за белега от секцио

  • 2 787
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Към майчетата които са раждали секцио с какво трябва да си мажа операциата за по бързо заздравяване и заличаване на белега.И още един въпрос имаме лампа Бионика на Цeптер мога ли да я ползвам за белега?

# 1
  • Мнения: 5 103
С каквото и да се мажеш няма да се заличи, поне на мен така ми казаха.
Аз след дълги опити се добрах до крем от Пирогов за заличаване на белезите, дано помогне.

# 2
  • Мнения: 9 905
абе пробвай с контрактубекс, поне няма да навреди.

# 3
  • Мнения: 5 790
Първоначално пръсках с Бивацин - спрей, за да не се инфектира. После с Контрактубекс. Резултатът е - белегът в момента си личи около 5-6 см. само в средата.

# 4
  • Мнения: 144
   Контрактубекс или Мадеказол , също така има един крем Витасин ,много рядко се намира обаче.

# 5
Освен изброените дотук препарати ще ти помогне и времето.Белегът ще избледнее, но няма да изчезне.Не е болка за умиране,нали?

# 6
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
С нищо не съм се мазала. Белегът ми е съвсем малък и изобщо не ми пречи. Peace

# 7
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
И аз не съм се мазала с нищо. Почти не се забелязва, а и не ми пречи.

# 8
  • Мнения: X
Не съм се мазала, нямам и намерение. Само 6см. си личат, нито се вижда над бельото, нито е толкова ужасен. Не виждам смисъл в мазането на този белег.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съм се мазала, нямам и намерение. Само 6см. си личат, нито се вижда над бельото, нито е толкова ужасен. Не виждам смисъл в мазането на този белег.

И при мен е така, моите белези са два един над друг. С времето става все по-тъничък, като конец /но аз съм лепена и двата пъти/

# 10
  • Мнения: 2 125
С нищо не съм се мазала. Белегът ми е съвсем малък и изобщо не ми пречи. Peace

И аз.
С времето избледнява Peace и е толкова ниско, че ако някой Mr. Green не знае, няма и да го забележи. Споко!!!

# 11
  • Мнения: 7 186
Аз моя белег вече 6 месеца го мажа с Контрактубекс сутрин и вечер и съм супер доволна. В момента си личи, но съвсем леко, стои като тънка чертичка. Hug Ще избледнее и още с времето, но дори и сега изобщо не ме притеснява вече.

# 12
  • Мнения: 1 895
С нищо не съм го мазала. Прилича на косъм. Само лекари досега са ме питали от какво е операцията, иначе просто не прави впечатление Peace

# 13
С Контрактубекс, но белегът е доста дискретен, нищо, че толкова малко време е минало, може би защото съм лепена .

# 14
  • Мнения: 1 370
С Контрактубекс, но белегът е доста дискретен, нищо, че толкова малко време е минало, може би защото съм лепена .

Аз съм доволна.

# 15
С времето белегът се превръща в тънка бяла линия - дори и ако не сте лепени. При първото ми секцио ме шиха, но и тогава, след определено време, белегът не се забелязваше Peace Сега ме лепиха и забелязах, че белегът намалява по-бързо. Лекарят ми препоръча да се мажа с Контратубекс, но аз не съм го правила.

# 16
  • Мнения: 670
Контрактубекс.

# 17
  • Мнения: 3 216
И на мен ми препорьчаха Контратубекс,но не сьм се мазала и не мисля да го правя.С прибирането на корема белега се посмалява до известна степен,а и избледнява.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Мазах с Контратубекс,но може би трябва да изхабя наколко тубички за ефект.Отказах се и не ме притеснява особено.

# 19
  • Мнения: 666
и аз мазах с контратубекс , но не съм забелязала да е изчезнал , може би заради първия бяха минали 9 години от едното до другото секцио , но стария не беше изчезнал, така че нямам надежда и този да изчезне

# 20
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571

С нищо не съм се мазала. Белегът ми е съвсем малък и изобщо не ми пречи. Peace

И аз.
С времето избледнява Peace и е толкова ниско, че ако някой Mr. Green не знае, няма и да го забележи. Споко!!!
Peace

# 21
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 135
Не съм се мазала, нямам и намерение. Само 6см. си личат, нито се вижда над бельото, нито е толкова ужасен. Не виждам смисъл в мазането на този белег.

И аз така мисля!!! Белега не ми пречи, даже ми е гордо, като го видя!

# 22
  • varna
  • Мнения: 404
Контратубекс-а върши добра работа

# 23
  • Мнения: 992
и аз не съм мазала с нищо но не ми пречи даже напротив като знам какво е излезнало от там и с удоволствие мога да си го гледа а и татито също  Laughing то друг няма кой да наднича там  Wink

# 24
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
И аз не съм го мазала с нищо. От банския не се вижда  Wink

# 25
  • Мнения: 82
  По- добре не го мажи с нищо. До няколко месеца ще се заличи и почти няма да се забелязва.

# 26
  • Мнения: 765
И аз не съм се мазала , забелязвам ,че вече е омекнал и избледнял доста,почти не се забелязва . Времето е най-добрият помощник май...

