Колко важен е сексът в една връзка?

  • 18 071
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Стана ми интересно, че либидото се променя с възрастта, но според мене се променя не само с възрастта на партньорите, а и с възрастта на децата, тоест като пораснат децата и не изискват вече толкова много ангажираност от страна на родителите към тях, вече родителите имат повече енергия, а от там и желание за секс, независимо че родителите вече може да са и на 40 или 50 години.

# 31
  • Мнения: 60
Ми мойто либидо си е завишено по дефаулт, но на здрав мъж под 30 , който спортува от години и е на палео-хранене няма как да е по друг начин. И винаги съм бил високо-енергичен, 6-7ч сън ми стигат. Отделно от както спрях да гледам розови-филми и ако не го направим 4-5 дни, буквално се събуждам от топли вълни, въздуха става тежък и чувствам постоянна раздразнителност на юг хаха. Не съм виновен че така се чувства тялото ми хаха.. Тя далече не е така, не знам, може би трябва да си потърся някоя 5-8г по млада , макар че според мен който си има high sex drive, си го има през годините, дори да намаля нз. Проблема е че аз съм мн капризен и най-сексуалната да е, ако не ме радва и като човек и ме дразни няма да търпя. С тази мацка нищо не ми се налага да търпя, има много свеж и готин характер Simple Smile Явно няма перфектно щастие и човек все с нещо трябва да прави компромиси.

# 32
  • Мнения: 600
JonSnow,не спомена от колко време сте заедно.

# 33
  • Мнения: 12 473
Напълно съм съгласна с Роналд.. Peace

Джон, в различните си връзки съм била с различно либидо. И в различен период от живота си.
Свързвам го повече с партньора си, отколкото с личните си нужди.

П.С - и не виждам никаква връзка с анемията (имам такава по рождение).
Колкото до съня - трябват ми минимум 8 часа, за да се събудя усмихната..)

# 34
  • София
  • Мнения: 16 196
5-8 г. по-млада ще е с по-нисък, а не по-висок драйв. Жалко че и ти си толкова неопитен, събрали сте се двама накуп...При жените с опита и годините либидото нараства, а не намалява; според мен точно това е имала предвид EXQUISITE. Освен това, при една немалка част от жените либидото е силно сутрин, след отпочиване, а мъжете се "пазят"  сутрин (че после са като пияни).

# 35
  • Мнения: 14 654
Важен е, колкото и другите неща в една връзка, просто е нужно хората да си допадат във всяко отношение, за да не възникват проблеми занапред. Не знам каква е ситуацията при вас, защото звучи като връзката да е нова и е възможно още да не сте свикнали един с друг, не е странно да има известна непохватност и притеснение, когато си с нов партньор, и при мъжете го има това нещо, ама го прикривате с престараване и мислите, че не си личи  Wink Колкото по-дълго време се запазят интимните отношения с един и същи човек, толкова по-качествен и пълноценен става сексуалният живот, ама някои искат всичко накуп, сега и веднага и не могат да проявят търпение към партньора си, който очевидно има нужда от това.

# 36
  • Мнения: 373
Като цяло сексът много се надценява.И аз съм имал като по-млад нечовешко вдъхновение,някъде след 18 та си година. Сега ми стига през ден или два.Просто като бръкнеш много в кацата с меда пак не е добре.Според мен се редуват периоди на вдъхновение и по-заспало либидо.Не знам,може би фазите на луната.....

# 37
  • Мнения: 25 610
Тя далече не е така, не знам, може би трябва да си потърся някоя 5-8г по млада

Голяма грешка ще направиш, младеж. За твоята възраст най-добре ще ти подхожда сексуално жена над 30 години, че и над 40. Пикът на либидото при жените е около 33-тата година, но дори и над 40 имат повече сексуални апетити от девойчетата под и около 20. Освен това и знаят какLaughing
И изобщо, в момента си на възраст, в която не знаеш дали ти се яде, или ти се... опрашва. Наживей се, докато му е времето, пък като узрееш за семейство и семейни отговорности, тогава си задавай тези екзистенциални въпроси кое е по-важното – сексът или човекът до теб.

