68 669
Дани, колко дена стана с Т? И откога пиете първият АБ? Кръвните какво показаха?

# 24
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Тете,от четвъртък вечер е с Т.До Неделя вдига до 39,5,а от онзи ден е с 37.5.В Понеделник нямаше,но вчера пак и тази сутрин.После я смъкна и нямаше и сега пак няма.Надявам се вече да спре да вдига.
Първият АБ Зинат го пие от Събота.Кръвните ще излязат днеска след 14,30,но аз съм 2 смяна и няма да има кой да ги вземе.Ще ги взема утре сутринта сигурно.

# 25
  • Мнения: 68 669
Дани, разпитвам те, защото се замислих дали АБ е точния и дали действа. И защото са ти предложили смяна на АБ-то. Кръвните ще дадат някаква яснота вероятно.
Добре е, че сам смъква и не вдига високи стойности..дано да върви към оздравяване и не се налага смяна на  АБ.

Някой имаше такъв случай май...ден-два без Т и после пак. newsm78

Но Дени е вече голям и силен, ще оздравее Peace

# 26
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Благодаря Тете.И аз се надявам да не вдига повече.

# 27
  • Мнения: 2 196
Оф,моето си кашля днес доста...Чайове пие,смуче си Ефизола,лукчета и другите неща,ама аз си знам-не се ли навърлува при него вируса 2-3 дни стабилно няма файда от каквото и да е лекарство...Сега ме притеснява повече това,че сигурно кашля от гърлото,а Ефизола едва ли ще го оправи,по-скоро пак ще ни почерпят с Бисептол ми се струва.Носа не ми харесва как звучи,сякаш се опитва да ми гъгне,та и там ще трябва да прилагам нещо скоро май-Назик сигурно.
Сега през деня след толкова кашляне мога да кажа,че сутринта след ставане си беше къртеща,но сега е пак суха-абе и тоя път я втасахме.Дано поне не ми вдигне Т,че картината ще е пълна.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 277
Дани, едни стиснати палци и от мен да спре да вдига Т. Веднъж ни изписаха Панцеф (той е от групата на Зинат) заради едно заболяване, което ни атакува в сливиците. Утре на всяка цена мини да споделиш резултатите от кръвните.

Яни, защо бисептол? Миналия път помогна ли?

Миамим, Фер и всички останали с болни деца (и мъже), писали скоро, да се оправяте!

# 29
  • Мнения: 68 669
Яни, щом нямате Т, това е обнадеждаващо. От понеделник нали по-стабилно ти кашля, а още няма Т...може да е от хилавите вируси. Нали ви казаха, че гърлото е червено. Вирусно ли предположи ЛЛ..щом изписа изопринозин. А заден секрет видя ли ЛЛ? Може да помислиш за едни слушалки тия дни... Не разбрах тоя вентолин що ви го тупна? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт