СЕДМИ клас - 7 - Успех!/30.05. - 5.06.2016 г./

  • 210 706
  • 1 482
  •   1
Отговори
# 1 410
  • София
  • Мнения: 3 328
Имам един въпрос - теоретично, ако бележката от втория модул не е тази, която е в писмената работа, какво следва? Представете си, че служител който вкарва числото, обърне цифрите.

За съжаление резултатите са окончателни и не подлежат на промяна под никаква форма.
Ако се касае за техническа грешка,  би трябвало,  след като това се установи, грешката да бъде поправена.

# 1 411
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Иринка, и аз съм изумена - и от твоя начин на разсъждение, и от този на дъщеря ти. Досега трябваше да сте наясно с потенциала ѝ, както и с нагласата ѝ. Натискаш за немската, защото е модерна, натискаш за английската, защото държиш на езика, нея я мързи да учи и иска във френската. От всичко, което си написала досега, оставам с впечатление, че нямаш понятие какво е в една езикова гимназия. Няма как да усвои езика с нежелание да ходи на училище и нагласа, че ученето ще ѝ отнеме от времето за обикаляне. Без значение в коя от гимназиите ще попадне, първата година ще се изисква отдаденост и целеустременост. Вече, ако изберете френската или руската, от втората година нататък ще е по-лесно в сравнение с другите две.

# 1 412
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Здравейте на всички,
следя темата от самото начало и сега се регистрирам, за да ви питам /тъй като виждам, че тук пишат доста опитни и запознати хора/ следното - синът ми е с бал 34, 250. Според вас какви са шансовете му за 91 НЕГ за първо класиране?
Днес си поиграх да сравнявам статистиките на Варна, Бургас и Пловдив. Ситуацията във Варна - диапазонът който ни интересува : над 11,125 - е същата като миналата година, в Бургас и Пловдив, в сравнение с 2015г е доста по-зле.
Благодаря ви предварително за отговорите.

Според мен реални са шансовете за прием на първо класиране по първо желание. Peace Успех!

Възможно е на първо класиране да бъде приет, но пък почти сигурно е, че на второ ще е! Ако сега не се случи, изчакайте е моят съвет!

# 1 413
  • Мнения: 125
Здравейте, каква е логиката да не може да се коригира грешка при оценяването или въвеждането на матурите?
Знам, че има такава наредба, но дори ако си осъден на смърт имаш право на обжалване ( прераглеждане ) ... Simple Smile ?

# 1 414
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
Frederika, грешка при пренасяне на оценката може да бъде коригирана, както и ако има размяна на работи т.е. в плика на твоето дете да е работата на друго.
За обжалването ... не знам доколко е абсолютно невъзможно. Може и да се бъркам, но ми с струва, че една майка от Варна се беше преборила за коригиране на оценката. Но не си спомням точно какъв беше проблемът.

# 1 415
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ами то не е автоматично, подава се заявление за 2-ро класиране в училището, в което детето е прието на първо класиране.
Не си ме прочела внимателно. Коментирала съм, както подаването на заявлението за участие във второ класиране, така и участието по служебен ред.
Учениците, които не са приети на първи етап, НЕ подават заявление за участие във втори етап и участват в класирането по служебен ред.




Всъщност прочетох те много внимателно и няма такова нещо като служебен ред. Ако не си приет на първо класиране, не участваш във второ, а чакаш 3-то. Във всички области каналния ред един и същ. Моля те да не схващаш тази информация като заяждане, а като разяснение, защото може би има и други, които си го мислят така.

Ако е прието на първо класиране да речем по 3-то желание, то отиваш да подадеш заявление за участие във второ класиране в училището, където е прието детето.
Минах по този път миналата година  Laughing

Иринка, най-най-най-важното е къде иска да учи дъщеря ти, а не ти! Иначе години наред ще ти го натяква....нека сама избере, после или ще е доволна, или сама ще си е виновна.  Wink

# 1 416
  • Мнения: X
Ако е прието на първо класиране да речем по 3-то желание, то отиваш да подадеш заявление за участие във второ класиране в училището, където е прието детето.
Минах по този път миналата година  Laughing
А искаха ли ви някакви други документи при подаването на заявление за второ класиране? Аз това се опитвам да си изясня.

# 1 417
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ако е прието на първо класиране да речем по 3-то желание, то отиваш да подадеш заявление за участие във второ класиране в училището, където е прието детето.
Минах по този път миналата година  Laughing
А искаха ли ви някакви други документи при подаването на заявление за второ класиране? Аз това се опитвам да си изясня.

Опитвам се да си спомня...
Аз какво носех, но не ми взеха всичко: бележката с оценките, удостоверението за завършен 7-ми клас+копие, акт за раждане+копие, медицинско+копие, попълнено заявление.

Помня, че ме накараха на място да попълвам ново заявление, а медицинското ми взеха чак при окончателното записване.

Все пак да спомена, че дъщеря ми беше приета специалност по трето желание, но първите шест желания бяха все в същото училище. За общ късмет я приеха по първо желание на второ класиране. Адски доволна е до ден-днешен!

# 1 418
  • Мнения: 16
Чл. 19. Класирането за:
1. профили "Хуманитарен", "Природоматематически", "Чуждоезиков",
"Технологичен" и "Изкуства", както и за специалностите от професии, е
централно за училищата на територията на областта и се извършва от РИО;
2. профил "Спорт" се извършва от училището.
Чл. 20. (1) Първи етап на класиране приключва със записване на приетите
ученици или подаване на заявление за участие във втори етап на класиране.
(2) В заявлението по ал. 1 учениците не може да променят и пренареждат
желанията си.
(3) При първи етап на класирането по чл. 19, т. 1 държавен прием не се
извършва за паралелка, за която приетите са под норматива за минимален брой
ученици.
(4) За паралелките по ал. 3 държавен прием може да се извършва по
решение на началника на РИО след анализ на резултатите от приемните
изпити, желанията на учениците и спецификата на населеното място.
Чл. 21. (1) Във втори етап на класиране участват учениците, които:
1. не са приети;
2. са приети по второ или следващо желание, но не са се записали и са
подали заявление по чл. 20, ал. 1 .
(2) Във втори етап на класиране учениците по ал. 1, т. 2 се класират на
мястото си от първи етап или на по-предно свое желание.
Чл. 22. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 58 от 2011 г., в сила от 29.07.2011 г.; доп.,
бр. 70 от 2015 г., в сила от 11.09.2015 г.) (1) За участие в трети етап на
класиране учениците подават заявление до началника на РИО, в което може да
променят и пренаредят желанията си, но не запазват мястото си от по-преден
етап на класиране.
(2) (Нова - ДВ, бр. 58 от 2011 г., в сила от 29.07.2011 г.) В трети етап на
класирането може да участва и ученик, който не е участвал в първия и във
втория етап на класирането.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 58 от 2011 г., в сила от 29.07.2011 г.; доп., бр.
70 от 2015 г., в сила от 11.09.2015 г.) Когато след трети етап на класиране
записаните са под норматива за минимален брой ученици, началникът на РИО
ги насочва по реда на следващите желания към друга паралелка, в която има
незаети места или ако няма следващи желания - към паралелка, в която има
незаети места.
(4) (Нова - ДВ, бр. 70 от 2015 г., в сила от 11.09.2015 г.) По решение на
началника на РИО след анализ на резултатите от приемните изпити, желанията
на учениците, спецификата на населеното място, когато след трети етап на
класиране записаните в някоя паралелка са под норматива за минимален брой
ученици, по изключение държавният прием може да се извършва до 5
септември.
(5) (Нова - ДВ, бр. 70 от 2015 г., в сила от 11.09.2015 г.) Ако и след 5
септември записаните са под норматива за минимален брой ученици, учениците
се насочват към друга паралелка при условията и по реда на ал. 3.
Чл. 23. Втори и трети етап на класиране приключват със записване на
приетите ученици и обявяване на незаетите места в училището и в РИО.

# 1 419
  • Мнения: 125
Frederika, грешка при пренасяне на оценката може да бъде коригирана, както и ако има размяна на работи т.е. в плика на твоето дете да е работата на друго.
За обжалването ... не знам доколко е абсолютно невъзможно. Може и да се бъркам, но ми с струва, че една майка от Варна се беше преборила за коригиране на оценката. Но не си спомням точно какъв беше проблемът.

Благодаря! Дадохте ми надежда! Синът ми не може да повярва, че има по БЕЛ около 50 стотни по-малко, отколкото очакваше!
Утре ще отидем да видим къде е проблема.
Иначе по мат има 5.88

# 1 420
  • Мнения: 16
Не разбрах защо смяташ, че има грешка....разлика каква ,първо са публикувани едни оценки, а после -други ли? Защото при оценяването по бел, разликата в очакванията идва от преразказа, тезата и фактите, които децата трябва да посочат. Синът ти може да очаква едно, но де не успял по някой критерий, по който той си мисли, че е успял. Жалба можеш да подадеш без проблем, но ще е безрезултатна. Имаш право да се запознаеш с работата и да видиш, но 50 ст. не са кой знае каква разлика- някъде около 2 точки,които отвсякъде може да е изтървал.

# 1 421
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
Не разбрах защо смяташ, че има грешка....разлика каква ,първо са публикувани едни оценки, а после -други ли? Защото при оценяването по бел, разликата в очакванията идва от преразказа, тезата и фактите, които децата трябва да посочат. Синът ти може да очаква едно, но де не успял по някой критерий, по който той си мисли, че е успял. Жалба можеш да подадеш без проблем, но ще е безрезултатна. Имаш право да се запознаеш с работата и да видиш, но 50 ст. не са кой знае каква разлика- някъде около 2 точки,които отвсякъде може да е изтървал.

Имат право да отидат да видят работата. По-добре да го направят, отколкото да се терзаят с въпроси.  Peace

# 1 422
  • София
  • Мнения: 18 199
Че няма да променят оценката - няма... Ама 50 стотни не са две точки. Peace  Цели 14 са.

# 1 423
  • Мнения: 125
 Debora Stoicheva,  въобще не съм сигурна, че има грешка, но се радвам, че ако има грешка, все пак ще може да опитаме да направим нещо.
По принцип имам доверие на сина си Simple Smile
А 50 стотни въобще не са 2 точки ...
Благодаря!

# 1 424
  • Мнения: 125
Утре нова тема ли ще има Simple Smile ?

Общи условия

Активация на акаунт