пак за коликите,вярно ли е че?

  • 1 250
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Извинявам се,че се намесвам в чуждата тема,но може ли опитните мами да ми кажат Саб симплекса колко време преди ядене го давахте?
Педиатърката ми каза половин час преди хранене  Peace

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Помня аз, помня- от първото още помня, че и схема имах.
Не давах по 15,  защото успиват и за да мога да ги увеличавам при по- силни колики. На опаковката пише 15, но това е дозировка и за възрастни. newsm78 Ето ми схемата:
Два- три дни, когато видех, че са силни коликите давах преди ядене или по време на ядене- така пише и на листовката, по 10-12 капки- това го правех на всяко ядене, но детето ядеше на режим от три часа.  Embarassed после давах в същото количество, но три поредни хранения на ден, когато са силни коликите- при някои бебета това са сутрешните, при други следобедните и вечерните хранения. Ако през това време бебето не се чувства добре увеличавах с по една две капки дозата. После в рамките до 7-8 дни от първото даване на капки ги намалявах до 8 капки на прием и до един път на ден и спирах постепенно. После почивка няколко дни- те обикновено са на пикове и спадове, така че добре се получаваше. И започвах наново, когато се появят признаци на колики отново. Правех така, защото запичат гадовете и се притеснявах да ги давам постоянно. Освен това детето свиква с даваното количество и започва да ги пие само за успокоение на майката без никакво действие. Така имаха ефект и то много добър при нас. Не знам до колко има резон в разсъжденията ми, но лекар ми беше дал някаква подобна схема, аз просто я нагодих по децата и се получи. Не казвам, че са спрели- това е естествен процес от узряването на организма на бебето и не съм и мислела, че ще изчезнат с магическа пръчка, но поне дните ни бяха по поносими - и на бебетата и моите Grinning

# 17
  • Мнения: 545
Извинявам се,че се намесвам в чуждата тема,но може ли опитните мами да ми кажат Саб симплекса колко време преди ядене го давахте?
Педиатърката ми каза половин час преди хранене  Peace

А това бебе през този половин час няма ли да прегладнее и да се скъса от рев???  newsm78 Аз като се събудеше гладен му давах капките и почвах да го кърмя.

# 18
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Понеже кърмя и дохранвам с АМ слагам капките в мл;якото и за сега на нас ни действат добре.Пие и по малко чайче на Хип и на Блевит.

# 19
  • Мнения: 532
yosarian за кои капки става дума
защото аз вчера си купих еспумизан и на листовката пишеше 25 капки преди или след всяко хранене
и на мен ми се стори ужасно много

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За Саб- симплекс става въпрос.
Може да пробаш да си направиш схема в рамките на тези 25 капки. Пробвай с по - малко и виж какво количество му действа на детето. Не съм ги ползвала и не мога да ти кажа за тях.

# 21
  • Мнения: 135
Искам да ти кажа само,че едно бебе или има колики ,или няма!Не зависи от интервалите на хранене,нито от специалните шишета,за жалост!Просто ще трябва да минат и това е!Стискам палци да е по-бързо при вас!  bouquetМоже да му слагаш топли кърпи на коремчето за успокоение и да го гушкаш,другото не помага като започнат...мъка,ама ще мине  bouquet!

# 22
  • Мнения: 3 161
Аз пиех чай за кърмачки - и български, и на Хип - колчиеството на българския е малко, така че не мисля че излиза много по-евтино, на Хип ми беше по-сладък и лесен за приготвяне - и мисля, че това до голяма степен облекчи колоките, почти не сме имали. Чай против колики и капки изобщо не съм давала.

# 23
  • Мнения: 532
а за този чай за кърмачки исках да питам
този на Хип на гранулите ли имате предвид или гледах един друг на пакетчета??
а българския е бебезан или?
аз в момента пия на бебо чайчето на Хип против колики и в съчетание с капките атакуваме гадовете
пак не спахме цяла нощ,но поне не плака така сърцераздерателно а само пъшкаше и се мръщеше...
тенк ю Wink

# 24
  • Мнения: 3 161
Българският се нарича Лактогонен чай ( в аптеките), на Хип е на гранули - може и на торбички да има де.

# 25
И аз да попитам нещо : Вазможно ли е бебе на 10 месеца да страда от колики през вечрните часове  и нощта?Моята малка дъщеря е на 10 месеца,кармя я и не давам никакво допалнително мляко,даже кашите и пюретата ги приготвям с кърма.Детето е с лека
непоносимост на лактозата,така беше и първата ми дъщеря,но с нея не съм имала такъв проблем.Сара е бебето и се буди  през нощта,не спи спокойно,единственото нещо за което си мисля сега е,че има колики и затова не спи и плаче през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт