Канадски мами - 2

  • 16 220
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Хай дами! Grinning

Гледам, че по въпроса за срещите сме много единодушни. Напомняме малко на изборите по бай Тошово време. Mr. Green Обаче аз се сетих, че ако ги направим през седмица спрямо първата среща, нашите срещи и тези на Снежи със бг.канада ще са винаги в една седмица, което, подозирам, хич няма да се понрави на мъжа и. Twisted Evil Затова, измислих дата на следващата ни среща - 6 май, събота. И оттам нататък, през събота - срещичка. Как ви се струва?

Каролина, и ние имаме машина за хляб на Black&Decker, тоже съм много доволна. Laughing
Дрешките на Дени докато стане на годинка ги перях отделно от нашите. В БГ - в пералнята, а като дойдохме тук ги прах на ръка, щото не исках да ги пускам в общата пералня. Сега, обаче, заедно с нашите, нямам време за пране на ръка.

Кивито, като намериш гювечета, свиркай. И аз ще купя. Grinning

Снежи, честита ти пешеходка. Само напред и нагоре да я водят ходещите крачета.  bouquet

croco1, ще си имаш майско бебе, значи. Супер. Hug И аз, и мъжът ми сме родени през май, имаме и годишнина от сватбата тогава. Изобщо - супер месец. Heart Eyes
За праха за пране, преди да дойдем в Канада бях пускала тема и преобладаваше отговора - Ivory Snow. Същият ти е препоръчала и Гаргамелчо. Wink

Гаргамелчо, те хубаво ви изкарали 66 см, ама вие колко сте всъщност?
Аз нямам представа какво пише по въпроса за пералните в нашия договор, но някои съседи имат. Знам, че не е много позволено, но минават между капките. Wink

# 76
  • Мнения: 369
Здравейте и от мен! Аз малко се загубих, но то едни празници, едни софри .... не мога да стигна до компютъра. Надявам се всички сте добре. Четох, четох и сега се чудя  от къде да почна.
 По въпроса за пералнята-понеже това ни е трети апартамент, предишните 2 договора нямаше клауза за пералнята. Просто имаше само устна забрана, но това не се брои, така че погледнете си договорите за по-сигурно. Сега тук има забрана, но въпреки това си сложихме пералня. Води се portable т.е. двата маркуча за входната и отходната вода са закачени на една врътка, която я закачам на чешмата в мивката. Дано го обясних що-годе разбрано. Та значи как навих моят съпруг -  Аз като ходя в общ. пералня (въпреки че сега тук идеално ги поддържат) първо забърсвам с антибактериален спрей пералнята и чак тогава слагам дрехите. Докато бях бременна последните месеци не можех да клякам и да се сгъвам в барабана и като го накарах да пуска пералнята един месец и вече беше за идеята. Mr. Green Този препарат Ivory Snow не съм го ползвала още. Аз много харесвам Baby Soft на Purex. Има го в Wal-Mart.
  Снежи, хайде да се похвалиш сега, че вече съвсем сте проходили. Браво на Слава. Ще месиш питка то се вижда.
  Чочо, Холи- Честити ви именници. Да са живи и здрави малчуганите. Само моля ви обяснете, защо Ерик има имен ден тогава-с Цветница ли е свързано или с католическият Великден или някакво съвпадение на дати. Гледам и Герито беше питала по-горе.
  Кроко1, хубаво е наистина да се запишете на този разузнавателен тур в болницата. Много е полезно. То като тръгнеш да раждаш не стига, че те е страх от самото раждане, за да прибавиш и този, къде ще отидеш. На мен първият път, стаята ми се видя страшна, с цялата апаратура около леглото, а над леглото голяма хирургическа лампа, но като отидохме с моят съпруг да раждам вече и се почувствахме като у нас си. Даже мъжът ми пусна телевизора и вика кой филм ще гледаме  #Crazy
 Наде, и аз съм родена през май месец. Много си го обичам този месец, но нашата сватба е на 1 юни.
  Приятен ден на всички. По-късно вечерта може пак де се включа.

# 77
  • Мнения: 1 283
  Чочо, Холи- Честити ви именници. Да са живи и здрави малчуганите. Само моля ви обяснете, защо Ерик има имен ден тогава-с Цветница ли е свързано или с католическият Великден или някакво съвпадение на дати. Гледам и Герито беше питала по-горе.

Ерика е растение,което има много разновидности.Ето някои от тях:



 Grinning Благодарско за пожеланията! Hug


Гаргамелчо,аз в началото перях на ръка бебешките дрехи,но после си взехме пералня(и тук е забранено).До сега не са ни направили проблем! Peace
 Последното беше за Каролина Crazy

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 23:47 от HOLY

# 78
  • Мнения: 919
и ние имаме такава пералня като на Pisanka, обаче тука се карат и сега си я ползваме малко тайно Wink просто ми беше любопитно дали навсякъде правят проблем за това..
И ние първо бяхме взели Baby Soft на Purex, но ми миришеше много силно и минахме на другия..  който също много силно мирише ама какво да се прави ooooh!

nadi_n, незнам колко е, аз я измерих 62 преди около седмица, а на 2 месеца беше 60 Mr. Green

Ние сега отиваме за шоколадови яйца и зайци Simple Smile нали мина великден и всичко е намалено, има едни на Линдт, които са ми любими..ммм

# 79
  • Мнения: 2 959
Привет, момичета!

Имам едно питане/ само не ми се смейте/. Как мога да определя номера на обувките на Даничка, но за бг стандарт. Тук й купувам 6-ца, но на кои номер отговаря в БГ? newsm78

