Всички водолеи ли са такива?

  • 1 435
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Зодията няма много общо, всички деца проявяват някакви странности. Впечатленията ми са, че всяка майка мисли за първото си дете, че е изключително палаво и трудно, а това в действителност рядко е така. Просто липсва база за сравнение. Я по-добре се доверете на оценката на госпожите в градината Wink

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не е до зодия, а до възраст и....подход към детето. Моят син също крещи и негодува при смяна пампите, а в яслата е кротък. Имах възможността да гледам отстрани докато го преобличаха и все едно не беше моето дете.
 newsm23  Водолейка съм, не знам дали е своенравие, наречи го по-добре "създадено собствено мнение по определен въпрос и отстояването му"  Wink

# 17
  • Мнения: 1 639
Впечатленията ми са, че всяка майка мисли за първото си дете, че е изключително палаво и трудно, а това в действителност рядко е така.

Аз съм особено благодарна ,че имам изключително кротко дете. И го оценям високо  Grinning

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 17:11 от Горска Фея

# 18
  • Мнения: 5 877
И аз съм Водолей, била съм доста кротка, та чак сега ме е яд. От друга страна рядко са ме насилвали за нещо, поне доколкото помня обикновено са се съобразявали с моите предпочитания, та не е имало нужда бог знае какво да доказвам.
А това за памперса надали е от зодията.

# 19
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Синът ми е зодия риби и е същия като двоята дъщеря, аз съм водолей и съм била непослушно дете като малка и с голям инат! Изводите оставям на теб! Simple Smile Но според мен е период, който надявам се ще отмине!

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Здравейте!Майка съм на една красива и умна Божена-2г.Детето ми от малко расте изключително своенравно и трудно за гледане.Това бе и главната причина да тръгне на ясла още на 1г и 2м.Това обаче не даде особено голям резултат.Тя свикна за няма и семица,но се оказа че там всички са възхитени от детето ми за разлика от мен.Ще ви дам един пример.В момента сме в процес на отучване от памперса.Как е възможно в яслата да не се изпусне нито веднъж,а днес у нас за 1ч подмокри два комплекта дрехи?За всичко сме така.В къщи не ни слуша,не дава да я преобличаме,плаче от инат понякога дори без причина.Как да се справим?

Явно е с асцедент ОВЕН  Crazy Crazy Crazy

Моята щерка овен правеше точно така... Това не е от зодията, обаче.... Александра някъде около 2 г. и малко , демек миналото лято се раздели с памперса и правеше същия номер. В яслата не се напикава, у нас може през 20 мин да пикае и то в гащите. Какво мога да те посъветвам... ми нищо... Crazy Просто изчакай да отмине периода. Детето само ще започне да си казва. Иначе за ината и моята е такава. Иска всичко сама да прави и аз й разрешавам. накрая клеква за някои неща, защото вижда че не може да се справи. Това си е кризата на третата година.

А за водолеите. Аз съм водолей. Като малка съм била инат голям. Сега пак съм си инат, но той поне е креативен, заразлика от този на овните... Crazy

# 21
  • Мнения: 2 241
Не знам дали всички водолеи са такива, но аз имам два идентични примера - сестра ми и синът ми, родени са с разлика от един ден (е, и 24 години). Но по същия начин в градината - най-добрите деца, а вкъщи - точно обратното. Simple Smile

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не мисля, че е от зодията, а от детето. Явно я глезите повечко, щом ви прав номера и фасони. Не знам, и моя син се пробвам, но като види, че не му става номера, и прекратява акцията. Поне на този етап е така. А и той е водолей, своенравен и труден за гледане, импулсивен, умен, манипулатор.  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 22 908
Моята щерка е водолей и е голям ИНАТ за сега, дали ще си остане инатлива за в бъдеще се чудя или е период от развитието й. Rolling Eyes Дано да го преминем, че не се издържа  Praynig
И моя синковец е такъв,но е кротичък поне.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Явно я глезите повечко, щом ви прав номера и фасони.

Аз хич не обичам такива изказвания. Лесно е като си майка на по-кротко дете да го кажеш....

Моята не е глезена, и пердах яде и не й се позволяват много неща, което не й пречи да си прави каквото поиска. Това е характер. Има деца, на които като кажеш стой тук и те стоят,има и като моето дето 100 пъти да го набиеш и с добро да пробваш няма начин да седне... Не винаги проблема е в родителя.... Освен това виждам, че детето ти е малко още... за каква разглезеност става дума за година и 2-3 месеца.... Разглезеност може да има като станат съзнателни на 4-5 г. Та до 3 г. те изобщо не знаят кои са, какво искат... не може да се очаква кой знае какво. не че не трябва да се налагат правила, напротив, но пък не може да се говори за разглезеност

# 25
  • Мнения: 1 547
Не е до зодия, а до възраст и....подход към детето.

 newsm23  Водолейка съм, не знам дали е своенравие, наречи го по-добре "създадено собствено мнение по определен въпрос и отстояването му"  Wink

Съгласна. Майка водолей, с асцендент водолей, син водолей - лудница пълна. Прекрасно дете имам. Кротко, лесно, казват някои. Според мен много своенравно от сега. Аз също съм била прекрасно бебе, но после... Twisted Evil Много своенравна, свободолюбива, рязка, ексцентрична. Вече леко поумекнала. По-скоро незабележимо обаче.  Mr. Green

А по повод децата водолеи, прочетете това. Мисля, че е уникално и много вярно. Поне за мен. За Кольо ми трябва време да разбера  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 39 766
Моя брат водолей казва, че моето дете водолейче било малко глезено. Ама той го вижда 5 дена в годината Simple Smile
Аз си харесвам детето пък Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 076
мдааа, аз съм водолей, сега гледам едно телче инатче (да ми е жива и здрава!) и майка ми всеки път ми казва да не се оплаквам, че аз какъв инат съм била като малка. Лошото е, че и до ден днешен инатът и припряността са ми едни от най-гадните качества, оценявам го, опитвам се да го променя, но е трудно, наистина, отвътре ми иде.

# 28
  • Мнения: 3 342
мдааа, аз съм водолей, сега гледам едно телче инатче (да ми е жива и здрава!) и майка ми всеки път ми казва да не се оплаквам, че аз какъв инат съм била като малка. Лошото е, че и до ден днешен инатът и припряността са ми едни от най-гадните качества, оценявам го, опитвам се да го променя, но е трудно, наистина, отвътре ми иде.

Та като стана въпрос за припряността, и аз съм ужасно припряна. Не си харесвам особено тази черта от характера, но очевидно и големият ми син я има. Как ли ще е бебко... Явно при водолеите припряността е същностна характеристика.
Сега се сещам и за още една обща черта между мен и Дани, която може би има нещо общо със зодията. Това, че сме нетърпеливи, че много бързо се палим, но и бързо угасваме Joy Че рядко довеждаме нещата докрай, просто защото вече не са ни интересни и че искаме всичко да стане от раз. При това колкото може по-добре, направо идеално...
Вие забелязали ли сте такива черти у вашите деца?

# 29
  • Мнения: 1 639
Това, че сме нетърпеливи, че много бързо се палим, но и бързо угасваме Joy Че рядко довеждаме нещата докрай, просто защото вече не са ни интересни и че искаме всичко да стане от раз. При това колкото може по-добре, направо идеално...
Вие забелязали ли сте такива черти у вашите деца?

АбЦолютно същата съм и аз!  Mr. Green
Моето дете не , защото е риби  Wink

Общи условия

Активация на акаунт