За ресторантите в България от гледната точка на една рускиня

  • 10 071
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 519
В Хепи някой познат разправяше, че нямали готвачи, а притоплячи - всичко се готвело в кухня-майка и се разпращало по заведенията в готов или почти готов вид и само изсипвали от пликчета и притопляли на място. С изключение на сушито естествено де, то си се прави на място. Имали няколко истински готвача, които разработвали рецептите и получавали бонус на включена в менюто. Нищо от което не ме спира да ям там де, но хепи си е малко всичко готвят ок, но нищо забележително добре.
Абсолютно не те е подвел,точно ти е казал.В бранша им казваме "торбичковци"

# 46
  • Мнения: 678
знам ,че темата не е за Хепи, но тъй като те са най-голямата, най-рекламираната и най-посещаваната верига в страната, няма как разговорът да не се завърти около тях. Аз лично се учудвам, че са толкова посещавани. Храната им е отвратителна. Единствено, може би, сушито става. И салатите - ако ми ги донесат неовкусени. Дори се учудих, че са рекламирани в Мастер Шеф и те предоставят наградата. Името ти да стои на челно място в предаване за гурме кулинария с претенции за много висок клас е заявка за висока класа на спонсора. А то какво - заведени е с полу фабрикати, с цени неотговарящи на качеството, претоплена храна и оскъдно облечени сервитьорки, което като съвкупност е класи под заявката за класа.

Както и да е - по темата - добри ресторанти има, срещу съответната цена. Много ми е странно как ресторанти имат меню от по 10 страници, което не смогваш да изчетеш и след това да се заблуждаваш, че храната която ти поднасят е прясна и качествена! Невъзможно е да се поддържа толкова голям асортимент от продукти в отлично състояние. Бракът е голям.
А българинът, като седне на ресторантче с 5 неща в менюто си вика: е к'во, само това ли има?

# 47
  • Мнения: 2 957
За мен общото впечатление от ресторанта включва и сервизните помещения и кухнята/ ако може да се види/. Нафукано заведение с претенции , а като отидеш до тоалетната все едно си попаднала на друго място, веднага ми сваля оценката! Харесвам тоалетни, които са с отделен вход и имат предверие, където може да си оправиш грим, тоалет и дори да поседнеш на стол!

# 48
  • Мнения: 514
За мен общото впечатление от ресторанта включва и сервизните помещения и кухнята/ ако може да се види/. Нафукано заведение с претенции , а като отидеш до тоалетната все едно си попаднала на друго място, веднага ми сваля оценката! Харесвам тоалетни, които са с отделен вход и имат предверие, където може да си оправиш грим, тоалет и дори да поседнеш на стол!
За мен най- важното тоалетната да е чиста, всичко останалото после, ако тоалетната е мръсна, даже не ми се мисли каква им е кухнята. Иначе, за хубави тоалетни помещения,много ми харесва такова в мароканския ресторант в София, там направо можеш да живееш.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 726
Аз останах потресена когато разбрах, че една позната са я наели в някакво заведение на морето като главен готвач. И тя две седмици преди да замине четеше как се прави рибена чорба и пълнени чушки.  Shocked  Как ги наемат в заведенията? Все си мислех, че има нещо като тест ли, изпит ли, не знам точно.
Та какво да очаквам? Мога само да се надявам да не сядам в заведение, където работи тя или някой друг "готвач" като нея.

Мога да ти отговоря на как ги наемат.След като прогониха знаещите и можещите и не искащите да работят за 500лв. и да целуват ръка, останахме тези дето им теглихме по една майна /казвам останахме, защото съм готвач с над 10г. стаж по кухните, в заведение от среден и горен клас/ и не искаме да работим в кухня 5 кв м. по двама на смяна и на 100-120 места за клиенти.
Аз напуснах преди почти 2 години, и работата ми липсва много, но забелязвам проблясъци на промяна към добро.
Та така ги наемат, от села и паланки,хора без опит и понятие какво се случва в една кухня. Така туризъ не се прави,няма да стане просто.
3.50 на час за готвач на Златни пясъци,  какво да очакват клиентите. Както каза шефът,  10тина жени готвят там нещо, всичко имаме в менюто.chef

Общи условия

Активация на акаунт