Зъбче вече се белее , септемврийче весело се смее! тема №7

  • 54 513
  • 709
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 877
О, това е много добре!
по отношение на стягане на багажи за пътуването - аз май събрах вече опит, и ставам все по-бърза! Снощи спахме на село, където обаче нямаме дрехи и неща. и всеки път си носим. Ако знаете колко съм горда със себе си как за 15 минути стегнах багажа на петтима ни, и колко малко беше Wink))
Едното дете спа по потник, другото по тениска, ама няма нищо в крайна сметка. Ще си ползват пижамите у дома Wink
А на бебчо нещата, които бях помъкнала, така и не ползвах в крайна сметка. Та ... няма нужда от много неща, ако е за кратичко да ви кажа.

# 646
  • Мнения: 543
Румка, Атето, благодаря! Не е късно, ще ги правим тази седмица. При нас проблемът е, че ядем основно банани...и към прибавяме череши, понякога пъпеш или кайсии/праскови/нектарини. Но основно сме на банани, кайсии/праскови/нектарини е почти невъзможно да намеря хубаво узрели и не кисели и давам много рядко. Ябълка и круша така и не я научих да яде, защото съм дала точно веднъж- поради същата причина, не мога да намеря сладки ябълки или узрели круши. Така че единственият вариант, който ми остава, е да направя компоти и сладка, мисля от череши (не съм решила за кайсии, че не ми се белят толкова много кайсии). Но не знам изобщо как, за компотите колко плод се слага на буркан? А водата е студена и се затваря капачката и после кипва ли? А сладкото само се варят пасирани плодове ли?

# 647
  • Мнения: 509
Питах майка ми за компотите и ето как ги прави тя:
Слагат се пдодовете до половината на буркана.
Сипва се захар 5-6-7 супени,
лъжици по желание. Като е за бебето би трябвало да са далеч по-малко, според мен.
Пълни се с вода до резката на гърлото на буркана, слага се капачка - с винт или другата и се затваря с машинка.
Слагат се във вода и се варят малко -
в зависимост от плодовете - по-твърдите 10-15 мин, меките 5 мин.

# 648
  • Мнения: 543
Еййй, много благодаря, ЕКумчева  Hug  bouquet Така ще ги направя  chef Без захар мисля, де   baby_neutral

# 649
  • Мнения: 543
Извинявайте, че ви занимавам с моите компоти и сладка, момичета, знам, че в нета има сигурно рецепти, но аз искам да ги направя по изпитана рецепта  Hug

# 650
  • Мнения: 543
Сега пък една позната ми написа, че сладко и компот не се правели без захар, защото се разваляли newsm78  Thinking А пък в сладкото се слагало лимонтозо, дали за бебче се слага ?  newsm78

# 651
  • Мнения: 495
Сега пък една позната ми написа, че сладко и компот не се правели без захар, защото се разваляли newsm78  Thinking А пък в сладкото се слагало лимонтозо, дали за бебче се слага ?  newsm78

За компотите съм сигурна, че няма да им стане абсолютно нищо без захар. Можеш спокойно да си ги направиш както си решила.

# 652
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Глупости за захарта и компотите.Може и без захар, няма да се развалят.Баба ми беше диабетичка и така ги правеше.Аз ще карам майка ми да направи точно без захар за малкия, както му прави и буркани с тиква, зелен боб, морков, круши и т.н без добавки.

# 653
  • София
  • Мнения: 1 778
За компотите да,защото като ги вариш ги стерилизираш, т.е. консервираш. Но сладкото го вариш предварително и точно захартае консерванта.

# 654
  • Мнения: 9 877
Привет,
за компотите - без захар стават. За сладкото - също не виждам причина да не станат. Те също се варят. Ако са смелени плодовете, защо да не станат?

# 655
  • Мнения: 543
Хмммм, значи компотите без захар ще бъдат  bouquet  Hug А пък за сладкото ще видим...

# 656
  • Мнения: 509
Привет, радвам се ако е полезна информацията Simple Smile
Питах и за сладко:
3 части плод , 1 част захар. Ред плод , ред захар. Престоява няколко часа да си пусне плода сока. Завира на котлона - половин час и се спира котлона. После пак като изстине и така до 3 пъти. При последното варене се следи сока да не се сгъсти много. Проверява се капка от него на нокътя или на порцеланова чиния.Не трябва да се разлива , а да стои като пъпчица. Тогава е готово сладкото(конфитюра или мармалада)
На дюли и сливи слагам няколко чепки андрише, а на череши - ванилия. Стерилизирам в бурканчета ,само да кипне. Не слагам лимонтузо. Слага се , ако не  се стерилизира. Андришето се слага 5 мин преди да е готово , само да поеме аромата и се изважда.

# 657
  • Мнения: 1 037
Други непиещи течности има ли?
Днес е изпил няма и 50 мл, а е на детска кухня.
Иначе си е жизнен, весел, стои си кротичко, играе.
Писна ми само да купувам сок и чай и да ги пия аз, така е и с водата. И чаша купих, не и не. Има дни, в които пие по 100-150, но днес малко.
Да се притеснявам ли?
Сутрин яде кисело мляко с бисквити и плод, после кухня, и вечер със зор изпива 120 мл мляко.
Казват ми да го мъча с лъжица или спринцовка, ама няма ли съвсем да се отврати?
Сега си спи сладко, ами ако се обезводни през нощта? Да ставам ли да му бутам шишето?
Много се притеснявам.

# 658
  • Мнения: 509
Щом в някои дни пие, а в други не, значи просто не е жадно детето.
Не се притеснявай. Нали вечер пие мляко, няма да се обезводни през нощта, спи спокойно.
Давай диня, пъпеш ...и така ще поема повече течност.

# 659
  • Мнения: 543
Ехааааа, благодаря за страхотната рецепта, ЕКумчева  Hug  bouquet
Бебка също пие малко вода, но тя цока след храненията. Почнах да предлагам през 10 мин, така глътка по глътка и пийва малко... Пробвай и с други шишета, докато не си хареса някое шише. Сега четох също, че една мама със сок разреждала водата, 2:1 като повечето е водата и така детето й ипочнало мнооооого вода да пие.....

Общи условия

Активация на акаунт