"Системата - 60" - тема 51

  • 95 769
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • Шумен
  • Мнения: 317
Аз вчера сутринта бях изчистила плюсовета, които бях натрупала от 2-та несистемни дни и бях много хепи. И тази сутрин бях още -700гр, като и предните сутрини имах хубави минуси. Това е много и се замислих, че нещо не правя както трябва. Също така се чувствам в един такъв тих, постоянен глад, а и кръвното ми явно е ниско, че ми се мотае главата като стана от стола. Просто рискувам да се срина. Смъкването на повече от 200-400гр на ден (в зависимост от състоянието наорганизма) не ми се вижда добре. Прегледах си менюто пак. Струва ми се, че е бедно и с малко калории, все пак трябва да храня 120кг. Сметнах ги само за вчера - малко над 1000 кал. Това е прекалено малко за моите кг. Страхувам се, че ще вкарам организма си в икономичен режим и тогава няма измъкване дълго време. Та реших малко да разнообразя и обогатя главно закуската и понякога обяда. Днес - каквото намеря, а от утре ще планирам по-добре.

За днес мисля да бъде:
з 1 - кафе със захар, 2 препечени филийки грахам с масло, 3 резена салам, 60 гр. свежо (неузряло) сирене
з 2 - мюсли с кисело мляко
о - боб яхния, зелена салата
в - кисело мляко, извара, ябълка

Да видим утре какво ще излезе на кантара. Ще нагаждам менюто на принципа проба-грешка.

Лек ден на всички  Hug

# 556
  • Мнения: 2 317
Mistake, аз затова обичам Системата, защото се отслабва с ядене, и няма чак такива големи ограничения, освен ако сам не си ги наложиш. Важното е, че  преосмисляш нещата, защото други на твое място биха били много щастливи, че имат поредния минус на кантара. По някое време може да ти прегледам назад храната, дано да ми остане време.
Аз реших от днес да стартирам, пък да видим колко ще изкарам. Пусто все не издържам достатъчно време, а знам, че режима работи безотказно.
План за днес
З: домашна питка с домашна лютеница и сирене
О: мюсли с КМ и лъжичка ябълков пектин
В: свински хапки с праз на фурна или ориз със спанак, не съм  решила

# 557
  • София
  • Мнения: 1 272
Снощи хич не ми стигна врмето за мерки и теглилки, но от днес и аз официално започвам пак.
mistake ок са ти грамовете понеже теглото ти е много е нормално да сваляш по много в началото, но това с виенето на свят не е ок. Прави си ябълков пектин с мед по една чаена лъжица, разбъркваш добре после добавяш половин чаша вода . На мен това ми помага. И повече сол в храната. За количествата не давам съвети на никого, че това дето го ядете за цял ден на мен ми е закуската  .... Sad ( преувеличавам разбира се , ама схванахте смисъла  Simple Smile )

# 558
  • USA
  • Мнения: 675
Mistake, хубаво е, че се замисляш, наистина не трябва да падаме под 1200 калории, а при теб пък са нужни в момента повече.


bebok_86, успех!

peikovaaa, и при мен беше така с ябълките преди, пристъргваше ми и ги избягвах за вечеря. Но сега явно ми е свикнал организма и не огладнявам бързо.

Lagertha, успех и на теб!


Вчера:
З: филия със сирене, мляко с нес
ПЗ:торта, която беше доста късно
О: печено пиле
В: ябълка и прясно мляко

# 559
  • Варна
  • Мнения: 1 885
mistake, менюто ти е здравословно, но описаните симптоми съм ги имала и аз, когато се опитвах да спазвам диети с гладуване. Явно организмът ти гладува. Гледам, че и мериш закуската по грамове. Това ми е любимо на Системата - закуската без мерене и мислене Rolling Eyes

Аз също имах малки прегрешения вчера. Не знам защо ме беше подгонил страшен глад. Но чувам същото от всички, явно е сезонно.

# 560
  • Шумен
  • Мнения: 317
Успех bebok_86 и Lagertha!

Верно малко се натягам с това постоянно мерене, ама се надявам да вляза в крак скоро. Порциите ми не са малки, даже напротив доста са големички. Но може би калорийния прием много рязко смъкнах, а съшо и захарта. Преди ядях доста сладки неща. Ще започна да хапвам повече на закуска и да включвам по нещо сладичко. При мене проблемът е, че аз не закусвах до скоро и сега се мъча да си възпитам навици. Днес съм малко по-добре. Ще пробвам ябълковия пектин с мед, дано и на мен да помогне.

Да видим утре сутринта как ще се отрази на кантара бобеца  Mr. Green

# 561
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Привет, момичета!  Ябълки вече не!
Днес вечерях шопска салата, нали спада към зеленчуци и млечни, засега съм сита Simple Smile. Сладко не съм опитвала, откакто почнах системата на 6.11 и за мен си е постижение, тъй като не мога без сладко!  За утре съм си взела халва, нямам търпение да си намажа филия с масло и халва за закуска.
bebok_86, и аз имах проблем със закуската,  от ученическите си години в миналия век не съм закусвала. Ама от всеки режим, който съм опитвала ми останаха навици- да закусвам, да пия само вода и постоянното теглене. Sad
Благодаря ви, че споделяте, така определено ми е по-лесна с менютата, а пък не мисля за стъпка встрани от системата.
 Приятна вечер на всички !😊

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 20:47 от peikovaaa

# 562
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте,

Моето меню не беше хич системно днес и няма да го пиша, но поне не съм яла много.
mistake, само ще кажа "браво" на разумния ти подход.

Аз пък предпочитам вечерята да бъде кисело мляко (айрян) с ябълка-две.

