Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Против акне/пъпки по лицето 5

• 103 722
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
Сутрин задължително с почистващ гел или пяна. В момента съм с пяната на Авен, страхотна е,а за мен-божествена! Вечер почиствам грима с мицеларна вода ,пак Авен. Понякога и с пяната измивам след това,но не винаги. И накрая нанасям на SVR Cicapeel gel ,но само върху засегнатите зони.От него доста ми се изчисти лицето. Hug

# 16
И при теб ли трудно се отстранява черната маска?!

Не. Много лесно я махам.

Точно тази е, която е показала V.I.P. Даже си бях купила 3бр. Направо не знам кога ще ги изразходя.

# 17
  • The Big Apple
Благодаря момичета. За пръв път я виждам.

# 18
  • вятър в маслините, вятър над хребета
Сутрин:
* измивам с пяна за мазна кожа (понастоящем тази на Holika Holika със зелен чай, преди това друга корейска)
* минавам с розова вода
* нанасям матиращ крем на Yves Rocher или понякога тониран на Mixa

Вечер:
* минавам грима с тоалетно мляко или мицеларна вода
* измивам със същата пяна или ако не съм имала много грим и няма остатъци, с антибактериалната пяна на Себамед
* розова вода
* на проблемните участъци крем Clarina или един полски локален гел, след това нощен крем
* три-четири пъти в седмицата вместо крем ползвам масло от ему и шипка, или масло от гроздови семки

Маски почти всеки ден, че имам много и всички трябва да влязат в употреба. Конкретно за проблемна кожа ползвам три пъти в седмицата- веднъж пилинг-маска на RYOR, веднъж ментовата на Queen Helene и веднъж Kawar със соли от Мъртво море.

# 19
  • sofiq
Благодаря за новата тема  Hug

моите ритуали са:

Сутрин
- напоследък измивам само с вода
- нанасям матрициум на Биодерма(взех го на 50 % намаление,не е част от ежедневната ми грижа,в момента правя едномесечния курс с него)
- нанасям Bioderma sebium mat conntrol,матира ми много добре
- слагам антибактериална пудра,от доста време ползвам тази на Импала
Вечер
- почиствам грима с мицеларна вода (Ла рош и Биодерма са ми фаворитите)
- измивам с с четка за лице,мойта е  на Ремингтън ( добре ,че се загледах в приставката и за чуствителна кожа с по дълги и по къси влакра,които са истънени в края,почистват чудесно порите ), а в момента я ползвам с гел на Ла рош
- нанасям матрициум
- доста често сменям кремовете,рядко повтарям,но този път повторих Apivita aqua vita,чуствам много добре кожата си с него,вечер търся хидратация и антиейдж грижа...което си е сложна задача в комбинация с проблемна кожа Confused
- на проблемните участъци напоследък ползвам Himalaq Clarina(доста съм доволна...като за 2-3 леватова кремче е изненадващо добро)

Маски за лице правя 2-3 пъри седмично,като редувам почистващите(в момента редувам няколко- на Галеник,балеа,фрийман,кларина и хималая с нийм) и хидратиращите ( в момента съм с експресно хидратираща на галеник и една на Нюкс от био серията)

Пилиг правя по рядко напоследък....1-2 пъти месечно с приставката за ексфолиране на четката.

Нещо ново което напоследък правя с да ползвам уред с ултразвук ,отрицателни и положителни йони и светлини.Ползвам го основно за проблемните участъци с пъпки,има и други функции....но просто няма сили и за тях.

Да ви попитам...някой от вас ползва ли домашна сауна за лице и каква марка?

