Проблем със заспиването

  • 3 677
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте! Синът ми е почти на 2 години и от година и половина заспива само на количка. Вечер заспива сам само, ако не е спал цял ден , а когато не е спал цял ден през нощта се буди и е неспокоен. Проблемът е , че количката ни става малка , неудобно е и се изпотява , и изкривява. След като заспи в количката го местим в кошарата и спи там. На ръце не е възможно, защото не му допада(и слава Богу). Ако някои е имал същата ситуация, нека разкаже как се е отървал от количката и как преспива детето си. Благодаря ви!

Последна редакция: нд, 05 юни 2016, 09:21 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз като майка на трудно заспиващо дете ще се включа макар че не съм убедена,че ще ти помогна.
Начинът при мен бееш търпение и периодът отминава,в повечето случаи е заменен с друг период,но хубавата новина е,че в един момент тези кофти периоди свършват и започва да спи като голям човек.
Синът ми от бебе заспиваше трудно,спеше на сешоар,буквално,спеше само ако до главата му бучи сешоар,за през деня говоря,нощем се будеше да цока,но пак си заспиваше.
След сешоара дойде ерата на спането върху мен,пак за денем говоря,спеше само ако съм матрак под него,ако го преместя като заспи веднага се будеше и аз лежах под него и не мърдх само и само да се наспи.После дойде периодът на спането в количка,кофтито беше,че съвпадна с летните жеги и това,че не просто трябваше да то бутам напред назад под някое дърво или да го повозя докато заспи,ами за да спи аз трябваше да трамбовам улиците иначе се будеше,километри навъртах под палещото слънце на 36 градуса навън  ooooh! Това беше в периода година и три месеца до година и седем месеца,когато тръгна на ясла и там о чудо спеше като къпан всеки следобед с другите деца и то без да е мрънкал и ден на учителките  Shocked
Вкъщи обаче отказваше категорично да ляга да спи следобяд и в резултат имаме множество снимки на него на две години заспал в безумни пози от преумора,пред телевизора,слизайки от стол с дупето нагоре и подобни.На три го спряхме от градина,аз излязох в болничен бременна със сестра му и той започна да спи следобяд само в дните,в които съм го водела на дълга разходка и е мнооого уморен,иначе от три годишен не спи на обяд.
Малката също е на три и събота и неделя рядко спи на обяд,в градината спи,но после вечер няма заспиване до 12ч.

С целият този роман искам да ти кажа,че това е моментно,ще мине и ще започне да заспива по друг начин,дано е по-приятен и лек от бутането в количката.
За момента щом не се буди като го пренасяте го приспивайте в количката и после си го слагайте в леглото.Лятото повече игри предиобед навън,за да се уморява качествено и ще заспива по-лесно.Късмет!

# 2
  • Мнения: 80
Аз като майка на трудно заспиващо дете ще се включа макар че не съм убедена,че ще ти помогна.
Начинът при мен бееш търпение и периодът отминава,в повечето случаи е заменен с друг период,но хубавата новина е,че в един момент тези кофти периоди свършват и започва да спи като голям човек.
Синът ми от бебе заспиваше трудно,спеше на сешоар,буквално,спеше само ако до главата му бучи сешоар,за през деня говоря,нощем се будеше да цока,но пак си заспиваше.
След сешоара дойде ерата на спането върху мен,пак за денем говоря,спеше само ако съм матрак под него,ако го преместя като заспи веднага се будеше и аз лежах под него и не мърдх само и само да се наспи.После дойде периодът на спането в количка,кофтито беше,че съвпадна с летните жеги и това,че не просто трябваше да то бутам напред назад под някое дърво или да го повозя докато заспи,ами за да спи аз трябваше да трамбовам улиците иначе се будеше,километри навъртах под палещото слънце на 36 градуса навън  ooooh! Това беше в периода година и три месеца до година и седем месеца,когато тръгна на ясла и там о чудо спеше като къпан всеки следобед с другите деца и то без да е мрънкал и ден на учителките  Shocked
Вкъщи обаче отказваше категорично да ляга да спи следобяд и в резултат имаме множество снимки на него на две години заспал в безумни пози от преумора,пред телевизора,слизайки от стол с дупето нагоре и подобни.На три го спряхме от градина,аз излязох в болничен бременна със сестра му и той започна да спи следобяд само в дните,в които съм го водела на дълга разходка и е мнооого уморен,иначе от три годишен не спи на обяд.
Малката също е на три и събота и неделя рядко спи на обяд,в градината спи,но после вечер няма заспиване до 12ч.

С целият този роман искам да ти кажа,че това е моментно,ще мине и ще започне да заспива по друг начин,дано е по-приятен и лек от бутането в количката.
За момента щом не се буди като го пренасяте го приспивайте в количката и после си го слагайте в леглото.Лятото повече игри предиобед навън,за да се уморява качествено и ще заспива по-лесно.Късмет!
Благодаря за вниманеето! Имаме две количи едната е вътре , а другата е за вън(но от месеци не я ползваме). А той също беше така от малък.. спеше цяла нощ на аспиратор (побркващо за нас... а през деня на народна музикка (гайди) ... та слелдоения и нощнияя сън идват с бутане в количка , като качването е трудно , наистина трябва да е ужааааасно изморен , за да легне без да се бории с нас. Имаме познати, чиито деца заспиват лежейки до родителите си , които им пеят , разказват приказки и чак съм се чудилааааа ние ли сме единствените , при които това не се получава, но явно не сме!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Детенцето си знае да заспива в количка и всякакъв друг начин е стрес за него. Трябва постепенно да го научиш да заспива в леглото си, но затова се иска много търпение. Това, което ми хрумва, е в леглото му да сложиш любима играчка и да му обясняваш как Мечо примерно го чака да спинкат заедно. Със сигурност трябва да прекарва известно време в леглото си, за да свикне с него. Може да го оставяш по малко в часовете, които не са за сън. Детето трябва да заобича мястото, на което спи. Децата не са като нас - каталясват през деня и през нощта спят непробудно. През деня те се превъзбуждат и затова имат неспокоен сън.

Аз също имах и още имам проблем с приспиването. Първите шест месеца го приспивах на ръце и бях пред разпадане. Четох какво ли не, но книгата, която ми помогна, бе: 'Ръководство за недоспали родители". Методите, които съм прилагала за отучване, едва ли ще ти свършат работа, защото детенцето ти е по-голямо. Но може да й хвърлиш едно око. Не знам дали я има обаче онлайн. Там има и други теми за емоционалната стабилност на детето, за приучване на гърне. За деца до 3 г. е.

В момента го приспивам на леглото до мен, но през какви ли не етапи минахме. Не е най-разумното решение, но пък на мен ми е по-лесно и определено съм по-починала.

# 4
  • Мнения: 53
И аз имам проблеми със заспиването. То всъщност коя ли майка не се е сблъсквала с този проблем. Аз не мога да го приспя, ако не съм легнала до него на леглото и от време на време малкия ме ползва и мен за матрак Grinning. С времето видях, че това са периоди просто. Започнах малко по малко да не му давам за заспива върху мен. Той тръгва да ляга и аз се обръщам на страни. Не става бързо на сега почти не заспива така. Остана проблема със споделянето на едно легло. Вече е на 2г и 3м и ми се ще да го науча да си заспива сам. Знам, че и това ще се реши с малко повече търпение.
Та периода с количката ще отмине. В началото може да поплаче малко повече, но ако имате търпение да го изтраете известно време ще привикне детето. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 543
Дъщеря ми заспиваше в люлка, в един момент просто не я слагахме там и за наше учудване много бързо свикна. Също така и нощем спеше по-спокойно, ако беше заспала в кревата. Опитайте с някаква награда, обяснете, че вече е голям.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Ние като че ли от бебе сме объркали режима ден-нощ. Като новородено спеше повече през деня, на пресекулки, плътно до мен, а през деня баща му го разнасяше из стаята, а той зяпаше тавана. Месеци наред.  ooooh! Това да ми заспи в ръцете, или до мен и да го преместя в неговото легло и да не се събуди - никога не се е случвало.
Сега през деня може да откара 3 часа сън, след като съм го приспала, лежейки до него. Но вечер - няма заспиване, вече е голям за разнасяне насам-натам, просто лягам, пея, гушкам и... нищо. Ето сега е 23:00 и баща му още се мъчи да го приспи, защото се изкуших и го оставих следобед да си доспи до 17:00. През нощта ще се събуди и ще дойде в моето легло, ще се върти 1 час и ще ми пречи да спя, накрая ще заспи, след като го сгълча и ще се ококорчи в 6:30-7:00, но следобед преди 14:00 няма да мигне. Аз ще съм изморена и изнервена цял ден и пак ще съм в дилема - да го събудя към 16:00, за да ми се качи на главата и да е кисел, че съм го събудила, или да го оставя да спи поне още час и вечерта историята да се повтори.  ooooh! А е почти на 3. Не знам къде бъркам.
Симонита, според мен трябва да измислите нов ритуал с приспиването, ако с количката вече е наистина невъзможно. Или да търпите до последно, докато той сам не усети, че така му е неудобно и не предпочете нещо друго.

# 7
  • Мнения: 1 308
Моята дъщеря е на 6 месеца и половина, и от около месец заспива към 22-23часа и то само сгушена в мен, докато й пея. Преди това си заспиваше към 20 и се радвахме, че има режим Crazy А сега се оплакваме, че я приспиваме на спалнята до нас и после я местим в креватчето й. Мисля си, че някъде грешим, че нещо не правим както трябва, даже бях решила да й приготвя едно шише с АМ, че се съмнявах, че не й стига кърмата.
Въпреки, че още е малка, ще следя темата с интерес.

# 8
  • Мнения: 51
Здравейте имам нужда от съвет.Детето ми е на 1година и 3 месеца,но заспива само в количка,опитвала съм да му пея ,да му говоря,да го оставам сам в креватчето,но ефект няма.В момента в който се опитам да го сложа да легне,дори и за смяна на памперс или нещо подобно почва един рев и едно изправяне,само в количката лежи мирно.В креватчето само като го сложа дори и с играчка не спира да плаче докато не го взема от там.Само сутрин докато му правя закуската стои там и си играе.Това някакъв период ли е и ще се отучи ли сам,или трябва аз да предприема нещо?

# 9
  • Мнения: X
И двете ми деца не са искали да спят в кошарите си (че и да си играят) и са спели при мен (бебето все още). При голямото след годинката махнах решетките и долепих легълцето до моето, за да ми е по-лесно кърменето нощем. Малкото ми дете пък от ден първи спи при мен на спалнята. В кошарата седи по 5-10 минути на ден, за да ида до тоалетната или да се приготвя за излизане.
Не виждам драма, детето беше на година и 6-7 месеца, когато се научи да заспива в леглото си (с махната решетка), преди това и аз го приспивах в количката (за обедния сън).
Опитвала ли си да го приспиваш гушнато в теб, на спалнята?

Последна редакция: пт, 14 апр 2017, 23:52 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 1 565
И моите деца са заспивали слетобед в количка и не виждам проблем после да си го сложиш да си спи в леглото .Като не му се спи да не спи аз не виждам проблем дори и да не спи през деня .Пробвай да му четеш да се гушате заедно в леглото .Пусни му детски филм и го остави само на диван примерно тука виж поняе време да заспи .Ние вечер например заспиваме всички по леглата  .Нашето детско легло е залепено за спалнята .Като не иска да заспи го оставям да си се върти в леглото все понякое време ще заспи .Пускам приказка от телефона ,понякога аз чета .Често вечер заспиват на дивана пред телевизора.Любима играчка ,малки възглавница ,ново одеалце нещо което да си гуша .Друго не се сещам какво да ти кажа

Общи условия

Активация на акаунт