Размери на плода

  • 4 804
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 26
Н 11 Седмица съм на снимката от видео зона пише 14 см товали е размера на плодчето ??защото в нета като четях пише други размери

# 1
  • Мнения: 2 309
Да не пише 1,4 см? Защото 14 см за 11 седмица май са множко!

# 2
  • Мнения: 1 052
Н 11 Седмица съм на снимката от видео зона пише 14 см товали е размера на плодчето ??защото в нета като четях пише други размери

Няма как в 11 седмица човечето да е 14см Simple Smile
Правилно ти е казала Муши, най-вероятно е CRL 14мм, което ще рече дължина на ембриона от главата до опашката, но и така не става...
До 12 седмица се измерва CRL, а след нея BPD - диаметър на главичката на бебето. Възможно е и 14мм да е BDP, което и най се връзва според срока на бременността Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 309
Дафни, и аз си го помислих това, но реших да се основа на числата които е дала за общата големина  newsm78 За да няма такива неща, най-добре се питат лекарите

# 4
  • Мнения: 26
Да да прави дте 3.73 см пише под плодчето

# 5
  • Мнения: 2 309
Нормално е Simple Smile Не се притеснявай Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 052
Дафни, и аз си го помислих това, но реших да се основа на числата които е дала за общата големина  newsm78 За да няма такива неща, най-добре се питат лекарите

+1
Ми то гадаеш и напипваш  bouquet
Как си ти, Муши?
Зоринка, чудесно си расте зрънчо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 309
Всичко е ок при  мен! Simple Smile В края на месеца, ще се видиме с бебка Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 052
Всичко е ок при  мен! Simple Smile В края на месеца, ще се видиме с бебка Simple Smile
Радвам се! Все да сте така и на срещата всичко да си покаже бебката, да ти направи ревю Simple Smile
Ще има равенство в къщата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 26
Мили дами може ли да ми кажете горе долу колко трябна да е голямо плодчето в 11 седмица

# 10
# 11
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Вчера пусна абсолютно същата тема.
Кажи какво точно те притеснява?

# 12
  • Мнения: 2 309
Може да е забравила, че пита  newsm78

# 13
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Явно нещо го притеснява момичето, но трябва да каже какво.
Ориентировъчните размери са нещо доста относително, а като добавим и това, че ехографите  дават отклонение, човек може само да се ....

# 14
  • Мнения: 2 309
Както се казва- Тъй, тъй! Но тя не иска да пише повече!

# 15
  • Мнения: 14
Момичета в 6 календарен месец съм и на прегледа ми преди седмица разбрах,че бебчо ми е 543 грама,а лекарката ми проверява в някакво календарче и каза,че трябва да е 650 грама.В интернет прочетох,че в този месец достига до 600 грама.Обърках се вече.Кажете вие какво мислите и знаете по въпроса Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 775
УЗ апаратът не е кантар и дава много големи отклонения при измерване. Реално той мери на база на това, което отбелязва оператора за дължина на бедрена и предмишнична кост, диаметър на главичката и т.н. Само няколко милиметра да й мръдне ръката на лекарката ти, апаратът ще сметне различна стойност. € календарен месец не е добър ориентир, защото бебчето расте усилено и размерите му са различни в началото и края на месеца. Та по-добре се ориентирай по гестационната седмица, ако цикълът ти е точен и смяташ, че е правилно изчислена.
Още нещо, ако не се чувстваш комфортно с твоята лекарка, отиди на преглед при друг специалист за биометрия на бебчето, можеш да отидеш и на фетална морфология в 3тия триместър (28-32 г.с.), за да разгледат подробно плацента, кръвоотток, жизнени показатели и размери на плода.

# 17
  • Мнения: 14
Благодаря Simple Smile Най-доброто е да изчакам да вляза в 28-ма седмица и да отида на това изследване особено по отношение на плацентата и тонуса на детето.Само така ще получа отговори на всичките си въпроси и дай боже успокоение.Правих ФМ в първия триместър и всъщност от там знам за проблема с плацентата.

# 18
  • Мнения: 3
Да не пише 1,4 см? Защото 14 см за 11 седмица май са множко!

Здравейте аз съм в 12- та г.с и на коремен ехограф дължината на бебето излиза,че е 33 мм това не е ли мноко малко или ехографа да не би да превръща сънтиметрите в милиметри благодаря предварително

# 19
  • Мнения: 134
В 11 г.с бебето е около 4-6 см дълго и около 13-15 грама.При всеки е различно все пак.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт