помпа за кърма

  • 1 883
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
На мен ми донесоха в болницата една помпа тип "звънче". Аз дори и не бях помислила, че ще ми трябва Sad Добре, че беше тя, имах много кърма, гърдите ме боляха, а бебчо не можеше да изсуче всичко защото зърната ми са по-месести и трудно захапва. Опитвах да цедя на ръка, но едно че нямах опит, друго че бебето плачеше, а и условията в МД не са най-подходящата атмосфера Sad Но ако не беше помпичката ме плашеха, че ще развия мастит Sad((
След 2-3 седмици вече се орегулирахме и нямах нужда да цедя, много рядко се налагаше. Но си купих помпа на Avent преди около месец, защото се наложи да изцеждам и да и давам, което с малката помпичка не става Sad Много съм доволна от новата помпа, лесно се почиства и сглабя и макар да е скъпичка върши чудесна работа! Сега я ползвам да консервирам кърма във фризера...
Моят съвет е за болницата да вземеш дори ако трябва на заем някоя помпичка, колкото да те облекчава и вече по-късно да прецениш и евентуално купиш друга ако имаш нужда.

# 16
  • Мнения: 6 243
Ползвала съм почти всички помпи на пазара. Най-доволна съм от тази на Авент. В началото я употребявах много интензивно, докато се регулира кърмата. После имах няколко случая на запушване на канали - айде пак. (това при мен си е някаква физиологична даденост за съжаление, вече второ дете кърмя, ама се запушват от време на време).

В момента започнах работа и помпата е с мен, за да изцеждам, сокато не съм с бебата.

Прецени си сама дали ще си в къщи, дали ще работиш, ако е второто - ще можеш ли да кърмиш често. Това са нещата, които определят избора ти. Остава и възможността да я продадеш, ако все пак не ти е нужна. Аз моята ще я пазя за третото. Grinning  Grinning  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 15 221
Аз влязох в болницата без помпа. Слава богу, имах много кърма, но започнах да я задържам и да вдигам температура, гърдите ме боляха, кърмата мокреше дрехите ми..... Ужас! Купих си една най-обикновена помпа, тип "спринцовка" за около 4лв. от аптеката на Шейново. Като за спасяване на положението беше напълно достатъчна, но аз се справях добре с нея и не ми се наложи да я сменя.
На едно от момичетата в стаята ми не й дойде ни кърма, ни коластра, така че в нейния случай помпата би била напълно излишна. Другото момиче пък имаше съвсем малко кърма и изобщо не цедеше. Така че, ако питаш мен-не бързай да купуваш-особено пък ако смяташ да купиш качествена и скъпа помпа (като тази на Авент, например). Кажи на таткото или на роднините каква помпа си избрала, къде я има и при нужда могат да ти я купят, стерилизират и да ти я донесат в болницата.

# 18
  • Мнения: 934
В болницата си купих помпа тип "спринцовка"...Е, не стана работата снея...измъчих се....Като се прибрахме си взех тази на Авент за 62лв. РОДИХ се! И досега я ползвам. Първият месец се изцеждах след всяко кърмене, след това спрях.
Ако не беше помпата нямаше да мога да ходя на симпозиуми, да оставим малката за 3 дни на майка ми и да отидем на сватба в Русе, да изляза за няколко часа някъде, като предварително съм оставила кърма....и все такива неща...Не съжалявам за дадените пари! Инвестициата си струваше! Надявам се да имам щастието да я ползвам още веднъж по-нататък! Laughing

# 19
  • Мнения: 2 807
И аз да дам глас  Wink за помпата на Avent...

Цитат на: sunshine3
....Като се прибрахме си взех тази на Авент за 62лв. РОДИХ се!


А досега не знаех, че може да се намери за по-малко от 80 лева...

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Помпата на Авент върши вълшебна работа. Ползвах я 6,5 месеца. Понеже моят бебчо още след първия месец отказа нощното хранене, ставах към 3-4 часа през нощта да се изцеждам (тогава имах най-много). Кърмата я слагах в стерилизирано бурканче във фризера (в по-късните месеци я размразявах и правех с нея кисели).
С баткото си бях купила "спринцовка", но ръцете ми измаляваха ужасно и се изцеждах на ръка, което също е изморително и отнема много време.
Помпата на Авент си я купих на 5-я ден след като се роди бебчо. Понеже съм секцио кърмата ми дойде малко по-късно и след като се уверих, че ще имам пратих таткото да я купи. Така че няма защо да бързаш, но ако видиш,че имаш кърма, не се чуди.
След като спрях да кърмя и се уверих, че няма да имам проблеми я продадох.

# 21
  • Мнения: 5 255
Помпата, която ползвам е на "Avent". Купих я предварително.
След като родих таткото ми я донесе, защото бях напръщяла и не се търпеше. Добре че беше тя - на ръка е мъка да се изцеждаш, а с други не съм опитвала.
Продължавам да я ползвам (само на кърма сме).
Инвестицията си струва  Peace .

# 22
  • Мнения: 5 250
Аз си купих помпата на Авент още преди да родя.Добре че я взех в болницата,иначе незнам какво щях да правя,в началото имах кърма да нахраня всички бебета в отделението  Wink
 Sign Exclamation Пампата на Авент е невероятна  Sign Exclamation

# 23
  • Мнения: 934
Цитат на: Maminka
И аз да дам глас  Wink за помпата на Avent...

Цитат на: sunshine3
....Като се прибрахме си взех тази на Авент за 62лв. РОДИХ се!


А досега не знаех, че може да се намери за по-малко от 80 лева...


Да, за толкова я взех! От една борса на бул."Европа" преди 8 месеца:))

# 24
  • Мнения: 390
някой ползвал ли е една такава като "тромба" (една приятелка ми каза, че са по-добри от спринцовките)? Страшно елементарна е но избрах такава - на "Чико" защото не знам дали въобще ще имам кърма, и дали ще се налага да се цедя не е сигурно .............

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не съм, но това е същото, което пишат момичетата - 'камбанка'. Много лоши отзиви имам за този вид помпички.

# 26
  • Мнения: 96
Bez pompata na Avent stiah da umra,zastoto gardite mi se vkameniavaha na vseki 2 chasa.Izpolzvah ia neprestanno 7 meseca.Skasah 2uplatnitelia tip zvezdi4ka,koito mi smeniha poneje beche v garancia i sega e kato nova.Iskam da kaja 4e si zaslujava vseki lev(82lv)

# 27
  • Мнения: 1 734
Ако ще си купуваш помпа, вземи си Авент. Съгласна съм с другите мами, че си заслужава парите

# 28
  • Мнения: 2 655
Аз мисля, че ако добре си си подготвила гърдите за кърмене и си мотиворана и подкрепяна от съпруг и близки ПОМПА няма да ти е необходима. Wink
Аз не съм ползвала ПОМПА нито един път, а имам страхотна. Embarassed От начало ще имаш коластра, когато гърдите ти почнат да тежат просто слагай бебето по често да суче на тях. Не ги слушай да го храниш на 3 часа и разни подобни. Сестрите в болницата ми казаха така: плаче, мрънка, опитва да си налапа ръцете и т. н. слагаш го на гърдата. Така по бързо ще се научи да суче, а и ти няма да имаш проблеми с гърдите.
 Confused:  Confused:  Confused: БАБИТЕ ни да не би да са имали ПОМПА на Авент?
А и финансовата страна не е за пренебрегване. Спести паричките, защото ще ти трябват бебто като се роди и почне да ръсте за дрешки и памперси.
КЪСМЕТ и леко раждане.

# 29
  • Мнения: 951
За родилния дом мисля да си купя най-обикновена помпа тип спринцовка,евентуално ако се появи някакъв проблем да мога да го реша на място .Ако не ми потрябва,здраве да е,все пак 10 лева не са 80,а ако се наложи-ше си купя тази на АВЕНТ,защото за нея лоши отзиви не съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт