На море в Турция - тема 44

  • 157 676
  • 787
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 408
Нашата почивка тази година организирана от фирма ЕМЕРАЛД за 1430 лева от 7 нощувки във Флора Гардън Ефесус в Кушадасъ район Давутлар, /старото име Мерсим Бийч/ беше тотално провалена от 03.06.16 до 12.06.16г. Първо ни возиха от Русе през Варна, Бургас и Малко Търново до Кушадасъ с един автобус Сетра много стар с много тесни и твърди седалки. При пристигането след 18 часовото пътуване се оказа че няма стая за която сме платили и след дълги разговори с управителите ни настаниха в такава. Само че в стаята нямаше ток и чакахме много време да го оправят. Храната в ресторанта е много бедна за тази категория 5 звезди. Плажът тънеше в мръсотия и някаква канализация се влива в морето от две тръби които минават през целия плаж за които ни обясниха че били от подпочвени води под хотела.Водата пред тези тръби беше КАФЯВА в буквалния смисъл на думата и целия заграден участък море беше с такъв цвят. По плажа те гонят кучета, в ресторанта обикалят котки а вечер комари ще те изядат. Хотела в момента го довършват и обзавеждат защото цял ден се извършват строителни работи и не можеш да почиваш от шум на ъглошлайфи, пробивни машини и чукане и навсякъде е пълно с прах по балконите. Стаите не се почистват и на нас ни смениха кърпите на 4 дена. Има и още много други нередности но мисля да приключвам с тези писания. Писахме до фирмата Емералд в София но така и не получихме адекватни отговори. Така че си правете сметката когато Ви предложат този хотел какво Ви очаква.

# 421
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Здравейте ,
И аз да се отчета в неделя сутринта се прибрахме от KAMELYA FULYA - Сиде.
Видях ,че АIR много подробно е разказала за хотела.Имам само някой неща да добавя.Хотела а и самия комплекс е направо райски,няма нищо общо с почивката ни миналата година в Идеал Прайм Бийч-Мармарис а тогава си мислих ,че е супер.Първото нещо което ме грабна е широката плажна ивица със ситен жълт пясък и невероятното плитко и чисто море и най-вече въздуха който има на плажа не набутани чадъри и хора един в друг.Искам да добавя ,че в хотела постоянно има фреш от портокал .В автобуса другите казаха ,че при тях се продавал за 2 евро.Анимацията много ми хареса.Ние бяхме 2 възрастни  всяка вечер имаше програма .В четвъртък имаше градинско парти на един от стадионите с голяма сцена свириха група после  DJ . За почиващите много сусамки,слънчогледки ,пекана царевица,захаросани ябълки и др вкусотии а за децата батути и ония бик дето се клати.На следвашата вечер пак DJ с пяна парти този път на плажа. Посетихме и Ала Карт ресторант-може да избираш Турски,Мексикански,Рибен или Италиански.Ние избрахме Рибен.Намира се на покрива на хотел Селин във формата на кораб. Сам си  взимаш имаше кралски скариди,сьомга и калмари на скара пред теб ги пече готвач .Панирани калмари  и други видове риби и сирена по нетрадиционни.  А на бара до ресторанта  всяка вечер имаше жива музика на която пееха и свириха  2 българки и не пропускаха да и изпеят нещо на Лили Иванова при което германци и руснаци много танцуваха и се радваха за наша изненада.Останалите от автобуса като им разказахме какво е имало не повярваха при тях хотелите са били на 30% пълни и е нямало анимации.а храната е била доста оскъдна.На няколко пъти на връщане  особено ни спираха полицаи за проверка.Сега се замислям догодина на къде?

Аууу, като чета за рибния ресторант и ако знаеш колко се ядосах, защото и на мен това беше желанието, но и така не се осъществи, най-вече заради детето  Twisted Evil...За кой бар говориш с живата музика? На Селин ли? Ние всяка вечер пък бяхме на амфитеатъра на анимацията, а на бара на Фулията нямаше жива музика. До Селин така и не отидохме вечер, всъщност само една, след анимацията на амфитеатъра, за да догледаме един мач, нямаше музика.. Simple Smile. В Драгон бара пък, на караокето не предлагаха бг песни.....
При нас нямаше градинско парти, само пяна партито...
Относно въпроса, с който завършваш, и на мен това ми е основната дилема за следващата почивка  Mr. Green Twisted Evil и като нищо пак бих се върнала в Камелия..

# 422
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
    Искам да попитам тези с повече опит случвало ли ви се е при организирана от тур оператор почивка в Турция да се върнете не със специализиран, нает от тур оператора автобус за целта, а с обществен транспорт?
   Миналата седмица се прибрахме от почивка в Алания с междуградски автобус по редовна линия Алания -Истамбул, Истамбул- България. Това редовна практика ли е при тур операторите или се е случил прецедент при нас?
   Пътуването беше много по-дълго, спирахме на много места както е разписанието на автобуса и се наложи да чакаме 3 часа на автогарата в Истамбул, за да вземем автобус до България. Имаме ли основание за недоволство или такова пътуване е нормална практика?
   Предварително благодаря за отговорите! Хубав ден на всички!

Прочети отново договора,ако не е упоменато,че връщането е с обществен транспорт,си търси правата.Могат да ви закарат,а не могат да ви приберат.Що за простотия е това?

# 423
  • Варна
  • Мнения: 10 585
И аз това се чудя,а бе от къде ги намирате такива агенцийки  newsm78

Мерула,наистина,прочети си договора и си търси правата,ако имаш такива Peace

# 424
  • Мнения: 2 668
    Искам да попитам тези с повече опит случвало ли ви се е при организирана от тур оператор почивка в Турция да се върнете не със специализиран, нает от тур оператора автобус за целта, а с обществен транспорт?
   Миналата седмица се прибрахме от почивка в Алания с междуградски автобус по редовна линия Алания -Истамбул, Истамбул- България. Това редовна практика ли е при тур операторите или се е случил прецедент при нас?
   Пътуването беше много по-дълго, спирахме на много места както е разписанието на автобуса и се наложи да чакаме 3 часа на автогарата в Истамбул, за да вземем автобус до България. Имаме ли основание за недоволство или такова пътуване е нормална практика?
   Предварително благодаря за отговорите! Хубав ден на всички!
Такова нещо за пръв път чувам !!! newsm78 Да те зареже ТА в чужбина и оправяй се - един вид.

Прочети отново договора,ако не е упоменато,че връщането е с обществен транспорт,си търси правата.Могат да ви закарат,а не могат да ви приберат.Що за простотия е това?

# 425
  • софия
  • Мнения: 112
Къде са всички, никой не пише нищо? Темата тотално замря....

# 426
  • Мнения: 7 877
Привет от Кушадасъ от хотел Дабаклар! Хотелът е 4 звезди. Намира се в центъра на града, но не е шумно, а за нашите планове изключително удобно, тъй като тук е спирката на долмушите. Стаите са широки (с голяма спалня и диван),чисти, голяма баня. Всеки ден чистят и сменят хавлиите,а на третия ден смениха и чаршафите. Басейнът не е голям и днес след като хотелът се позапълни, шезлонгите се оказаха малко. Ние сме само със закуска и вечеря, но храната е толкова много и вкусна, че дори не обядваме.Персоналът е изключително любезен и повечето знаят английски.
Сега за екскурзиите:
Памуккале си организирахме сами в една малка тур.агенция в града. Искаха 50 евро, но с малко пазарлък стана за 35. Предполагам, че на всеки биха смъкнали цената стига да поиска.На другия ден ни взеха от хотела. Гидът Енгин (на англ.) беше много готин и групата беше основно от братя македонци Simple Smile, така че всичко мина великолепно.
Ходихме и до с.Шириндже. Заслужва си да се видят освен автентичните турски къщи и християнската църква. Отива се първо до гр.Селчук (6 лири) и после пак долмуш до селцето (3 лири). Малко е дразнещо, че търговците са превзели и там, но това е част от преживяването. А в Селчук има голям съботен пазар и не е нужно да казвам, че има от пиле мляко и то евтино.
И последно: пътувахме с Албена холидейз с хубав автобус, но в хотела никой не ни посрещна и до сега не сме видели никой от турската агенция, но имаме имената им и телефоните. Дано не се налага да ги търсим.
Прекалих с писането Simple Smile, снимки като се върна, че от тел.не мога.
 

# 427
  • Мнения: 7 877
Да допълня, че ходихме на Лейдис бийч- 2 шезлонга и чадър-25 лири. Плажът е хубав, но нямам база за сравнение в другите.
 

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 19:00 от pepel_ot_rozi

# 428
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Къде са всички, никой не пише нищо? Темата тотално замря....

На почивка в Турция  Grinning

# 429
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Да допълня, че ходихме на Лейдис бийч- 2 шезлонга и чадър-25 лири. Плажът е хубав, но нямам база за сравнение в другите.
 

Плажа в самия град дето е хотел Дабаклар е направо никакъв .Малко по свесния Лейдис бийч е само 800 метра.За истински хубав плаж хванете долмуш на който пише ДАВУТЛАР  или ГЮЗЕЛЧАМЛИ - там където са Ефесиите , Омер , Палм Уингс , това е хубавия плаж - ДАВУТЛАР , 8 километра е дълъг и на места широк 100 м.На връщане можете да посетите новия търговски център Флора  който е значително по добър от Novada Outlet Soke.

# 430
  • Мнения: 1 166
Аз се оглеждам за почивка в началото на септември. Сега се върнахме от Анталия. Беше ми горещо...Иска ми се прохладно лятно време. Може би на Дидим е по-прохладно. Само да открия подходящия хотел. Искам с хубава пясъчна плажна ивица и пързалки на басейна за тийна.

# 431
  • Мнения: 48
Благодаря за отговорите.Явно да пътуваш с обществен транспорт не е общоприета практика при тур операторите. Ще проверя какво пише в договора.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 61
Здравейте,
Аз също бях в хотел Дабаклар, но през май. Останах очарована за цената която платихме. Закуската и вечерята са наистина много разнообразни и достатъчни като количество. Хотелът е в центъра на Кушадасъ и е подходящ за шопинг по-скоро. Спирката е до самия хотел и можете спокойно да отидете с автобуса за 5лири / в едната посока/ до Ефес.

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
 АIR        Градинското парти до колкото разбрах   се правило през седмица.Беше уникално все едно си на истински концерт на стадион.Взе ми се акъла каква подготовка само .Cцена ,осветление,.танцьори(такива разголени като в дискотеките и светещи роботи)Накрая всички готвачи с фойерверки изкараха една голяма сладоледена торта и я разрязаха за всички.А музиката на живо беше всяка вечер в хотел Селин на един бар от който преминаваш през голям аквариум със рибки и от там се стига до рибния във формата на кораб.

# 434
  • Мнения: 164
Къде са всички, никой не пише нищо? Темата тотално замря....
Много точна констатация thumbsup
Ами напишеш нещо... и полезно...и в услуга...и след 2-3 часа - изтрито. Та, загуба на време и напразно търкане на клавиатура.
Даааа...

Общи условия

Активация на акаунт