отлепяне на плодния сак

  • 15 720
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравей Grinning.Аз бях с твоя проблем и износих бебо до 38 г.с.Няма страшно,но трябва МНОГО да се пазиш.Ама наистина много.
При мен първото отлепяне стана в 8 г.с,после имах още едно в 10 г.с.,явно защото не бях разбрала,че трябва да се пазя и само да лежа Sad.Та от 10 г.с до началото на 5 месец лежах през цялото време.Ставах само до тоалетна в буквалния смисъл на думата.И така нещата се закрепиха и износих бебето.
До края на 3-ти месец пих Дуфастон/прогестерон,виждам,че и ти пиеш/,Но-шпа и Папаверин.След това започнах с Магнерич и до края изкарах с него,защото от отлепването имах леки контракции от време на време.И така всичко завърши добре.
Не се притеснвай.Пази се и всичко ще е наред.
Пожелавам ти всчико най-хубаво и едно сладко бебче накрая Hug

# 16
  • Мнения: 1 555
Миличка не се притеснявай ще си родиш най-прекрасното  и здраво бебенце !!! За кафявото течение аз също имах в начарото на бременността ми, но след като пих утрогестана всичко изчезна само не се притеснявай, защото и бебче в коремче усеща! Лежи си колкото е възможно повече и се глези хапвай и си мисли за бебче само най-хубавите неща !!!
Желаяти лека бременност и още по-леко раждане !!!  Hug Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 992
Стискам палци всичко да е наред. Praynig
Пази се и не се притеснявай.
Успех. Hug

# 18
  • Мнения: 5 140
Стискам палци всичко да е наред. Praynig
Пази се и не се притеснявай.
Успех. Hug

И аз ти пожелавам същото!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ви момичета на всички за милите думи. Ще се пазя. А това отлепяне сомо ли зараства с помощта на хапчетата? И след като от няколко дни вече нямам течение мислите ли че всичко вече е наред?

# 20
  • Мнения: 2 035
Благодаря ви момичета на всички за милите думи. Ще се пазя. А това отлепяне сомо ли зараства с помощта на хапчетата?
Привет миличка, не се притеснявай всичко ще се оправи. Просто само си почивай! И аз в 11 г.с. имах отлепяне бях на утрогестан (след една седмица прием го заменихме с Дуфастон и така си го пиех до началото на 16 г.с. тогава се смята, че плацентата се е изградила) пих също и папаверин.  Хапчетата Утрогестан и Дуфастон спомагат за увеличаване на прогестерона благодарение на който се подпомага за образуване на жълтото тяло в матката с помоща на което сакчето се захваща по-стабилно. 

И след като от няколко дни вече нямам течение мислите ли че всичко вече е наред?
Според мен да. При мен след 4 дни от прокървяването вече на мястото на отлепянето имаше съсирек и отлепянето беше спряло  (така ми го обясни лекаря).

Мисли позитивно и само си почивай! Желая ти Успех  Hug

# 21
  • Мнения: 545
Благодаря ви момичета на всички за милите думи. Ще се пазя. А това отлепяне сомо ли зараства с помощта на хапчетата? И след като от няколко дни вече нямам течение мислите ли че всичко вече е наред?

И аз имах отлепване и през двете си бременности, дори сега с втората два пъти (6-та и 12-та седмица). Не може да се каже, че отлепването "зараства", просто с лекарствата се спира по-нататъшния процес и се заздравява маточната стена. А отлепването се "вижда" и после на видеозона. Лекарствата, които са ти предписали трябва да ги пиеш по схемата, дадена от лекаря, дори след спиране на къвренето, като постепенно се намалява дозата до окончателното им спиране (след консултация с лекаря, естествено).

Най-важното е да се почива повече, никакви физически натоварвания, пазарски чанти, спорт. Лежането е наложително, само ако нещата са много зле и има непосредствена опасност за падане на плода, но това в крайна сметка го преценява лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт