Кървене извън цикъла

  • 45 541
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шани, на мен ми цапа повече от 15 дни.
На мен ми смениха препарата- сега е някакъв по-слаб. На теб сигурно нещо много силно са ти изписали Rolling Eyes
Мразя ги тия кюретажи! Close Мразя упойките Sick

# 91
Шани, на мен ми цапа повече от 15 дни.
На мен ми смениха препарата- сега е някакъв по-слаб. На теб сигурно нещо много силно са ти изписали Rolling Eyes
Мразя ги тия кюретажи! Close Мразя упойките Sick
Абразио с местна упойка? Thinking
Личната ми каза, че боляло много и затова го правели или със спинална или с пълна. На мен го правиха с пълна. Голямо преживяване ще да е било твоето!

Пише за евентуално напрежение в гърдите като страничен ефект, но при мен се появава само невероятно голяма сънливост, гинеколожката ме пита дали съм с ниско кръвно, та предполага че е от това. Обаче дори кафето не ме спасява. Но в момента не работя, така че унеса и съня седнала не са проблем за мен. Избягвам да шофирам обаче.
Но никакви симптоми свързани с хормонални промени нямам.

# 92
http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.html
Виж това, особено
"Ако се докаже биопсично или ехографски, че няма адекватен гестагенен отговор, препоръчителната дозировка е 20 mg Duphaston® дневно."

# 93
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Рени, дуфастон от 100мг. ако не се лъжа ми изписаха. Е, няма такава гадост.  Sick
Бих опитала с някакви фито препарати (или универсални треволяци, по думите на леля ми  Laughing).
Но изк. хормони - не  Naughty

# 94
Рени, дуфастон от 100мг. ако не се лъжа ми изписаха. Е, няма такава гадост.  Sick
Бих опитала с някакви фито препарати (или универсални треволяци, по думите на леля ми  Laughing).
Но изк. хормони - не  Naughty
Треволяк, който е богат на пргестерон е кактуса... Имаше и още нещо, но пак не беше особено удобно за българин.

Дуфастона и утрогестана са различни препарати, съдържат и различни съставки. Няма как и грамажа да е еднакъв.
Прочети линка, който дадох - има подробно за Дуфастона - приложение, странични реакции, различи предписания и т.н. Разбира се това е само за консултация, не е за промяна на предписанието на лекаря.

# 95
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
" ...."
Не ми е нужен линк-а ти. Аз вече го пих, а преди това обаче, старателно прочетох листовката. Не ми даваш никаква нова информация.

# 96
" ...."
Не ми е нужен линк-а ти. Аз вече го пих, а преди това обаче, старателно прочетох листовката. Не ми даваш никаква нова информация.
Допуснах, че не само ти четеш темата, затова дадох линка.
Радвам се че си изчела старателно листовката.

# 97
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"....",
Да не си представител на Солвей фарма или дистрибутор на мед. препарати?

# 98
"....",
Да не си представител на Солвей фарма или дистрибутор на мед. препарати?
Теб да не те гони параноята?
Да съм препоръчала на някой да пие Дуфастон?
Не мога да си обясня заяждането ти.
Единственото, което съм препоръчвам е Рени да се подложи пак на кюртаж, най-вече заади диагностиката и. Не мога по никакъв начин да го свържа с хапчета.

# 99
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чак пък параноя, от един обикновен въпрос, чийто отговор би могъл да бъде "да" или "не".
А това, че се заяждам от къде го измисли?  Rolling Eyes

# 100
А това, че се заяждам от къде го измисли?  Rolling Eyes
Те оттук тръгнаха първите ми помисли в тази насока
" ...."
Не ми е нужен линк-а ти. Аз вече го пих, а преди това обаче, старателно прочетох листовката. Не ми даваш никаква нова информация.
Дооформиха се с
"....",
Да не си представител на Солвей фарма или дистрибутор на мед. препарати?

Ако можеш да напишеш откъде се взеха твоите съмнения, че съм представител на фармацевтичната индустрия, ще имам отговор и на въпроса си за параноята.

# 101
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абразио с местна упойка? Thinking
Личната ми каза, че боляло много и затова го правели или със спинална или с пълна. На мен го правиха с пълна. Голямо преживяване ще да е било твоето!
И аз бях чувала, че много боли и за това не исках. Гинекологът обаче беше категоричен (мисля, че не искаше да присъства анестезиолог и си прибра в джоба 120 лв., които ми взе за продецурата... това беше преди 3 год.). Боля ме, но беше поносимо. Всичко продължи по-малко от 5 мин.
Сегашният гинеколог ми каза, че ще го направи с пълна упойка (която ми се отразява много зле).

# 102
И аз бях чувала, че много боли и за това не исках. Гинекологът обаче беше категоричен (мисля, че не искаше да присъства анестезиолог и си прибра в джоба 120 лв., които ми взе за продецурата... това беше преди 3 год.). Боля ме, но беше поносимо. Всичко продължи по-малко от 5 мин.
Сегашният гинеколог ми каза, че ще го направи с пълна упойка (която ми се отразява много зле).
А спинална?

Мога да ти кажа, че при пълната упойка наистина изобщо нищо не се усеща. Аз се събудих към края, и чух как гиноколога обяснява на другите какво е направил - сиреч полипа не е могъл да отстрани, но и не е направил перфорация на маката. Не знаех че това е след упойката, все още чаках да ме хване, пък после мислех че това са спомени отпреди упойката. Накрая го прочетох в епикризата.
Това ми беше първата упойка през живота ми всъщност. Гадно е събуждането, по-точно че има момент, в който се чувстваш много замаян. Възможно е и да съм плямпала глупости, защото си спомням думите на човека, който буташе количката ми към стаята "много ли ти е смешно"...
Та така по повод пълните упойки. Не ме питаха за избор, направо казаха за пълна упойка. Това за спиналната ми го каза личната лекарка.
Не знам обаче на теб докорко не ти понася пълната упойка.

# 103
  • Мнения: 119
Току-що изчетох темата и не се сдържах, да не се включа.Моят проблем с кървенето започна някъде в началото на лятото - 14 дена след началото на цикъла/ и май точно овулация/започва кървене и така до следващата менструация.След преглед при гинеколог, при който ми казаха - 'матката и яйчниците са здрави',заключението беше, че е 'виновно кърменето, което изтощава организма ми'.Синът ми е на почти 14 месеца и било крайно време да го отбивам.И толкова - нито дума за хормонални изследвания, евентуално цитонамазка, непосредствено след приключване на менструацията т.е. когато не кървя.
Изчетох доста теми и дотук никой с проблем като моя не е споменал, че кърми, което ме навежда на мисълта,че просто се отърваха от мен набързо.

# 104
  • Мнения: 429
6окоlad, аз също имам подобно следменструално кървене, което вече трае 4 години. Първоначалната реакция беше, че може да е от кърменето, кърмих 1г и 5м. След това
минах през етап на хормонално лечение от което резултата беше само напълняване, после ми направиха абразио, резултата е само 1 месец нормален цикъл. После са ориентирах към хомеопатично лечение и резултат никакъв. Хормоните ми са нормални, а цикъл 10 дена. Е, не знам вече какво и как да се лекувам.
Не кърмя вече от 2г и 5 месеца, а все още кървя.
Ще ти бъда благодарна ако ме държиш в течение как се развиват при теб нещата.

Общи условия

Активация на акаунт