# 27
  • Мнения: 2 381
Първите 6 седмици със 70%-ов спирт, но после и аз започхах да  ползвам Контрактубекс.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Първоначално пръсках с Бивацин - спрей, за да не се инфектира....
и аз така процедирах.Сега след 2 години и половина белег почти нямам , едва- едва си личи и то само по средата Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 320
Констратубекс. На мен на места вече ми се е скрил и седи белега в момента като няколко по-малки белега, смисъл като разпокъсан е, но определено изчезва! Оффф не съм хич по обясненията  Naughty Но определено както са ти казали и други мами, не се вижда дори и от най-изрязан бански.

# 30
  • Мнения: 1 949
А колко време ще е леко безчувствено мястото около операцията?

# 31
  • София
  • Мнения: 26
При мен Контратубекса подейства доста добре. След първото секцио не съм се мазала с нищо и белега си беше грубичък, сега от десетия ден след секциото мажа с контратубекс и има видима разлика - белега стана тънък и гладък. Обаче с този срок на годност след отварянето /три седмици/ успявам да измажа едва половината тубичка, жалко че няма по-малки разфасовки.

# 32
  • София
  • Мнения: 74
Не съм се мазала, нямам и намерение. Само 6см. си личат, нито се вижда над бельото, нито е толкова ужасен. Не виждам смисъл в мазането на този белег.

И аз така мисля!!! Белега не ми пречи, даже ми е гордо, като го видя!
И аз така ,а след вече 10м той и доста избледня

# 33
  • Мнения: 1 033
Моят също не ми пречи Simple Smile много е симпатичен даже Mr. Green, но да споделя какво каза рехабилитаторката в АГ-то - че може да ти се прави процедура с вкарване на Контратубкес - по-бързо се заличавало. Мисля, че го правят физотерапевтите към АГ-тата. А за цената на процедура - мисля, че каза около 3 лева.

# 34
  • Мнения: 2 674
с нищо не съм се мазала, той постепенно изчезва - като всеки белег

# 35
  • Мнения: 2 381
При мен Контратубекса подейства доста добре. След първото секцио не съм се мазала с нищо и белега си беше грубичък, сега от десетия ден след секциото мажа с контратубекс и има видима разлика - белега стана тънък и гладък. Обаче с този срок на годност след отварянето /три седмици/ успявам да измажа едва половината тубичка, жалко че няма по-малки разфасовки.
Това със срока на годност къде го прочете?Пише, че е 4 години.

# 36
  • Мнения: 7 186
При мен Контратубекса подейства доста добре. След първото секцио не съм се мазала с нищо и белега си беше грубичък, сега от десетия ден след секциото мажа с контратубекс и има видима разлика - белега стана тънък и гладък. Обаче с този срок на годност след отварянето /три седмици/ успявам да измажа едва половината тубичка, жалко че няма по-малки разфасовки.
Това със срока на годност къде го прочете?Пише, че е 4 години.

Да, ако не е отварян флакона може да се съхрани 4 г. Но ако вече е отворен срока му на годност е 3 седмици според листовката.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 926
мазах се с контратубекс, но след като минаха 3 седмици го спрях и не си купих нов Embarassed

# 38
  • Мнения: 2 381
При мен Контратубекса подейства доста добре. След първото секцио не съм се мазала с нищо и белега си беше грубичък, сега от десетия ден след секциото мажа с контратубекс и има видима разлика - белега стана тънък и гладък. Обаче с този срок на годност след отварянето /три седмици/ успявам да измажа едва половината тубичка, жалко че няма по-малки разфасовки.
Това със срока на годност къде го прочете?Пише, че е 4 години.

Да, ако не е отварян флакона може да се съхрани 4 г. Но ако вече е отворен срока му на годност е 3 седмици според листовката.
Пак препрочетох листовката.Вярвайте ми, никъде не пише подобно нещо Rolling EyesСамо и единствено:"Срокът на годност е 4 години.Да не се използва след изтичане срока на годност, отбелязан върху опаковката!
Дата на последна редакция на листовката:Март, 2002"

# 39
  • Мнения: 4 965
Белегът си зависи от лекаря.
Моят е точно в гънката и сега не си личи изобщо.
Ползвах Контрактубекс - маже се обаче поне 20 дни след секциото, защото иначе е силен и може да забави заздравяването. После мажеш всеки ден - по 2-3 пъти.
За нагряването - по-добре недей. Дори избягвай да го излагаш на слънце - все пак е белег и като всеки такъв при потъмняването на кожата (докато е пресен) остава да светлее и после по-трудно изчезва. Аз съм с много бяла кожа и постепенно се сля с цвета на кожата.

# 40
  • Мнения: 2 609
Не съм се мазала, нямам и намерение. Само 6см. си личат, нито се вижда над бельото, нито е толкова ужасен. Не виждам смисъл в мазането на този белег.
Peace

# 41
  • Мнения: 105
Контратубекса е добър препарат, на относително прилична цена.
Dermatix е за предпочитане, но е над 70 лв.

# 42
  • Мнения: 2 471
С нищо не съм се мазала. Белегът ми е съвсем малък и изобщо не ми пречи. Peace
И аз така, но си харесвам белега. Напомня ми за това, какво преживях с бременността си и какво богатство си имам сега

# 43
  • Мнения: 34
използвай медиказол,контратубекс(едно и също е,но медиказола е по мазен крем,а контрат. е гел)помага също и витасин(родопското чудо).тои е изцяло на билкова осно ва и може да се ползва продулгително време.фантастичен е.за по тежки белези се използват силиконови плаки,които се носят 2-3 мес.казват се cica care.струват от 60 до100 лв.изрязват се по белега и се лепят.ежедневно се мият с топла вода и сапун., и пак се слагат. Laughing

# 44
  • Мнения: 623
След година и 4 месеца е доста блед, без да съм го мазала с нищо, но моят проблем е обратен - не искам да изчезва никога - много си го обичам  Embarassed

# 45
  • Мнения: 10 758
С нищо не съм се мазала. Белегът ми е съвсем малък и изобщо не ми пречи. Peace
и аз не съм мазала с нищо.От първото секцио белега почти е изчезнал.

# 46
  • Мнения: 44
и аз се мажа с контратубекс вече има резолтат .като минаха 3 седмици от отварянето му пак се мажех и наистина тогава нямаше ефект. сега си купих нов ама още ми е пресен белега.










------------------------
Пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 09:49 от Аурелия

# 47
  • София
  • Мнения: 6 261
daisy_st, относно Контратубекса Lady Marmalade е права за около 3-те седмици срок на годност след отваряне. Аз също съм го чела, мисля, че го пишеше на тубичката.

Относно силиконовите лепенки CICA CARE - рових из нета; мисля, че четох внимателно и из форума, както и питах в една пдобна темичка, но засега май нямам отговор. Та някой да е ползвал тези лепенки? Ако да, откъде си ги купи? Мерси предварително за отговорите!

# 48
  • Мнения: 7 186
Относно силиконовите лепенки CICA CARE - рових из нета; мисля, че четох внимателно и из форума, както и питах в една пдобна темичка, но засега май нямам отговор. Та някой да е ползвал тези лепенки? Ако да, откъде си ги купи? Мерси предварително за отговорите!

Ето това е фирмата вносител на CICA CARE- ECOSMEDICA. Може да звъннеш да питаш кои аптеки зареждат, ето координатите:

Пощенски адрес

София
ул. "Ами Буе" 52

Телефони

951 6866
951 6769
951 6832

Телефон/факс

951 6866

# 49
  • София
  • Мнения: 6 261
Lady Marmalade, мерси за инфоро, но по- ми е интересно дали някой вече е ползвал CICA CARE лепенките и какъв е бил резултатът, също така дали зависи от преди колко време е бил белегът. По списанията има много реклаи, но аз май се сещам само за една позната, която ползва подобна лепенка за белег на брадичката след катастрофа. Не мога да преценя обаче дали наистина имаше ефект, защото така и не видях какъв точно е белегът, пък и ползва лепенката веднага след като я лепиха. Да не говорим, че беше преди няколко години, когато бях доста далеч от белезите след секцио и начините за тяхното заличване.

# 50
  • Мнения: 5 103
Махнаха ми конците, може ли да почвам да се мажа? доктора ми каза контратубекс.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 261
След като ме изписаха (аз нямах конци за махане), 1 седмица трябваше да се пръскам с Бивацин, после 6 месеца се мазах с Контратубекс. Прекъснах само за около две седмици около 2-3 седмици след операцията, защото "изплюх" 1 малко парченце неразграден конец. Така че, мимка, зависи какво точно ти е казал лекарят.

# 52
  • Мнения: 229
Не съм се мазала с нищо. Белега ми е много ниско, а и чесно казано, вече даже го бях забравила.

# 53
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Със смрадлика

# 54
  • Мнения: 36 034
няма да изчезне белега с каквото и да го мажеш, само ще избледнее по-бързо

# 55
  • Мнения: 5 103
а знам че няма да изчезне , ама от кога да го мажа newsm78

# 56
  • Мнения: 5 790
а знам че няма да изчезне , ама от кога да го мажа newsm78

Поизчакай още малко, засега се прискай с Бивацин. А за Контрактубекса - по-добре питай лекаря, при който си раждала от кога можеш да го ползваш.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 478
Моят лекар който ми прави секциото каза че и с каквото да се мажа нищо няма да има по добър ефект от времето.Доверих му се и така стана-след 2 год. белега почти не се забелязва а само стои като тънка бяла чертичка.

Общи условия

Активация на акаунт