Кървене извън цикъла

  • 45 547
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На 31 съм и почти не пуша, но обикновено кръвното ми е високо, а имам и мигрена.
А таблетките, които ми помагаха ги няма в БГ (от Германия са) и съм затруднена със снабдяването. Тия хапчета, които са по нашите аптеки не ми помагат- пробвах почти всички Whistling

# 76
  • Мнения: 99
Момичета, тези неща, за които пишете може да са вследствие на Ендометриоза, която се доказва с лапароскопия и води до стерилитет. Не се лекува с контрацептиви. За кръвоизлива може да се вземе Метергин 2 пъти по 1 табл. дневно, но това не решава проблема. За повече инфо вижте в "проблемно забременяване". Там има отделна тема "ендометриоза" и друга"кървене извън цикъл".

# 77
  • Мнения: 7 640
РЕНИ, как е положението?

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Откакто започнах да пия Дуфастон кървенето в рамките на няколко дена намаля и изчезна. Изглежда причината е била точно в ниските нива на прогестерона.
Преди 2 седмици бях на гинеколог (с направление, в ДКЦ-то) за цитонамазка. Но лекарката ми каза, че при това кървене не може да правя изследване, трябвало първо да спре. Погледна ми резултата от хормоналното изследване и реши, че въпреки че прогестеронът ми е нискък, все пак е в нормата. Погледна ме и на ултразвук и реши, че вижда полип на ендометриума (който кърви)... и се налага пак кюретаж Crazy Но явно греши. Утре ще ходя пак при нея за цитонамазката.

# 79
  • Мнения: 2 070
ади е на 3г. и 5м. от 8 м. има хрема която проти4а така една седмица в месеца става много обилна като се сти4а в гърлото дави я и кашля най лошо е като заспи тогава се дави и дори повръща хра4ки през другото време носа сумти като заспи кашля около 30 мин. след това спи спокойно и сутрин като стане кашля влажна кашлица през деня няма проблеми вла4им детето по лекари казват алергия но нито един лекар не успя дасе справи с хремата от 2 м. пие зиртек има леко подобрение и то4но се зарадвах и от 5 дни пак се запо4на

# 80
  • Мнения: 2 332
ади е на 3г. и 5м. от 8 м. има хрема която проти4а така една седмица в месеца става много обилна като се сти4а в гърлото дави я и кашля най лошо е като заспи тогава се дави и дори повръща хра4ки през другото време носа сумти като заспи кашля около 30 мин. след това спи спокойно и сутрин като стане кашля влажна кашлица през деня няма проблеми вла4им детето по лекари казват алергия но нито един лекар не успя дасе справи с хремата от 2 м. пие зиртек има леко подобрение и то4но се зарадвах и от 5 дни пак се запо4на
Това не е за тази тема  Peace. Сигурно е за 3-тата сливица, нали?

# 81
  • Мнения: 4 306
Откакто започнах да пия Дуфастон кървенето в рамките на няколко дена намаля и изчезна. Изглежда причината е била точно в ниските нива на прогестерона.
Преди 2 седмици бях на гинеколог (с направление, в ДКЦ-то) за цитонамазка. Но лекарката ми каза, че при това кървене не може да правя изследване, трябвало първо да спре. Погледна ми резултата от хормоналното изследване и реши, че въпреки че прогестеронът ми е нискък, все пак е в нормата. Погледна ме и на ултразвук и реши, че вижда полип на ендометриума (който кърви)... и се налага пак кюретаж Crazy Но явно греши. Утре ще ходя пак при нея за цитонамазката.
Сигурно се включвам късно. Но ако се вижда наистина полип, който е много вероятна причина за кървенето, то ти препоръчвам не кюретаж, а хистероскопия. По различно е.
При оперативната хистероскопия се влиза с малка камера в матката и се улавя точно полипа. А иначе при кюретажа се действа по на сляпо. Възстановяването е бързо.

# 82
Аз също имам полип, който не успяха да премахнат с кюртажа. Казаха ми че е от такъв тип, че може само с хистероскопия. Но видяха какъв тип е при кюртажа. При ендометриоза можело да се получи като усложнение ендометриална хиперплазия - от това също може да се получи мено-метрорагия - не съм сигурна кое беше обилното и кое беше извън цикъла, но ги има и двете.
Едно обаче е сигурно - след него ще направят хистология и ще имат повече понятие от възможните диагнози.

# 83
Здравейте, и аз съм с кървене между циклите от няколко месеца. Правиха ми кюретаж, но още нямам резултат. За сега всичко клони към хормонален дисбаланс.
Рени, докъде стигнаха нещата при теб?

# 84
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До под кривата круша Sad Пия си безрезултатно хормоните (този месец ми смениха Дуфастона с друг прогестеронов препарат, но не му знам името). Но кървенето все така си продължава. Гинекологът ми иска да ми прави кюретаж, а аз все отлагам. Знам, че е безсмислено- миналият път нямаше никакъв ефект Tired

# 85
До под кривата круша Sad Пия си безрезултатно хормоните (този месец ми смениха Дуфастона с друг прогестеронов препарат, но не му знам името). Но кървенето все така си продължава. Гинекологът ми иска да ми прави кюретаж, а аз все отлагам. Знам, че е безсмислено- миналият път нямаше никакъв ефект Tired
Каква ти е дозата на Дуфастона?
Миналият път не са ти на правили хисторогия. Възможно е да имаш някаква промяна в лигавицата и хистологията след абразиото да я покаже.
При мен утрогестнана дава ефект (300мгр дневно по схема, първоначално беше 200 но нямаше особен ефект затова я увеличиха).

# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По една таблетка сутрин и вечер от 15-ия до 25-ия ден.
Т. е. абразиото е само с цел диагностика?

# 87
По една таблетка сутрин и вечер от 15-ия до 25-ия ден.
Т. е. абразиото е само с цел диагностика?
А какво е съдържанието на Дуфастона? Утрогестана е 100мг на таблетка - сутрин 1 и вечер 2 - такава ми е дозата засега.
Абразиото е с 2 цели - остъргване на лигавицата (ако има нещо да го свалят и него) и преглед под микроскоп какво ти е на лигавицита, та не се подчинява на установените от специалисти закономерности при оплодителната система  Wink.

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, Рени...  Hug
Много е гадно това кървене извън цикъл. Защо все пак не се подложиш на кюртажа? Може тоз път да не е като предишния...

И аз имам недостиг на прогестерон. Бе ми назначен за 3м., ама аз едвам изтърпях да го пия 1м. Гърдите ми станаха като камъни. И все още ме болят, а вече 2м. не го пия. Ужасни са тези хормонални препарати. Аз се отказвам от тях, пък ако ще и 15 дни да ми цапа.  Crossing Arms

# 89
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече нямам Дуфастон за да проверя.
Правиха ми вече абразио заради кървенето- само дето ме изтормозиха (с местна упойка), ефект- нулев.

Общи условия

Активация на акаунт