Цветята в нашия дом-Тема 72

  • 72 023
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой има ли идея защо "листата" на коледничето ми постоянно падат. Не го преполивам, даже гледам да го позасушавам зимата, стой в отопляема стая, не е торено, не го пече слънце. Беше огромно като го купих, сега е "оплешивяло" доста. Единствения минус който отчитам в отглеждането му е, че не е до прозорец, а по-навътре в стаята, но не е тъмно. Имам го от лятото, а тази зима не е цъфтяло.

# 736
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Някой има ли идея защо "листата" на коледничето ми постоянно падат. Не го преполивам, даже гледам да го позасушавам зимата, стой в отопляема стая, не е торено, не го пече слънце. Беше огромно като го купих, сега е "оплешивяло" доста. Единствения минус който отчитам в отглеждането му е, че не е до прозорец, а по-навътре в стаята, но не е тъмно. Имам го от лятото, а тази зима не е цъфтяло.
B отоплението проблем може да бъде окапването на цвета,за листата не зная.
Възможно е и това  Peace
https://zeleno.bg/bg/articles/526-koledniche.html

# 737
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз мисля, че за да формира пъпки му трябва много светлина, включително и пряко слънце, макар и не в най-горещите часове на деня. Ако стои навътре в стаята няма шанс да цъфне. Нашето коледниче цъфтеше само ако през лятото го изнесем на терасата, на много светло. Изобщо не знам стайно цъфтящо цвете, което да цъфти, ако пребивава навътре в стаята, винаги е нужна И много светлина, дали пряка или непряка вече зависи от вида.

# 738
  • Карлово
  • Мнения: 4 641
От Кауфланд взех един зюмбюл. Дали да му сменям саксийката  Rolling Eyes, много малка изглежда и май не задържа много влага.

# 739
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
От Кауфланд взех един зюмбюл. Дали да му сменям саксийката  Rolling Eyes, много малка изглежда и май не задържа много влага.

остави го да си цъфне и после ще го мислиш Peace

зюмбюлите, продавани сега, са форсирани, почвата е с много подобрители, няма никакъв проблем да изхрани луковицата и цвета така, както си е Peace


май си имаме нова тема  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт