Цветята в нашия дом-Тема 72

  • 72 152
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 36 169
аз не съм много по поливането и го изключих като възможност Blush
въшки май наистина не може - моето има точно въшки - онези зелените, които калинките обичат  Mr. Green
но имаше едни мухици, които живееха в почвата - може би  Amiamo има предвид тях

# 676
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
bubanka, растение да хване въшки от преполиване е невъзможно, да не кажа абсурдно!  Hug

 Точно! Мушици може да завъди, но въшки... newsm78
 Събирай фасове и прави почерпка, умират, пущините, от тази настойка. От каквото ще да са се появили, идеята е да бъдат премахнати.

# 677
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Здравейте! Имам вкъщи Спатифилум, който не цъфти изобщо от миналата есен ноември. Цяла година изкарва нови листенца, старите съхнат по върховете, махам ги, за да останат здравите, но няма цъфтеж на цветовете. Дали да не го присадя в друга почва, да го подхранвам ли, или му е тъмно? В близост е до прозореца и миналата година си цъфтя до края на ноември, но тази година не ще. Каква може да е причината?

# 678
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 820
bubanka,моята коледна звезда има точно същият проблем. Афиди се казват мушичките. Доколкото разбрах, се появяват заради зелените въшки.Има и в почвата разни бъкащи твари. Сега е на студено и се кафява.
Утре основно миене. Прозорци и китки.

# 679
  • Мнения: X
Спатифилиума обича да бъде поливан с не гореща вода отгоре върху листата, слагам го под душа като се къпя аз и той с мен , не само да го поливам в саксията.

# 680
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте,
имам жасмин от близо година вече, но напоследък започнаха да му жълтеят и капят листата и то много бързо. Това дали е нормално за сезона или нещо не му е добре на цветето? Седи на перваза, не е точно над парното, поливам го както преди, но нещо му е некомфортно. КОга трябва да го преместя в по-голяма саксия?
Хич ме няма по гледането на цветя, но не искам да го загубя. Мерси

# 681
  • Мнения: 1 070
От парното е, затова жълтеят и съхнат. Намери му ново място.
Аз държа на перваза над парното само в стаите, където го пускам много слабичко, на обитаемите стаи радиаторите греят нормално или засилено и там нищо не ми вирее.

# 682
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Новата ми придобивка - Папрат - Гъбата

# 683
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Новата ми придобивка - Папрат - Гъбата


Честито!
Много е красива  Heart Eyes

# 684
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 361
твоята папрат-гъба е селагинела и е дадена като сукулент в един сайт и папрат в други Simple Smile

за мен беше трудна за отглеждане  Blush
ако се (пре)полива, много бързо изгниват коренчетата, а те не са много  Blush
ако се засушава изсъхват листенцата  Blush

# 685
  • Мнения: 1 070
Selaginella kraussiana
Папрат е. Обича сянка и умерена влага.
Честито Мидко, красавица е!

# 686
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Благодаря ви дами! Hug за съветите и комплиментите! bouquet

# 687
  • София
  • Мнения: 12 006
Такава "гад" гледах няколко пъти, докато се науча и уцеля как се гледа. Много ми е красиво, но ми къса нервите да му поддържам определена влажност - хем да не е много влажно, хем да не се засушава много, а това зависи и от околната температура. Най-добре вирееше, ако го пулвелизирам всеки ден, лятото и по 2 пъти на ден и на място където го пече около 2 ч. на ден, въпреки, че уж обичало сянка. С последното имах рекорд - около 5 месеца, но спрях да го пулвелизирам всеки ден и то се гътна. От тогава не съм си купувала, прекалено ангажирващо ми идва да му следя влагата по няколко пъти на ден, въпреки, че като порасне става красиво.

# 688
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 820
И на мен не ми оцеля Selaginella kraussiana Crossing Arms Една моя много скъпа  бургаска приятелка я гледаше в банята на прозореца, но не в близост до парното.
Вече съм решила да не купувам нови цветя,ами да си кътам тези, които имам. Дори не знам колко са, между саксии и градински, им изгубих мярката Mr. Green Така че ще се стремят да си удържа думата Peace

# 689
  • Мнения: 102
Здравейте !

Не открих тема за мушката, затова пиша тук. Тази година посях за първи път. Наскоро ги прибрах от терасата и съм ги зазимила в стая, която не използваме. Какво да ги правя от тук нататък? Да поливам ли ? Трябва ли да се торят?

И още един въпрос. Имам един гербер, който прецъфтя. Какво да го правя сега, за да цъфне отново догодина?

Бладодаря Ви !

Общи условия

Активация на акаунт