МУ или СУ

  • 8 281
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Според вас медицинския или софийския е по- престижен , и в двата ли се признават дипломите в цял цвят , интересувам се по- точно за специалността Фармация . Преподавателите как са и т.н. Ще ви бъда благодарна , ако споделите какво знаете .
Бях чувала някъде ,че в МУ го карат прекалено зубрашки , а не с разбиране както било в СУ.

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Дипломите не се признават в цял свят, а само в ЕС и Швейцария. Чувала съм, че за Фармация в СУ е по-добре.  Peace Варна също.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За фармация не мога да кажа, но за медицина СУ никой не го признава, в България включително. Аз бих заложила на истинското медицинско учебно заведение.

# 3
  • Мнения: X
За фармация не мога да кажа, но за медицина СУ никой не го признава, в България включително. Аз бих заложила на истинското медицинско учебно заведение.

Това не е така. Медицинската диплома от СУ също се признава и в България, и в ЕС! СУ имат традиции в медицинските науки, тъй като МУ-София съществува заради СУ.

По темата - аз бях поставена пред същата дилема и в крайна сметка реших, че СУ е по-добрият вариант. Формата на изпита по биология и химия е в пъти по-добър - търсят логическото мислене, а не зубренето. Да не говорим, че фармацията е 90% химия - а факултета по химия към СУ е най-добрият в страната  Peace

# 4
  • Мнения: 978
tinkerbell88 , Доволна ли си от обучение, преподаватели , има ли да се заяждат и като цяло накакви оплаквания имаш ли от СУ?

# 5
  • Мнения: X
tinkerbell88 , Доволна ли си от обучение, преподаватели , има ли да се заяждат и като цяло накакви оплаквания имаш ли от СУ?

Да, доволна съм определено, още отдавна ми беше мечта да уча именно там и сега дори не искам и да се оплача  Laughing Няма да сбъркаш, ако кандидатстваш там! Ако искаш съвети как да се подготвиш по-добре пиши ми на лично  Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това не е така. Медицинската диплома от СУ също се признава и в България, и в ЕС! СУ имат традиции в медицинските науки, тъй като МУ-София съществува заради СУ.
Официално може и да се признава, но никой работодател няма да наеме човек завършил СУ, ако има алтернатива някой завършил МУ. Говоря за работа в болница. За извън болница не знам.

# 7
  • Мнения: X
Това не е така. Медицинската диплома от СУ също се признава и в България, и в ЕС! СУ имат традиции в медицинските науки, тъй като МУ-София съществува заради СУ.
Официално може и да се признава, но никой работодател няма да наеме човек завършил СУ, ако има алтернатива някой завършил МУ. Говоря за работа в болница. За извън болница не знам.

Toва е много относително... Вярно, че всички предпочитат МУ по една или друга причина, но това къде си завършил не може да покаже колко добър лекар си! В този ред на мисли - МУ София приема кажи речи всички момчета, дори тройкаджиите, така че си помисли, дали всички излизащи лекари, стоматолози и фармацевти от там са толкова кадърни.

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Лично според мен МУ София лежат на стара слава вече. Наплива е огромен, защото винаги е било така и се приема, че това е най-доброто МУ в БГ. Варна влагат много пари в базата, апаратурата и тази година на първо класиране там баловете са по-високи и от МУ София. Това, разбира се е относително, но все пак показва, че привличат знаещи деца, щом мин. бал е висок дори и за Фармация. Дори и за мъжете. Докато в първо класиране, мъже, Фармация, МУ София приемат 8 човека по второ желание.

# 9
  • Мнения: 978
По принцип за Медицината може и наистина да гледат на теб с други очи ако е в СУ въпреки че все си мисля , че не е важно дали е СУ или МУ , а е важно какво можеш и дали знаеш да работиш и т.н. ,в моя случай с Фармацията не мисля , че е важно къде  е завършено . Иначе благодаря за отговорите !  Simple Smile bouquet

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
По принцип за Медицината може и наистина да гледат на теб с други очи ако е в СУ въпреки че все си мисля , че не е важно дали е СУ или МУ , а е важно какво можеш и дали знаеш да работиш и т.н. ,в моя случай с Фармацията не мисля , че е важно къде  е завършено . Иначе благодаря за отговорите !  Simple Smile bouquet

Ако става въпрос за Фармация, по-добре в СУ. От преподаватели знам.  Peace

# 11
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Някой чул ли е за промяна на изпитите в МУ?

# 12
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Някой чул ли е за промяна на изпитите в МУ?

Да, за изпита по биология се готвят /или вече са приети/ промени.  Peace

# 13
  • Мнения: 978
До средата на декември ще стане ясно какви ще са промените.

# 14
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
добре де, нищо лошо, ама не е ли редно ако го решат през декември да влезе в сила от 2018 г. Все пак е много малко времето Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт