Избелване на зъби у дома

  • 129 041
  • 420
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 558
Има ефект от куркумата, само че си сложи ръкавица на ръката, с която миеш зъбите, че аз се нацапотих и гел лака ми отиде на кино  Joy

# 61
  • SF
  • Мнения: 21 243
А как се мият зъби с куркума? Тя е на прах, разтваря ли се с нещо, четка ползва ли се?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 357
Може ли да споделите от къде се купува кокосово масло, подходящо за съответната процедура и още веднъж подробно как се прави?
Също ме интересува и избелване с куркума. Куркумата е много полезна подправка, но е силно жълто оцветена. Странно ми е. Моля, който е пробвал да ни разкаже.
Аз купувам био студенопресовано кокосово масло от био магазин.
Сутрин преди закуска,загребвам с лъжичка малко масло и започвам да жабуря.Не е нужно да топите на водна баня маслото.Жабуря колкото ми е кеф-5,10,15мин.Изплюва се и езика се ''остъргва'' с лъжичката.Много е важно да се изплюе, да не се преглътне!После устата се изплаква с преварена,топла вода с щипка хималайска сол в нея.След това минавам с четката за зъби,на която пак съм сложила малко кокосово масло и сода.Може и без сода.
И това е всичко.Не мия с паста за зъби след процедурата с маслото.Няма нужда.Не съм постоянна обаче.Но пак има положителен ефект върху зъбите.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 460
За да побутна малко темата, ще похваля два продукта на Pearl Drops, от които съм страшно доволна.
Pearl Drops Hollywood smile
Скрит текст:
Pearl Drops Beauty Sleep
Скрит текст:
Използвам ги заедно вече почти две седмици и резултата е повече от добър. Зъбите ми са много по-бели, а и пастата и серума са съвсем бюджетни продукти - всеки по около 6-7 лв.
С пастата се мия сутрин и вечер, а гела нанасям вечер преди лягане. Препоръчвам ги с две ръце.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 445
Ще пробвам,аз съм малко скептична към такива серуми..бях си взела преди един гел от DM 'beauty sleep' , който се маже вечер след миене на зъбите и се спи така,на сутринта зъбите ми бяха на бели петна много беше странно и го хвърлих.Струваше около 4-5 лв. по спомен.

# 65
  • Мнения: 3 852
Здравейте!

И аз при вас.
От известно време искам да си избеля зъбите и търся най-ефективния начин за това, по възможност натурално, без намесата на зъболекар.
Скоро ми вадиха зъб, предстои ми поставяне на имплант и така като чета, геловете доста изострят чувствителността и миже би това няма да е много удачно в този момент  Thinking

Това с куркумата наистина много ме впечатли, споделете дали има ефект.

Аз преди време чух за жабурене със зехтин, сутрин на гладно, преди миене на зъбите.
Започнах да го правя, но не бях постоянна и не мога да споделя впечатления.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 445
За куркумата няколко човека казаха,че ще пробват-още няма отзиви от тях.За жалост няма как да ги избелиш натурално с повече от един тон(дали и един ще можеш),най-много може да върнеш естествената белота на зъбите си,методите които мога да ти препоръчам са кокосовото масло , трябва много добре да почистваш зъбите си (електрическа четка за зъби,конец или зъбен душ),да не пушиш , да ограничаваш цветни напитки и храни..За хубава бяла усмивка си трябва намеса на зъболекар,или избелващи системи (като лентички или др.),които съдържат пероксид.Наистина зъбите стават чувствителни,но с времето отминава има и специални пасти за чувствителни зъби,но в твоя случай според мен не е удачно все още да прибягваш до този вариант.След процедурите,които ти предстоят изчакай малко време и можеш да избелиш например с лентички на Crest за чувствителни зъби,или някакъв друг метод.Важно е също така като избелваш да нямаш кариес,или отворен зъб. bouquet

# 67
  • Мнения: 3 852
За куркумата няколко човека казаха,че ще пробват-още няма отзиви от тях.За жалост няма как да ги избелиш натурално с повече от един тон(дали и един ще можеш),най-много може да върнеш естествената белота на зъбите си,методите които мога да ти препоръчам са кокосовото масло , трябва много добре да почистваш зъбите си (електрическа четка за зъби,конец или зъбен душ),да не пушиш , да ограничаваш цветни напитки и храни..За хубава бяла усмивка си трябва намеса на зъболекар,или избелващи системи (като лентички или др.),които съдържат пероксид.Наистина зъбите стават чувствителни,но с времето отминава има и специални пасти за чувствителни зъби,но в твоя случай според мен не е удачно все още да прибягваш до този вариант.След процедурите,които ти предстоят изчакай малко време и можеш да избелиш например с лентички на Crest за чувствителни зъби,или някакъв друг метод.Важно е също така като избелваш да нямаш кариес,или отворен зъб. bouquet

