Как да превъзмогна страха?

  • 2 178
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • varna
  • Мнения: 404
всеки се страхува,всеки има притеснения,но ако продължавате да се чудите скоро няма да да се начудите!!! Grinningпо-добре действайте

# 16
  • София
  • Мнения: 39 775
Аз и след раждането се страхувам и често се питам "аз добра майка ли съм?"
Ако постоянно се питаш "аз готова ли съм", и се двоумиш и чудиш за отговора си... може и да не настъпи часа на "готовността".
Всеки се страхува, кой в по-малка, кой в по-голяма част. Все пак това е голяма стъпка в съвместния живот м/у двама души.
Моя мъж стана татко на 23г. И 2мата не мисля, че бяхме на 100% готови за събитието, но сега мисля, че се справяме, и сме добри родители.
Знаеш ли преди време какво ми каза моя мъж по повод на 2ро дете "не знам, много ме е страх"  Joy

# 17
И аз не се чувствах достатъчно готова. Сега съм в деветия месец и съмненията не са изчезнали. Мисля че това е естествения страх и нужда да защитаваш. Имах хубава работа, весел и безгрижен живот, но появатата на едно детенце ще е една стъпка по-нагоре във взаимоотношенията с партньора ти.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
  Не не означава,че не сте готови.Ако някой ми каже ,че не се е страхувал и не го е мислил,няма да му повярвам.Това може само да говори,че сте отговорни и сериозно обмисляте нещата,но не че не сте готови NaughtyСамо където много го мислите и ги усложнявате.
  Смело напред ,ще се справите щом се обичате Peace
newsm10  202uu

# 19
  • Мнения: 5 103
Според мен не сте , че несте готови ами просто ви е страх.
Да ти кажа само за тънката талия, че преди да забременея ми беше 57см, не мисля че развалянето и ми е проблема, а и с малко повече усилия пак ще изглеждаш добре след раждането.
Всички мъже според мене се страхуват, нормално е и твоя да го е страх Hug

# 20
  • Мнения: 702

Да се страхуваш от раждането е нормално.
Да се страхуваш от това да ли ще си добра майка е нормално.
Да те е страх да поемеш отговорността за отглеждането на дете е нормално.
Но щом се страхуваш от промените на тялото за мен означава , че ти не си готова за това. Ако ти наистина искаш да имаш дете няма да ти пука дали ще ти се разшири таза, колко сантиметра ще ти стане талията дали ще ти увиснат гърдите и дали ще станеш сто кила. А всички тези промени си заслужават в името на едно дете повярвай ми.

# 21
  • ГО
  • Мнения: 3 955

Да се страхуваш от раждането е нормално.
Да се страхуваш от това да ли ще си добра майка е нормално.
Да те е страх да поемеш отговорността за отглеждането на дете е нормално.
Но щом се страхуваш от промените на тялото за мен означава , че ти не си готова за това. Ако ти наистина искаш да имаш дете няма да ти пука дали ще ти се разшири таза, колко сантиметра ще ти стане талията дали ще ти увиснат гърдите и дали ще станеш сто кила. А всички тези промени си заслужават в името на едно дете повярвай ми.
newsm10

# 22
  • Мнения: 1 983
Аз и след раждането се страхувам и често се питам "аз добра майка ли съм?"
Ако постоянно се питаш "аз готова ли съм", и се двоумиш и чудиш за отговора си... може и да не настъпи часа на "готовността".
Всеки се страхува, кой в по-малка, кой в по-голяма част. Все пак това е голяма стъпка в съвместния живот м/у двама души.
Моя мъж стана татко на 23г. И 2мата не мисля, че бяхме на 100% готови за събитието, но сега мисля, че се справяме, и сме добри родители.
Знаеш ли преди време какво ми каза моя мъж по повод на 2ро дете "не знам, много ме е страх"  Joy

напълно съвпада с моето мнение Peace
на моменти и аз се чудя дали съм добра майка, досега съм се справила, но колкото повече пораства Вики толкова по-големи стават притесненията Confused
в началото и аз имах леки притеснения относно фигурата си, накрая бях качила почти 25 кила и се бях примирила, че няма никога да си възвърна формата, затова и след раждането на спазвах диети или правех упражения, но пак съм си същите кила както преди да забременея
в крайна сметка малката ни носи такава радост, че за миг не бих съжалила, ако си бях останала дебела Hug
наистина когато забременееш ще усетиш сама чувството и ще видиш, че няма да те интересува дали ще напълнееш или ще се справите, защото вие ще се справите Hug

# 23
  • Мнения: 201
Означва ли това,че не сме готови?
Това го знаете само вие.
Цитат
И кога човек разбира,че е готов за това?
Когато го иска истински.
Цитат
Кажете ми как да превъзмогна страха?
Като се справиш с причините, които са го породили.
Желая ви успех thumbsup

# 24
  • Мнения: 535
Може наистина да не сте още готови.С първото ми дете и аз се чувствах малко неподготвена,след раждането бях безкрайно щастлива и всичко се нареди от самосебеси!Сега си имам и второ детенце,чувството когато ставаш майка е незаменимо не може да се сравни с нищо! Hug  Относно тялото мога само да ти кажа,че бременността излъчва красотата на истинската жена!  

# 25
Здравей,
това което мога да ти кажа относно раждането е, че въпреки болките, разкъсванията и т.н. изживяването е просто неописуемо. Най важното е да можеш да се контролираш, не да започнеш да се отдаваш на болката и да крештиш, а да си мислеш за процеса на раждане, да дишаш равномерно и да си мислиш как скоро ще прегърнеш най скъпия човек в живота ти. Опитай се да мислиш хубави неща и се срещай с хора които те радват.
Леко раждане и много щастие.

# 26
  • Мнения: 1 052

Да се страхуваш от раждането е нормално.
Да се страхуваш от това да ли ще си добра майка е нормално.
Да те е страх да поемеш отговорността за отглеждането на дете е нормално.
Но щом се страхуваш от промените на тялото за мен означава , че ти не си готова за това. Ако ти наистина искаш да имаш дете няма да ти пука дали ще ти се разшири таза, колко сантиметра ще ти стане талията дали ще ти увиснат гърдите и дали ще станеш сто кила. А всички тези промени си заслужават в името на едно дете повярвай ми.
newsm10
Съгласна съм, без последната част. Нормално е човек да се страхува от неизвестното. Нормално е да се страхува от промените в себе си. различните хора, възприемат по различен начин една такава кардинална промяна. Няма рецепта. Всеки сам си преценява мераците и страховете. Ние много искахме бебе, и доста време ни отне бебеправенето. Когато обаче видях че имаме резултат се сковах, от реалността, от това че това не е игра в която се казва "о, вече не ми е кеф". Имах си и питанки дали ще бъдем добри родители, каква майка ще бъда аз, дали ще мога да стана мечтаната от самата мен майка. Дали съм хубава, дали ще ме харесва, какво ще стане с гърдите ми.... Нормално е човек да се притеснява за тялото си. По-скоро едно пълно себеотдаване би било по-неуместно и неистинско. Но, един съвет от мен, раждането за всяка жена и на всяко дете е индивидуално... не се притеснявай от сега, не си позволявай лукса да се фиксираш в глупости, когато имаш нещо наистина стойностно пред себе си

# 27
  • Мнения: 6 164
Ами това са нормални притеснения! Peace Който каже, че не се е спекъл нито веднъж при мисълта, ще излъже!
Всички се посдухват от предстящето, не е като да си вземеш домашен любимец, който да изхвърлиш, ако ти писне да му чистиш космите.
Но истината е, че всички рано или късно го правят. Това е най-естественото нещо, което се случва между мъж и жена, откакто свят светува - те си правят бебче. И тогава виждат, че няма нищо страшно, а е най-хубавото, което може да им се случи! Laughing
Не може да мине без тези емоции, но и те са нужни, за да е по-пълна и вълнуваща картинката. Такъв е животът! Hug

А за промените в тялото - просто си по-суетна! И аз съм страшно суетна! И аз се боях, признавам - не може да блъскаш 11 години за перфектна фигура и после да се разплуеш без да ти стане мъчно за хубавото телце.  Laughing Но няма да мислиш за това, а че после пак ще си го направиш същото! И да ти кажа моето не се промени. Само малко ми порастна корема, но той е адски стегнат от пресите и изобщо не се нацепи. И мисля, че ще се свие за нула време. Тъй че няма да се спичаш! Всичко се оправя!

# 28
  • Мнения: 1 735
Не! Не означава ,че не сте готови!  Hug
Съвсем нормални човешки тревоги имате с мъжа ти.
Просто колкото и да обсъждате нещата ,нищо ново няма да измислите ,защото моментът в който разбереш ,че си бременна ще промени всичко ,за което сте си говорили.Дори ще ви се струват смешни повечето от нещата ,за които сте се притеснявали. Wink
При нас бебето дойде неочаквано. Но допреди да разбера ,че съм бременна ,въобще не исках да ставам родител.Ама ни най - малко! ooooh!  Минаха 2 , 3 месеца от бремеността ми ,докато възприема какво става ,как става и защо става.   Laughing
На 4-тия месец бях готова да убивам за нероденото си още бебе.
 А сега ...  Heart Eyes ,сега съм влюбена до смърт в малкото нежно създание ,осмислило живота ми по-най - невероятен ,НОВ за мен начин.  Two Hearts

Успех!  Peace

# 29
  • Мнения: 817
И аз мисля, че това означава. Може би сте много млади още?  Макар че народът е казал, че "За раждане и за смърт подходящ момент няма".

Все пак, ако те тормозят промените в тялото, май наистина не си готова за това.
Имаш време поживейте си и тогава!

Общи условия

Активация на акаунт