Самостоятелност

  • 15 720
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 709
Или някой да ти слугува и да ти гледа децата, защото ти не можеш да се справиш или те мързи.  Laughing

За мъжете обаче е много удобен вариант, поне за голяма част от тях. При две жени в къщата за тях не остава никаква домакинска работа или пък гледане на децата. Е, веднъж на високосна ще ремонтират нещо развалено и дотам... За ежедневното поддържане на дома и гледането на децата си има мама и съпруга, които на всичко отгоре се изпотрепват да си ги мерят и да се доказват коя е по-по-най.
Рай, рай е за Мунчовците съвместното съжителство!  Laughing

# 31
  • Мнения: 5 260
Как Сийке много точно го каза точно така е  Peace

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това е поредната глупава тема, която пуска Клеопатра10.
Моето мнение е, че трябва да си нещо много повреден, че да не искаш самостоятелност.
Самостоятелното мислене също е важно.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Интересувам се от темата трябва ли /по-добре ли е/ младо семейство да живее самостоятелно...
Чак не мога да повярвам, че сериозно може да бъде зададен такъв въпрос.
Друга опция освен "самостоятелно" няма.

# 34
  • Мнения: 2 504
Лично за мен свободата да решавам е по-важна от всичко друго и трудно търпя някой да ми налага мнението си.
Ще кажеш, че майките ви и бабите ви не са живеели със старите под един покрив векове наред. Само допреди 50 години това е било масовия модел, доказал се с времето. Защо са го правели, ако има само недостатъци? И не е заради липса на възможност - и бедни, и богати така са правели, макар вторите да са имали възможност да отделят младите.

Не търпиш "някой" да ти налага мнение - този някой само родители ли са, или и съпругът? Или той не налага, а мама и тате налагат? Значи с него успяваш да постигнеш компромис и баланс, а с родители не можеш?

За протокола - аз винаги съм живял отделно от родители, но не отричам че си има както предимства, така и недостатъци. Ама да казваш, че само лоши страни има... накъде е тръгнал света, то след още едно поколение всеки сам ще си живее, дори със съпруг/съпруга няма да могат да се спогаждат и да търпят чуждо мнение, а всеки ще си е сам господар в собствения дом, а децата ще ги гледат на разменни начала.

# 35
  • София
  • Мнения: 28 757
Интересувам се от темата трябва ли /по-добре ли е/ младо семейство да живее самостоятелно...
Чак не мога да повярвам, че сериозно може да бъде зададен такъв въпрос.
Друга опция освен "самостоятелно" няма.

И за мен е абсурден, ама...

ПП Нито майка ми, нито двете ми баби са живели с родители след сключването на брак. Но дори и да го бяха правили, какво значение има как са живеели някога? Защото, убедена съм, че някъде далече в миналото имам роднини, които са живеели и в пещери. Да вземем пример и от тях ли?

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 12:55 от milenaka

# 36
  • Мнения: 2 309

ПП Нито майка ми, нито двете ми баби са живели с родители след сключването на брак. Но дори и да го бяха правили, какво значение има как са живеели някога? Защото, убедена съм, че някъде далече в миналото имам роднини, които са живеели и в пещери. Да вземем пример и от тях ли?
Колкото и смешно да звучи, огромна част от населението на планетата взима пример от тях по един или друг повод- пример? Хранителен режим!!!

# 37
  • Мнения: 3 228
chris78, едни млади хора, които скоро са станали семейство могат да се напаснат един към друг, само ако живеят самостоятелно, а не ако мама/свекърва/ е в другата стая. Колкото и да е тактична, все ще намери повод да се намеси и да обърка нещата.
Някога са живели заедно две поколения най - вече заради традицията за контрол на старите върху младите и заради подчиненото положение на жената в семейството.
Сега коя жена с прилични доходи ще иде да се завре със свекърва си или със майка си? Повечето го правят от безизходица или от това, че си мислят, че са в безизходица

# 38
  • Мнения: 14 654
Да, живели са под един покрив и отношенията, които са възниквали под общия покрив, са били толкова интересни, че не един български писател си е завъртал творбата около тях. Още Ния през 19-ти век искаше да живее отделно от свекърва си Султана, вие в 21-ви век ми говорите за предимства. Наистина, както Сийка пише, само за Мунчовците може да е рай подобно съжителство.
Дори да има някакви предимства, не си представям да съм семейна и да се вра в една стая с мъжа и децата и да споделям една баня с още 5 човека. То това е казарма, не жилище.

# 39
  • Мнения: 46 558
Ще кажеш, че майките ви и бабите ви не са живеели със старите под един покрив векове наред. Само допреди 50 години това е било масовия модел, доказал се с времето. Защо са го правели, ако има само недостатъци? И не е заради липса на възможност - и бедни, и богати така са правели, макар вторите да са имали възможност да отделят младите...
Точно защото са живели, и защото аз живях така като малка, още веднага щом завърших училище си хванах багажчето. В добри отношения сме, не да кажеш да сме имали проблеми.
Живели са, защото това е било традиция, и не е толкова просто младите да се опълчат на старите, за да я променят. "Ама как така, ние това нали за вас сме го правили, къде ще ходите", сръдни... От деца те си знаят, че животът им ще протече по еди какъв си начин, а си се отклонил, значи се правиш на интересен.
Но мога да те уверя, че никога не се чувстваш така "като у вас си", докато живееш с други, дори да приемем, че отношенията са перфектни. А винаги има повод за проблем, един иска едно за ремонт/обзавеждане, друг друго, един има едни навици, другия иска да ходи по гащи и т.н., и т.н.

# 40
  • Мнения: 9 052
да. но когато се появят децата бабите ги коткайте за да може да идете на кино или на ресторант на спокойствие , а и да има на кого да оставите децата за  ваканцията,

# 41
  • Мнения: 29 711
За мен - самостоятелно жилище, дори и малко да е или пък квартира. Удобството от това да сте сами нищо не може да ти го замени.

Тази тема ми напомня за моя позната - живеят при свекърите и само се оплаква от тях, карат се и т.н. Имат техен свободен апартамент, но не се местят, защото "не можела тя така", трябвало някой да й помага за детето.... Ами, тогава - налягай си парцалите и благодари на свекърва си, че ти гледа детето, вместо да си предявяваш претенциите!!!  Naughty Stop

# 42
  • Мнения: 30 802
Никакви предимства не виждам, освен ако не става въпрос за оцеляване.

Като жена с деца не мога да си представя да разчитам, че някой ще ми е нещо като слуга и помощница. Бабите са, за да помагат от време на време, не да поемат ежедневието.

Освен това е супер стресово да поделяш ежедневие с друга жена. Ми то няма да може да си позволиш мързелив ден- как така някоя по-възрастна ще се върти около теб да прави нещо, а ти ще си вдигнеш краката да четеш?

Докато в собствено жилище ехей, когато и както искаш домакинстваш, и според своите критерии, без някой тихичко да оценява отстрани.

# 43
  • Мнения: 5 361
Ако съдя по себе си и повечето мои приятелки, които са свекърви, нямаме никакво желание да живеем заедно със синове и снахи. Това, че свекървите едва ли не умират за съвместно съжителство е преекспонирана тема.
 Спокойствието и личното пространство са еднакво важни и за млади, и за по-стари и най-стари. Помощта е друго нещо.

# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 305
Естествено,че е по-добре да живееш самостоятелно.
Обаче това означава не само да живееш в отделно жилище,а и да можеш да се издържаш сам.
Защото ако мама ти носи тенджерата с манджа,а тате ти плаща сметките,то тогава пак не си самостоятелен....

Общи условия

Активация на акаунт