# 20
Благодаря за темата!
Сутрин:
Измивам с вода и минавам с тоника на Микса, след това слагам серум на лицето, околоочен крем, пръскам термална вода и накрая мажа зеления крем на Юриаж.
Вечер:
Махам грима на очите с двуфазния лосион на Микса, после с измиващия гел на Юриаж, пак от зелената серия, минавам с четката на Кларисоник, след това пак серум, околоочен и накрая редувам през вечер акне аут лосиона и на Авен триакнеал емулсията.
Гледам поне 2 пъти седмично да си правя маски, бялата на Глемглоу, кислородната на Сефора, една черна с авокадо от Дебенамс и тн. Също така да ексфолирам поне 2 пъти с измиващ пилинг на Ориджинс или мажа като маска пилинг на Елемис с папая.

# 21
Iseult, Elemis от къде взимаш?

# 22
  • София / Перник
Моят ритуал сутрин е:
-измивам лицето с био африкански черен сапун против акне
-мажа с анти-ейдж крем (в момента крем-гел на Скинкод за перфектна кожа)
-ако излизам някакъв фдт или тониран крем
Вечер:
-изчивам с гел на Ла Рош
-чажа с крем SVR против акне
-слагам околоочен крем на Скинкод
Маски правя 1-2 пъти седмично - почистващи + анти-ейдж една след друга.

# 23
Iseult, Elemis от къде взимаш?
Извинявай, чак сега го виждам. Този пилинг специално беше подарък към някоя друга покупка или от фийлюник, или от лукфантастик. Не мога да се сетя с точност сега Sad

# 24
Не мисля, че е добре да се ексфолира кожата при акне, защото може инфекцията да се разпространи. Според мен е важно да се регулира хормоналния баланс и чак след това да се лекуват външните признаци.
Аз имам проблем с пъпки само преди и по време на цикъл, като в този период става страшно. Напоследък добавям към почистващия гел няколко капки етерично масло от чаено дърво и трябва да споделя, че действа доста добре. Може да се добавя и към лосион за лице, но в никакъв случай в чиста форма.
В момента ползвам маслото на бомб https://bomb.bg , но съм ползвала и на етерика. Качеството на бомб е по-добро според мен.

# 25
Не винаги акнето е резултат от хормонален баланс .Аз съм си правила изследване всички хормони и резултатите са ми по учебник , а тестостерона дори ми е на долна граница , но акне имам от 13 годишна, а вече съм на 37  Confused. Все още не съм открила моята причина, забелязвам ,че и с промяна на хранителния режим няма големи отклонения . Мисля си при мен, че е стрес - твърде емоционална съм и трудно издържам на напрежение  и стрес , а при мен това няма как да се промени предвид спецификата ми на работа. По скоро се примирявам с годините, че кожата ми е лоша  и това е .

# 26
И моят тестостерон е на долната граница. А хормони вече им изгубих броя колко пъти съм правила. И нищо.

# 27
Да, не винаги акнето е от хормонален проблем...  Rolling Eyes

Между другото, освен половите хормони, трябва да се тестват и други, които могат да окажат влияние: кортизол, алдостерон и АСТН.  Peace

За мен умерено ексфолиране и добра хидратация са необходимост.

# 28
  • Карлово
Относно черната маска: По-лесно се маха, когато слоят е по-дебел.

# 29
Ирене, харесва ли ти този крем и от къде си го взела? Прегледах информация за него в нета и доста добре ми звучи като съставки.

Моят режим е следния:
Сутрин
Измивам с Gentle cleansing gel Avene, пръскам с флорална вода от лайка и нанасям понякога серум Перфект + на Филорга или хидратиращия на Авен, после някакъв дневен крем, слънцезащита и отгоре слагам тонирания серум на MAC от серията Lightfull.

Вечер
Измивам с Gentle cleansing gel Avene, пръскам с флорална вода от лайка и през няколко вечери редувам бензоил пероксид 2,5% и Sleep and Peel на Филорга или серум с витамин Ц на Benemedio и Sleep and Peel на Филорга.

Проблем ми е намирането на подходящ дневен крем и често сменям и пробвам различни, но не харесвам никой достатъчно.
На 38г. съм, със смесена кожа в последните месеци склонна към акне, но си трябва вече и грижа за бръчките.

Общи условия

Активация на акаунт