....Преди приличаше на мен,като по-малка,но сега се изтарикати и започна на баща си да заприличва! ...
Холи, явно добре си избирала преди време когато си се омъжвала. Peace Много хубави и сладки дечица! Hug

Писанка, много хитро си подходила по въпроса с пералните и вашият тати. Hug

# 80
  • Мнения: 1 283
Привет, момичета!

Имам едно питане/ само не ми се смейте/. Как мога да определя номера на обувките на Даничка, но за бг стандарт. Тук й купувам 6-ца, но на кои номер отговаря в БГ? newsm78

Няма кой да ти се смее! WinkСкоро някой беше пуснал линк,за европейската и американска номерация,но не знам как да го намеря! Rolling Eyes

Холи носи 20 номер от бг и 5 номер(маратонки) от тук(дори има и 6-ти,зависи от модела явно).Ако поръчваш да ти пратят от Бг 21 или 22 ще са добре,според мен! Heart Eyes

# 81
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ние сега отиваме за шоколадови яйца и зайци Simple Smile нали мина великден и всичко е намалено, има едни на Линдт, които са ми любими..ммм

Да кажеш после от къде ги взехте, че днес гледах в "Sobeys" шокол. зайци на Линдт. Ми пак са си 5$, колкото и преди Великден. Rolling Eyes

Наде, и аз съм родена през май месец.

Кога, кога? Laughing

Привет, момичета!

Имам едно питане/ само не ми се смейте/. Как мога да определя номера на обувките на Даничка, но за бг стандарт. Тук й купувам 6-ца, но на кои номер отговаря в БГ? newsm78



Дени има обувки и от БГ, и от тук. Сега носи 7 номер тукашен размер и 23 номер Бг стандарт. Wink
Значи при вас 22 ще е добре мисля. Grinning

# 82
  • Мнения: 1 283
Калида, Ето табличките! Hug

6 отговаря на 21 Wink

# 83
  • Мнения: 2 959
Холи, Наде, благодаря Ви, безценни сте! Hug

Хубав и слънчев следобяд Ви желая от другата част на Канадата. Peace

# 84
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ей, ама големи сте писателки Grinning
Дидка, не искам да купувам машина за хляб - става разкошен и като го подкарам, 1/3 си заминава от раз. Умирам за тестени вкуснотийки, но килцата са ми много в плюс и тази машина ми е противопоказна.
Каролина и при нас по договор пералнята е забранена. Преди година и половина си купихме портативна и почти всичко пера на нея (пускам я всеки ден). Малко след като й изтече гаранцията се развали, а сервиз има само в щатите. Докато я оправим, перях в общите, но първо пусках нашите дрехи и веднага на тяхно място бебешките.
Наде, хайде да не е на 6-ти срещата, моля. Тогава ще празнуваме 1-я рожден ден на Слава Grinning Мойте и двете щерки са родени през май Grinning На 13-ти или 14-ти?
croco1, и аз като Писанка ползвам Baby Soft на Purex и съм много доволна. Днес се разходих госпожиците до най-близкия арабски магазин, но този път нямаше никакви глинени съдове... за сметка на всякакви големини тави.
Гаргамелчо, и аз искам шоколадови яйца, казвай от къде Grinning

# 85
  • Мнения: 7 430

Дидка, не искам да купувам машина за хляб - става разкошен и като го подкарам, 1/3 си заминава от раз. Умирам за тестени вкуснотийки, но килцата са ми много в плюс и тази машина ми е противопоказна.

Скица  Hug

Искам да пожелая на моя приятел Ерик на Чочо успешен първи яслен ден  Heart Eyes да слушка Wink днес и никак Naughty да не плачка....на мама Чочка също и пожелавам да не плачка  Hug

# 86
  • Мнения: 327
Добро утро от мен и от бебка в коремче!
Първо да благодаря на дамите, които ми казаха за прахта. Аз все още не зная къде какво има и много често питам съпруга, но за бебешкия прах го изненадах.
А колкото до ползването на пералня вкъщи - и при нас е забранено, само че ние ползваме, че даже и сушилня. Малко е страшничко, че като изкарваме маркуча на сушилнята през прозореца съседите може да ни видят  #2gunfire, пък и е шумна, ама засега все още нямаме проблеми. Joy Мисля, че с малко повече хитрост всеки може да си ползва. След като един познат на съпруга ми си донесъл от България пералня и специално за нея прокарал по някакъм начин ток с по-голямо напрежение...
Приятен ден на всички мами и бебчовци!  bouquet  bouquet  bouquet

# 87
  • Мнения: 919
Зайците ги купих от Shoppers Drug Mart, ама не са много намалени.. и все пак достатъчно за да стане причина да си похапна сладко Wink

# 88
  • Мнения: 676
Малеееее...какво правите моми4ета? Какви са тези изписаните страници Grinning немога да смогна да 4ета Crazy Вие работа нямате ли си? Велик ден идва, кой ще ви меси козунака като сте пред компа Laughing Wink

А срещата която сте си спретнали е била стахотна (това мога да разбера от снимките, лъха настроеноое) само мога да съжалявам, 4е неможах да пресъствам Sad.

# 89
  • Мнения: 919
Искам да попитам бременните майчета, ще поръчвате ли birth announcements?? питам защото аз си бях направила за моята буба сама.. ако някой иска да му направя ще ми е много приятно
ето на Виктория катричката, тази доста на бързо я правих че бебка беше само на няколко дни, но имам готови със зайчета и мечета сини, лесно могат да станат розови някой ако се интересува Wink

Общи условия

Активация на акаунт