Проблема ми е, че вече много рядко ми се случава да усещам глад. Ако съм пропуснала някое ядене след известно време започвам да се чувствам изтощена, но не и гладна.

# 563
  • Мнения: 2 317
Пейкова,
Скрит текст:
аз последните 6 месеца правех по 14-16 часови гладувания, само вода и кафе. Пропусках закуската съзнателно, защото след като закуся, после цял ден ям. Сега ще видя как ще се справям. Може би ще ям нещо малко, колкото да съм хапнала, но ще има и дни, в които вероятно няма да закусвам. За тези 6 месеца се научих да слушам тялото си и да не ям тогава, когато не съм гладна. Така че ще правя системата по някакъв свой начин, добре че търпи всякакви интерпретации.

# 564
  • Шумен
  • Мнения: 317
Здравейте системки!  bouquet  Системни ли сте днес?  Laughing

Днес сутринта имах +. Аз го очаквах, де. Поне не е голям.

bebok_86, аз бях абсолютно същата. Ям ли сутрин и се започваше едно постоянно тъпчене цял ден. Затова все гледах да се наливам с кафе сутрин и първото ми ядене да е около 14,00. Обаче сега от две седмици от както съм на Системата и успявам да се удържам.

Менюто днес:
з - кафе със захар, 3 малки филийки типов хляб с пастет, парче свежо сирене
о - омлет от 3 яйца, малко варен ориз без мазнина, зелена салата
в - ще е свинско месо задушено

Лек ден на всички  Hug

# 565
  • USA
  • Мнения: 675
При мен ако сутринта съм закусвала нещо сладко, само тогава не мога да спра цял ден. Понякога огладнявам или ми се хапва нещо предиобяд, тогава пия мляко с нес, което много ми подтиска апетита.

Днес:
З: торта, мляко с нес
към 11:30 ръжени сухари с лютеница
О: късно беше, пак сухари с лютеница, не съм сигурна, че е позволено ( само 80% са ръж, а в лютеницата има захар)

В:още не знам.

# 566
  • Мнения: 2 208
Здравейте, момичета. Чета ви и ви се радвам, аз съм от старите системки. Сега съм на друг режим и имам страхотен успех от 95 кг съм 82 кг , да ви се похваля. Yum . Искам да напиша за сладкото, моят проблем беше свързан с това, откриха ми инсулинова резистентност. Когато ядеш сладко инсулинът се качва, съответно апетита, после кръвната захар пада и т. н.. Никак не е приятно, но с подходящо лечение става озаптяване. Много се мъчих сама и нямаше успех, сега с компетентна помощ се чувствам отлично. Нормата ми е 75кг горна граница, долна 63кг по-малко не трябва да съм. Та имам още какво да се желае, но продължавам. Успех на вас. Прегръщам ви. Писах да обясня защо ви се яде цял ден , ако ядете сладкиши на закуска.

# 567
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Здравейте, системки! Мен нещо не ми върви в търсенето на ръжени сухари. Снощи обикалях и Кауфланд, сухари имаше, ама не ръжени и взех ръжен хляб. Колко е ръжен незная! От къде ги купувате вие? Иначе снощи вечерях салата зелена с пилешко, салатата преобладаваше Simple Smile. Поне открих за себе си, че салатите ме държат задълго сита!
sisitons, поздравления за резултата!
Скрит текст:
 Кой е режима, на който си сега?Зоната ли?

 И на мен проблема ми е сладкото, но засега удържам фронта Simple Smile. Благодаря ти за споделеното, на мен лично ми е от полза.

# 568
  • Мнения: 2 208
Режимът е подготвен за мен след изключително пълни кръвни изследвания на холестероли, ензими ТСХ, инсулин кръвна захар и какво ли още не. Не е труден, мери само въглехидратите и плодовете, другите неща не се ограничават. Сладкото и бялото брашно са забранени, даже медът за сега. Яде се плод между храненията.

# 569
  • Шумен
  • Мнения: 317
Привет на всички!  Hug

sisitons, супер резултат! newsm10 Все така пожелавам успехи. Помня те отпреди, когато пишеше в тази тема, а аз само четях и се мъчех без резултат да започна. Не е важно какъв е режимът, важното е да действа. Радвам се, че си открила къде е проблема.

peikovaaa, струва ми се, че комбинацията месо и салата не е позволена за вечеря. Но ако при тебе работи така, супер! Grinning

Аз тази сутрин съм с малък (-). При всичкото ядене, което беше вчера, просто не мога да повярвам. Особено след огромната порция свинско месо за вечеря. Даже си беше мазничко месцето и бях сигурна, че ще съм с (+). Но... утре е ден за отчет за мене и ще видя колко е за седмицата. Доста нагоре-надолу имаше.

Менюто за днес:
з - кафе със захар, мюсли с кисело мляко, една двойна вафла с фъстъци (реших да включвам по нещо сладко, както разрешава режима, за да не озверявам. По-нататък може да го махна)
о - ориз със задушени замразени зеленчуци
в - предполагам ще е кисело мляко с извара и ябълка

Много обичам котидж сирене, но ми идва малко скъпо. Нашенската извара не мога да я ям самостоятелно. Намислила съм да си купя нискомаслено прясно мляко и да се опитам да си направя домашна извара. Мисля, че на вид е подобна на котиджа. Остава и на вкус да е така. Някой ако е пробвал, да сподели как е.

Забелязах, че най-добри резултати имам, когато има белтъчини и в обяда, и във вечерята. Днес нямах белтъчини в обяда, обаче. Ще продължа да следя.

Лек и системен ден  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт