Добре дошли в Люлин! Тема 29

  • 70 602
  • 748
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 892
Аз не бих се доверила на ЕО Дент, имам лоши спомени. Силанизацията има смисъл само тогава, когато се извърши веднага, след израстване на зъба. Вашето дете на колко години е?
Отпускат се едни пари по едни програми и всичко е, за да се усвоят тези пари.
Иначе силанизацията на едно зъбче струва 25-30 лв, зависи колко материал е нужен.
Успех, каквото и да решите!

# 436
  • София
  • Мнения: 2 089
При силанизацията се ецва повърхността на здравия зъб, за за може да се задържи силантът. Безумно, според мен. Материалът, който ползват е такъв, че ако не е направено като хората пада след месец-два. И след това нарушената повърхност на зъба се разрушава.
За ЕО Сент нямам впечаения.

# 437
  • София
  • Мнения: 483
Моята дъщеря ходи два пъти в ЕоДент и се влюби в зъболекарката. Обаче първата пломба падна, наложи се да ходим втори път и да се умъртви нерва. И не е безплатно за деца - бяла пломба е 30 лв. само амалгама е безплатна, мисля... Ще се преместим от там.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 433
нашите силанти направени в ЕОдент падна на другата сутрин...
преди още да закуси, да си измие зъбите или каквото и да е там...правете си изводите...
силанизирах й ги после при друг заболекари начина на работа и самата процедура нямаше нищо общо с първата....
така че не се лъжете да ходите, само си усвояват пари, най-много да повредят зъбчетата на детето ви

# 439
  • Мнения: 46 558
Преди да сложим силанти се консултирах с нашата зъболекарка, която ни е позната. Най-сърдечно ни посъветва да не пипаме нищо, на нейните деца също не е сложила. Каза, че резултатите от силанизирането са лоши, ецва здрав зъб, което е абсурдно, както казва и Ариана и е по-вероятно това разрушаване да доведе до проблем вместо да помогне.
Накратко - ако на този зъб му е писано да има кариес, ще има, без значение, че е силанизиран. Дори рискът се увеличава и кариесът се забелязва на по-късен етап, с по-големи поражения.
Аз обаче след много мислене измъдрих все пак да сложим. И сложихме в Дентален Център Юниордент. Няколко години по-късно познайте, има 4 пломби - на 4-те силанизирани зъба  Mr. Green всичко друго е здраво.
Много, много ме е яд, че не я послушах...

# 440
  • 1st floor
  • Мнения: 9 124
И моят син е с пломби на силанизираните едно време зъби. Силантите паднаха почти веднагически. Загуба на време са, ако не и по-лошо, както са обяснили по-горе. От Ео Дент не съм доволна.  Naughty

# 441
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Точно както го описва НСЧ е. Послушайте я...

Но какви са тези пломби?!
Щерката е на 19г и има едно малко кариесче.  Rolling Eyes 

# 442
  • София
  • Мнения: 483
За пръв път чувам/чета за силанти. Синът ми е на 20 и няма пломби....

# 443
  • София
  • Мнения: 9 878
И на двете ми деца са сложени силанти- на 15 и на 1 години са, на силанизираните зъби нямат кариеси никакви. На другите зъби имат, не много, но имат. И сега продължаваме със силанизирането- при зъболекарката, която посещаваме семейно от 15 години . На всеки профилактичен преглед следи силантите и ако са паднали- слага наново.

# 444
  • София
  • Мнения: 1 966
Аз пък да кажа добри думи за ЕО Дент в Люлин. Преди няма и месец дъщеря ми падна с колелото и си разби зъбките, в ЕО Дент я прегледаха по спешност в събота вечер, като сме чакали не повече от 5-10мин само за да се освободи някой зъболекар, направиха ѝ панорамна снимка и назначиха и контролен преглед след няколко дни. Не поискаха да им платя нито един лев за всичко това, дори и след контролния преглед, а на първия преглед изобщо не носех здравната книжка (беше по спешност все пак), на втория я носех, но по нея така или иначе всичко ни е изразходено. Относно работата им, не знам, там има над 20 зъболекаря и сигурно много зависи на кой ще попаднеш. Хората подходиха много внимателно и без да претупват нещата, за разлика от Медива, където я заведохме преди това и хоп 20лв. за да ѝ забършат кръвта от устата, хоп още 20лв за да я погледне и зъболекарката, която беше много мила, но каза, че нищо сериозно няма и няма подвижност на ударените зъбки. Като се прибрахме от там ние сами установихме, че не само има подвижност, а се по-скоро държат на магия в устата ѝ и затова хукнахме и към ЕО Дент.

# 445
  • Мнения: 46 558
Но какви са тези пломби?!
Щерката е на 19г и има едно малко кариесче.  Rolling Eyes 

Синът ми е на 20 и няма пломби....

Ами... ген.
Аз имам още от млечните. На 16 г. имах 18-19 пломби. Да чукам на глава от тогава се закиснаха нещата и само поддържам.
Мъжът ми има общо 4 май. Детето е с неговия ген за пломби, ако не бяхме слагали силантите съм убедена, че нямаше да има кариеси.

# 446
  • София
  • Мнения: 5 247
Не съм стоматолог. Опитвам се да разбера всички плюсове и минуси на силантите и не мога да преценя кое надделява. Моята зъболекарка е твърдо- ЗА, на детето професорката- също. Писах на шеф на клиника, по препоръка на приятелка за съвет - той е против. Ами-звучи ми правдободобно всичко. Обърквам се. Имат флуор. Някои го одобряват- други - категорично - не. Пречели на зреенето на емайла. Не пречели. Кое е вярното.

# 447
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Малко смотан въпрос, но...

Има ли нейде местенце за спокойно паркиране на кола около Метростанция Люлин или Сливница?
Подскажете нещо, моля. Искам да съм спокойна, че няма да е далеч от станцията и ще може да се спре около 9.00 - 9.15ч. сутрин.

Mерси  Simple Smile

# 448
  • Мнения: 644
От страната Хит изхода няма ли място, там съм намирала по това време, ако няма в импровизирания паркинг дето е до самия булевард до изхода, можеш да обиколиш по уличката отзад /продължаваш по Европа към центъра, първата в ляво и там се ориентираш в уличките после пак първата в ляво мисля се пада/ и там някъде да я оставиш, но е малко калничко мисля.  Признавам, че не ми се налага често да я оставям по това време, но там съм намирала място.

# 449
  • София
  • Мнения: 483
Аз паркирам на паркинга пред спортната зала до м-я Люлин, но в 8 ч. В 9,15 ще е по-трудно с местата...

Общи условия

Активация на акаунт