# 38
  • Мнения: X
Ми мойто либидо си е завишено по дефаулт, но на здрав мъж под 30 , който спортува от години и е на палео-хранене няма как да е по друг начин. И винаги съм бил високо-енергичен, 6-7ч сън ми стигат. Отделно от както спрях да гледам розови-филми и ако не го направим 4-5 дни, буквално се събуждам от топли вълни, въздуха става тежък и чувствам постоянна раздразнителност на юг хаха. Не съм виновен че така се чувства тялото ми хаха.. Тя далече не е така..............
Аз ще използвам едно старо, старо клише:    Laughing
"Няма фригидна жена, има некадърни мъже!"

Скрит текст:
И аз съм имала гаджета, с които все "ме е боляла главата"/била съм "уморена"/имала съм "работа" и т.н.    Laughing    Имала съм и такива, с които дори след търчане насам-натам цял ден пак съм нямала търпение да се мушнем в "леглото".
Та, всеки да си прави изводите.
За мен лично, сексът е толкова важен за връзката, колкото и любовта, доверието, уважението, разбирателството...абе, важен е наравно с всичко останало.Няма ли качествен секс, рано или късно нещата се "разсмърдяват".

# 39
  • Мнения: 1 782
И аз съм имам лека форма на анемия - това няма никаква връзка с либидото Peace

# 40
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
50% или повече? Трябва ли всички "прищявки" на мъжа/жената да бъдат угаждани? Не говоря за извратените, дето включват гнусотии (тип gold shower). Да кажем ако либидото на един мъж е много високо и той се срещне с жена, която много го кефи по характер, но сексуално тя е с по-ниско либидо, обречена ли е връзката? Както и обратният вариант, някоя "гладна" и по-асексуален мъж.

Аз съм на различно мнение от първите (не съм чела всички).

Първо за "прищевките". Ако не включват трети човек (засега това ми е границата) не виждам защо не. Ако мъжът обича жената и е свестен, едва ли ще иска нещо ужасно, а по-скоро специално бельо, нестандартно място и т.н. съвсем нормални неща. Защо пък да не се изпълняват? После той ще изпълни на жена си, защо да няма разнообразие...Не знам защо повечето сте казали твърдо "не".

Второ за либидито- вие познавате ли двама души със съвсем еднакво либидо? Аз не. Винаги на единия е повече. И това с годините може да се обърне. Всеки път да си сменяме връзката ли? Нагаждате се, единият може да има нужда всеки ден, а другият 1 път седмично, ами става 2-3 пъти седмично и постепенно това е ок и за двамата. Не бих се разделила с някого заради разминаване в степента на либидито. Вече ако самият секс е ужасен, е друго. Качеството си е важно, не знам дали цял живот мога да търпя връзка с лош секс, дано не ми се наложи да разбера. В началото на връзките и мен ме е тормозил този въпрос, но постепенно нещата са се намествали, ако им дадеш шанс.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 257
По темата - лично за мен секса е едно 70% от важността във връзката. Няма ли я химията в леглото, всичко куца. Ние сме заедно от почти 13 години, силата на либидото ни е почти идентична (моята маааааалко по - силна) и общо взето ако не правим секс поне 3-4 пъти седмично, не става. Да кажем през ден, като първите 5-6 години беше поне веднъж дневно, уикендите сме били и по два дни в леглото само с Junk food и презервативи  Laughing . Прищявките - всичко общо взето, експериментирали сме много (е без брутални извращения). По време на бременността не сме спирали, пак си карахме на същия ритъм (защото нямаше показания да спираме, разбира се). Детето ни е малко, ставаме рано (аз в 6:10 той в 7), работим и двамата, лягаме късно (23-00ч.)...но никога не се лишаваме един от друг, каквото и да ни коства. Ако единия е по - изморен, другия му създава настроението и нещата се случват. Желанието е важно, има ли желание - умората се изпарява. Има случай - ако сме пропуснали вечерта наваксваме сутрин (ако детето се поуспи) и после вечерта пак. Моя мъж специално много обича да го прави сутрин и казва, че се чувства зареден, аз от друга страна - мога да остана да си лежа цял ден, но... Laughing  Другите най - важни неща (поне за мен) - уважение на първо място, споделянето на грижите за семейството, доверието иииии май това са тези, които ми хрумват в момента.  Peace

# 42
  • Мнения: 1 283
Как издържате бе хора?  Laughing Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 16 196
 Joy Joy JoyНали знаеш вица:"Още само два дена ти остават?"

# 44
  • Мнения: X
На кое?     Laughing
Ти отказваш ли се доброволно от удоволствията си?    Grinning

Общи условия

Активация на акаунт