Благодаря ти за отговора  bouquet

Точно защото ми предстои поставяне на имплант сметнах, че може би не е много удачно да правя такива процедури сега, за да не вземе да се влоши положението.
Затова ми се иска да опитам с натурални методи, макар и ефекта да не е поразяващ.
Другият вариянт е да изчакам да поставя импланта и тогава да се подложа на избелване, но предполагам, че неговия цвят няма да се промени и затова исках преди.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 445
Да,променя се цвета само на истинските зъби Sad Пробвай с натурални методи,ако не си доволна от резултата винаги можеш да пробваш професионално избелване. Peace

# 69
  • Мнения: 1 117
 A какво ви е мнението за това:
 http://www.iwhiteinstant.com/bg/%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B4% … Ce-iWhite-Instant

Мислех да го пробвам...

# 70
  • София
  • Мнения: 3 951
Това гледам, че много го хвалят. Не е популярно у нас, добри отзиви има и се чудя дали да се престраша да си взема.  newsm78

# 71
  • Мнения: 3 852
И аз изпробвах куркумата, но за съжаление не мога да кажа, че има забележителен ефект.  Thinking
Може би ще отнеме повече време, правя го от седмица.

Натърквам хубаво зъбите с куркума, изплаквам с вода и после измивам с четка и паста.  Peace

# 72
  • Мнения: 2 223
За избелване в домашни условия четох тук пофорума насркоро. Препоръчваха избелване с ягода, с активен въглен и със сода бикарбонат. Лично за мен последните две са безумие. Емайла ще стане на ....... Иначе това с жабуренето го имаше във вариант със зехтин или олио (био) ако се правело всяка сутрин издърпвало всички токсини, съответно състоянието на зъбите се подобрявало. Жабури се 15- 20 мин после се плюе и при никакви обстоятелства не се гълта, защото е отровно (като се смеси слюнката с токсините). Пробвах 1 път, но ми стана гадно.

# 73
  • Мнения: 1 328
Здравейте, хубава събота
Аз пък имам въпрос, понеже винаги съм използвала синята вода Листерин, но се чудя тя ли е най- силна , бялата веднъж бях взела за проба/уж за избелване/, ноо не я усетих и я хвърлих , много слабичка беше. Но ми се иска да разнообразя , та се чудя другите как са?

# 74
  • Мнения: 12 809
Може ли да споделите от къде се купува кокосово масло, подходящо за съответната процедура и още веднъж подробно как се прави?
Също ме интересува и избелване с куркума. Куркумата е много полезна подправка, но е силно жълто оцветена. Странно ми е. Моля, който е пробвал да ни разкаже.
Аз купувам био студенопресовано кокосово масло от био магазин.
Сутрин преди закуска,загребвам с лъжичка малко масло и започвам да жабуря.Не е нужно да топите на водна баня маслото.Жабуря колкото ми е кеф-5,10,15мин.Изплюва се и езика се ''остъргва'' с лъжичката.Много е важно да се изплюе, да не се преглътне!После устата се изплаква с преварена,топла вода с щипка хималайска сол в нея.След това минавам с четката за зъби,на която пак съм сложила малко кокосово масло и сода.Може и без сода.
И това е всичко.Не мия с паста за зъби след процедурата с маслото.Няма нужда.Не съм постоянна обаче.Но пак има положителен ефект върху зъбите.
Аз за подобно жабурене съм чувала, със слънчогледово олио обаче. Струва ми се доста подобно, защото пак е мазнина.
Препоръчвали са ми го за детоксикация.

Що се отнася до избелване с гелове или с каквото и да е, моята зъболекарка ми е казала да не правя, според нея се уврежда неизбежно емайла, т.к. ефектът се основава на изтъркване на горния слой емайл. Не знам дали е права, но само едни зъби имам и си ги пазя, даже и да не са най-белите на света.

Общи условия

Активация на акаунт