Кюртаж и положителен тест

  • 4 235
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 551
Моят съвет е да отидеш да те видят на вагинален УЗ.От личен опит ти го казвам.Резултата сега спи и е на една година.

# 16
  • Мнения: 7 640
Моят съвет е да отидеш да те видят на вагинален УЗ.От личен опит ти го казвам.Резултата сега спи и е на една година.
жената е кюретирана все пак

# 17
  • София
  • Мнения: 551
И аз бях кюретирана и единствено на УЗ (една седмица след кюретажа) се видя ембрион отговарящ на 8 г.с.

# 18
  • Мнения: 7 640
да и този момент го има, ама все пак е гледана неколкократно newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 551
Да,но въпроса е да отиде на лекар и да не ги оставя така нещата.

# 20
Момичета,наскоро ми правиха кюртаж,средата на март месец.След това ме гледаха три пъти на видеозон,всичко беше наред,но към днешен ден теста за бременност е положителен с много бледа втора черта!Това нормално ли е и кога трябва да стане отрицателен?
Бременноста е прекъсната в седма седмица по мед.показания.

Миличка, отиди на лекар все пак, но от моя личен опит това е нормално. Мен не са ме кюртирали, но при първия ми аборт ми следиха бЧХГ-то около 10 дена, падаше но показваше бременност. Говорих тогава с доц.Кременски, който ми обясни, че е възможно дори месец след аборта да имам положителен тест. Разбира се за свое спокойствие задължително се консултирай отново с лекар.

# 21
Здравейте отново!
Благодаря на всички за отговорите и съветите!
Вчера купих нов тест и вече беше отрицателен,седем седмици след аборта!
Наистина в упътването пише,че осем седмици след раждане или аборт теста може да бъде положителен,така че за всички в моята ситуация едно успокоение!
Искренно ви благодаря и ви желая най-прекрасните бебоци на този свят!

# 22
  • Мнения: 161

Това че сега теста е отрицателен е добър признак - значи  че нивата на ЧХГ спадат.

Това което аз знам е:От 4 до 6 седмици след кюртаж нивата на ЧХГ трябва да спаднат до НЕбременните си стойности.

 ПРи теб е било средата на март... сега сме средата на април... така че горе-долу всичко изглежда в норма. Хубаво е че са те гледали 3 пъти на УЗИ.

Както Лали спомена по-горе... при мен имаше точно такъв проблем. ЧХГ не спадаше, обаче при мен това се случваше  8-10 седмици след кюртажа, за което време отд-а-а-а-а-на трябваше да е спаднало. Имаше усложнения, но при теб Ети... мисля че няма основания за притеснение.

За да не се пропусне нещо в цялата тази картинка, консултирай се пак с твоя лекар.
И, първия ти цикъл трябва да дойде докъм 35-40 ден максимум.... Ако закъснее - веднага на доктор....

П.П. Дописвам мнението си, защото в началото пишеш че кюртажа е бил в средата на март.. и аз реших че са минали 4-5 седмици, а след това прочетох че си писала че вече си 7 седмици след кюртаж.
И това нещо малко ме обърка.

Съвета ми е да отидеш пак на доктор. За 7 седмици вече трябваше даже и цикъл да имаш. Не отлагай прегледа. И ще е добре да направиш кръвен ЧХГ и със резултата да отидеш при доктора.
7 седмици си е доста. Трябваше да е спаднало.
Дано да няма нищо обезпокоително.

Пиши как се развиват нещата.

Общи условия

Активация на акаунт