отказва да стъпи на дясното краче

  • 1 809
  • 12
  •   1
Отговори
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте!  Имам момче на 1год. И почти 5 месеца. Днес на обяд без причина започна да замята с дясното краче и отказва да стъпва на него. От 10 дни сме на село и той по цял ден ходи напред-назад. Опипах му крачето, не плаче, но като стъпи на него прами две стъпки и иска да го гушна. Водих га при два ортопеда. Единия каза видимо нищо му няма да дам панадол 2-3 дни. Другия каза че си натоварил тазобедрената става и да не се движи 4-3 дни и да давам нурофен. Много несериозно ми се вижда всичко. Детето видимо се мъчи.  Не знам какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 283
От къде са тези ортопеди? Заведи го в Горна баня.

# 2
  • хасково
  • Мнения: 378
От Хасково.  В Горна Баня при кого?

# 3
  • Мнения: 1 283
От Хасково.  В Горна Баня при кого?
Ами звънни на телефона и виж кои детски ортопеди са там и се разрови в нета, относно мнения и отзиви за тях. Може и да не е там, но да си сигурна в лекаря. Аз поне доста проучвам, преди да отида при някого.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Гледаха ли го на ехограф? Пуснаха ли кръвни изследвания? Ако са го направили, което е задължително, какви са резултатите от тях?
Възможно ли е да е транзиторен синовит? Синът ми го прекара, много е неприятно, но минава и е без последици.
Транзиторният синовит обаче трябва да бъде уточнен от ортопед, тъй като доста близки по симптоми са истинските септични артрити, зад които стои възможна бързопрогресираща бактериална инфекция. Затова при тях е наложително интензивно медикаментозно антибиотично лечение, хоспитализация, а даже и ранна оперативна намеса.
Когато синът ми един ден стана от сън и отказа да стъпва на крака си пуснахме изследвания, те показаха отсъствието на бактериална инфекция и след преглед ортопедът заключи тази диагноза. Няколко дни не можеше да ходи и стоеше на дивана или в леглото почти без да мърда. При нужда давах Нурофен, за около седмица премина.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Скоро да му е слагана ваксина?Някои такива го имат като странична реакция.При всяко положение смятам,че двамата ортопеда не са обърнали достатъчно внимание на вашия случай.Ако можеш да го заведеш в Горна баня на преглед,ще е чудесно

# 6
  • хасково
  • Мнения: 378
Вчера ходихме на детски ревматолог и на личната. Пусвахме ПКк и ЦРП. утайката е 10 мм. ЦРП- 4.9 хемоглобин 93. Изписахани аугументен, но личната каза да изчакаме. Ако вдигне температура тогава. За сега давач три пъти по 4 мл. Нурофен. Ако до понеделник не започне да ходи отиваме в Пловдив.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Станкова,че защо са ви изписали антибиотик?Аз също бих изчакала с даването му.Не виждам причина да се пие от детето.Хемоглобинът му е доста нисък.И Нурофен защо като няма температура?
Дано крачето да мине бързо и неусетно.Все пак и аз мисля,че ако до неделя не мине,трябва да търсите отново лекар

# 8
  • хасково
  • Мнения: 378
Елфита, гърлото му било леко зачервено. Имало инфекция, която дава отражение върху костите. Съмнямат се за детски ревматизъм.  Колкото до антибиотика, минах на цедакс. Другия не го понесе.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Как е детето, стана ли ясна диагнозата?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Според мен, трябва незабавно да му се направи ехограф, за да се отхвърли кръвонасядане в ставата. Отточно ли е мястото, меко ли е на пипане, по-затоплено ли е от нормалното?
Изписали са им нурофен, защото освен температуропонижаващо, има и противовъзпалително действие. Аз не бих го давала, допреди да се види черно на бяло, какво се случва...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Изписали са им нурофен, защото освен температуропонижаващо, има и противовъзпалително действие.

Ясно какво прави Нурофенът,но при не установен точен проблем,само ще замаже картината.Затова за мен е странно,че е изписан.Аз също не бих го дала

# 12
  • Мнения: 8 585
Това вероятно е едностранен именит на тазобедрената става (Transient hip synovitis). Често е в тази възраст, макар и да се сочи възраст 3 и около, най-често съм го виждал при момчета, след около година!

Внимание! възможността за реална инфекция и остеомиелит е актуална!
Преценете внимателно,и на място, всички възможности!!


Подробности на л.с.

Общи условия

Активация на акаунт