Отговори
# 15
  • Мнения: 517
а и от финансова гледна точкаще е по-облекчаващо ако се купуват постепенно нещата, а не в последния момент..смятам да започвам да се снабдявам и с памперси..идната седмица ще се поразходя из магазините и ще си пазаря това онова Simple Smile)

# 16
  • Мнения: 356
Според мен това са глупости и суеверия.Все пак нали трябва да имаш дрешки за родилното.Кога ще гу купиш ако не предварително?Нали трябва да ги изпереш и изгладиш?

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз си купих най-необходимите неща в 7ми месец, по-точно майка ми ги купи. Simple Smile

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На дребната съм купувала неща и от преди да се зачене даже Laughing
Държах всичко да ми е готово преди ражданията,за да съм спокойна. Раждането е непредвидимо - факт е, но с негативно мислене само се привлича негативна енергия. А ако не дай си боже нещо се случи, съвсем няма да ми е по-леко от факта, че нищо не съм купила, нито може да ме боли повече от това, че има приготвени неща.
Нали 9 месеца го чакам това бебе, психиката и тялото ми са готови да го има, защо практическите неща да правят изключение.

# 19
  • Мнения: 2 550
Купувай си бебешки неща и изобщо не се вълнувай от тези суеверия.
Ще седиш ли 40 дни във вас като се роди бебето, щото така е казала баба ти?  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 175
Аз също мисля , че са суеверия . Наистина се случват лоши неща , но общо взето при децата до 3 години нищо не е сигурно . Не е гаранция , че няма да му се случи нещо и когато е на 1 месец и тогава пак ще е болезнено за майката да ги гледа . Затова мисля , че е добре да си напазаруваш преди да родиш , въпреки  че още ти е рано за пазар , изчакай малко  .Пожелавам ти успех с бебо . Simple Smile
Аз ще пазарувам към 8-мия месец , така се надявам , че ще знам и пола на детето Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 361
аз също вече съм купила някой неща  Wink
хубавото е, че не си притисната от времето и можеш да си избираш това което ти харесва Peace
после като родиш - първите дни ти ли ще ходиш по магазините? а ако няма избор?
при нас таткото ще е на работа и майка ми ще ми помогне първите няколко дни, но после няма да има кой
затова почнах да си купувам това което ми харесва, само количката и креватчето ще ги вземем 9-я месец

# 22
  • Мнения: 670
Суе означава празно. Значи суеверие е равно на празноверие. Не вярвам в неща които са лишени от същност и смисъл.
Преди да родя купих всичко необходимо за беба. Стаята й беше оправена, козметиката и принадлежностите подредени, всички дрехи, завивки, чаршафчета и одеалца изпрани, изгладени и прибрани в скрина. Влязох да раждам готова и спокойна.

# 23
  • Мнения: 6 472
Да, считам че е хубаво:
1. Лично на мен толкова много пари на куп ми е невъзможно да дам
2. Искам да купя това, което на мен ми харесва
3. След като се роди бебето не ми оставаше никакво време за обиколки по магазините
4. Част от нещата си ги взех на старо от други майки във форума и това ми бяха едни от най- готините покупки.
5. Смятам некупуването на дрешки и т.н преди раждането за чиста проба суеверие и предрасъдак, а аз гледам да не се потдавам на такива неща.

# 24
  • Мнения: 2 910
Аз в началото на 9м. си купих всичко, изпрах и изгладих. Свекърва ми замина за чужбина, когато бях в 3м., та още тогава ми подари някои неща за бебето.
Щом имаш желание, пазарувай си на воля Peace

# 25
  • Мнения: 3 034
Не вярвам в такива суеверия,но е факт, че не купих почти нищо. Причината е обаче, че братовчедка ми ми даде дрешки за една година напред, една приятелка пък ми даде креватче, така че поне 2 месеца преди раждането всичко беше подготвено, изпрано, подредено и ми беше много лесно като се прибрахме от родилния дом,защото не се притеснявах тепърва с какво да се снабдяваме. Peace
Този път обаче смятам да си начеша крастата и да понапазарувам преди това... Laughing

# 26
  • Мнения: 3 042
Аз съм суеверна, но въпреки това и за дъщеря ми и за синът ми си пазарувах през седмият месец на бременноста и накупих почти всичко необходимо. Дори и креватчето купихме тогава, беше останало  да купим само коритцето и количката /тях купихме след раждането/. Не можех да пазалувам чак след раждането, защото още в родилното ни искаха доста неща.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 530
Един месец преди да родя, всичко беше изпрано и изгладено и готово. Суеверна съм, но също така и много  практична. Предпочетох да си подготвя сама нещата, отколкото да разчитам на някой друг.

# 28
  • Мнения: 4 406
не считам!
ако нещо ти харесва, купи си го!
в днешно време вероятността "да се случи нещо с бебето" е сведена до минимум. много по- лесно ще ти бъде, ако , когато се приберете с бебчо от родилното, всичко е готово и е по твой вкус

# 29
  • Мнения: 2 849
Не вярвай на подобни твърдения ,че не е хубаво да се купува предварително .Пазарувай за бебето смело  . Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт